Liturgia Słowa

Ewangelia (J 1, 29-34)

Chrystus jest Barankiem, który gładzi grzech świata

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jan zobaczył podchodzącego ku niemu Jezusa i rzekł: «Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata. To jest Ten, o którym powiedziałem: „Po mnie przyjdzie Mąż, który mnie przewyższył godnością, gdyż był wcześniej ode mnie”. Ja Go przedtem nie znałem, ale przyszedłem chrzcić wodą w tym celu, aby On się objawił Izraelowi».

Jan dał takie świadectwo: «Ujrzałem ducha, który zstępował z nieba jak gołębica i spoczął na Nim. Ja Go przedtem nie znałem, ale Ten, który mnie posłał, abym chrzcił wodą, powiedział do mnie: „Ten, nad którym ujrzysz ducha zstępującego i spoczywającego na Nim, jest Tym, który chrzci Duchem Świętym”. Ja to ujrzałem i daję świadectwo, że On jest Synem Bożym».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

6 NIEDZIELA ZWYKŁA 17.02.2019

1. Dziś  III niedziela miesiąca. Bóg zapłać wszystkim wspierającym modlitwą i ofiarą swoją parafię.

2. W środę o 18.00 Msza św. i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

3. W czwartek zapraszamy na modlitwę w ciszy przed Najświętszym Sakramentem o godz. 17.00.

4. W piątek święto Katedry św. Piotra, Apostoła. Wieczorem po mszy św. Nabożeństwo ku czci bł. Edmunda Bojanowskiego. Zapraszamy.

5. W sobotę wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika. O 16.00 spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ.

6. W tym tygodniu rozpoczyna się katecheza dla uczniów z kl. VII przed bierzmowaniem.

7. Dziś po mszy św. z godz. 19.30 modlitwa uwielbienia, która poprowadzi Wspólnota „Nowe Serce”.

8. Stowarzyszenie „Dobrosław” serdecznie dziękuje za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Zebrano 1417 PLN. Bóg zapłać!

9. Czytajmy prasę katolicką.