Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 9, 18-26)

Uzdrowienie kobiety i wskrzeszenie córki Jaira

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Gdy Jezus mówił do uczniów, oto przyszedł do Niego pewien zwierzchnik synagogi i oddając Mu pokłon, prosił: «Panie, moja córka dopiero co skonała, lecz przyjdź i połóż na nią rękę, a żyć będzie». Jezus wstał i wraz z uczniami poszedł za nim.

Wtem jakaś kobieta, która dwanaście lat cierpiała na krwotok, podeszła z tyłu i dotknęła się frędzli Jego płaszcza. Mówiła bowiem sobie: «Żebym choć dotknęła Jego płaszcza, a będę zdrowa».

Jezus obrócił się i widząc ją, rzekł: «Ufaj, córko! Twoja wiara cię ocaliła». I od tej chwili kobieta była zdrowa.

Gdy Jezus przyszedł do domu zwierzchnika i zobaczył fletnistów oraz tłum zgiełkliwy, rzekł: «Odsuńcie się, bo dziewczynka nie umarła, tylko śpi». A oni wyśmiewali Go. Skoro jednak usunięto tłum, wszedł i ujął ją za rękę, a dziewczynka wstała. Wieść o tym rozeszła się po całej tamtejszej okolicy.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

6 NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.02.2022

  • Dziś o 17.00 zapraszamy na adoracje wynagradzającą przed Wielkim Postem.
  • W poniedziałek świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.
  • W środę o 18.00 msza św. i Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.
  • W III piątek o 18.00 msza św. w intencji zmarłych wypominanych w naszym kościele i Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  • W sobotę o 8.00 msza św., Nabożeństwo i spotkanie w kościele Apostolstwa Dobrej Śmierci. Zapraszamy.
  • W przyszłą niedzielę III niedziela miesiąca. Składką na aktualne potrzeby kościoła. Informujemy, że zostały usunięte szkody jakie wystąpiły na dachu kościoła wskutek silnego wiatru. W tym tygodniu nastąpi wymiana pieca gazowego. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne podziękowania za ofiary składne na tace, jak i wpłacane na konto parafialne. W intencji ofiarodawców szczególnie modlimy się w środę na Nowennie. Bóg zapłać!
  • Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Stowarzyszenie Dobrosław wspierające ciężko chore dzieci. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać!
  • Czytajmy prasę katolicką.
  • Jest wielka prośba abp Stanisława Gądeckiego – Przewodniczącego Episkopatu Polski, aby po mszach św. w niedziele i w tygodniu modlić się o pokój na Ukrainie. Dlatego będziemy śpiewać po mszy św. suplikacje „Święty Boże”… aby Bóg zachował świat od wojny i nieszczęść!