Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 10, 17-27)

Należy wszystko porzucić, aby iść za Jezusem

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Gdy Jezus wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, zaczął Go pytać: «Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?»

Jezus mu rzekł: «Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę».

On Mu odpowiedział: «Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości».

Wtedy Jezus spojrzał na niego z miłością i rzekł mu: «Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną». Lecz on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości.

Wówczas Jezus spojrzał dookoła i rzekł do swoich uczniów: «Jak trudno tym, którzy mają dostatki, wejść do królestwa Bożego». Uczniowie przerazili się Jego słowami, lecz Jezus powtórnie im rzekł: «Dzieci, jakże trudno wejść do królestwa Bożego tym, którzy w dostatkach pokładają ufność. Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego».

A oni tym bardziej się dziwili i mówili między sobą: «Któż więc może być zbawiony?»

Jezus popatrzył na nich i rzekł: «U ludzi to niemożliwe, ale nie u Boga; bo u Boga wszystko jest możliwe».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

6 NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.02.2022

  • Dziś o 17.00 zapraszamy na adoracje wynagradzającą przed Wielkim Postem.
  • W poniedziałek świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.
  • W środę o 18.00 msza św. i Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.
  • W III piątek o 18.00 msza św. w intencji zmarłych wypominanych w naszym kościele i Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  • W sobotę o 8.00 msza św., Nabożeństwo i spotkanie w kościele Apostolstwa Dobrej Śmierci. Zapraszamy.
  • W przyszłą niedzielę III niedziela miesiąca. Składką na aktualne potrzeby kościoła. Informujemy, że zostały usunięte szkody jakie wystąpiły na dachu kościoła wskutek silnego wiatru. W tym tygodniu nastąpi wymiana pieca gazowego. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne podziękowania za ofiary składne na tace, jak i wpłacane na konto parafialne. W intencji ofiarodawców szczególnie modlimy się w środę na Nowennie. Bóg zapłać!
  • Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Stowarzyszenie Dobrosław wspierające ciężko chore dzieci. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać!
  • Czytajmy prasę katolicką.
  • Jest wielka prośba abp Stanisława Gądeckiego – Przewodniczącego Episkopatu Polski, aby po mszach św. w niedziele i w tygodniu modlić się o pokój na Ukrainie. Dlatego będziemy śpiewać po mszy św. suplikacje „Święty Boże”… aby Bóg zachował świat od wojny i nieszczęść!