Jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego
Słowa Ewangelii według Świętego Jana
Był wśród faryzeuszów pewien człowiek, imieniem Nikodem, dostojnik żydowski. Ten przyszedł do Jezusa nocą i powiedział Mu: «Rabbi, wiemy, że od Boga przyszedłeś jako nauczyciel. Nikt bowiem nie mógłby czynić takich znaków, jakie Ty czynisz, gdyby Bóg nie był z nim».
W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć królestwa Bożego».
Nikodem powiedział do Niego: «Jakżeż może się człowiek narodzić, będąc starcem? Czyż może powtórnie wejść do łona swej matki i narodzić się?»
Jezus odpowiedział: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego. To, co się z ciała narodziło, jest ciałem, a to, co się z Ducha narodziło, jest duchem. Nie dziw się, że powiedziałem ci: Trzeba wam się powtórnie narodzić. Wiatr wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża. Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha».
Dziś o 17.00 zapraszamy na adoracje wynagradzającą przed Wielkim Postem.
W poniedziałek świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.
W środę o 18.00 msza św. i Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.
W III piątek o 18.00 msza św. w intencji zmarłych wypominanych w naszym kościele i Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
W sobotę o 8.00 msza św., Nabożeństwo i spotkanie w kościele Apostolstwa Dobrej Śmierci. Zapraszamy.
W przyszłą niedzielę III niedziela miesiąca. Składką na aktualne potrzeby kościoła. Informujemy, że zostały usunięte szkody jakie wystąpiły na dachu kościoła wskutek silnego wiatru. W tym tygodniu nastąpi wymiana pieca gazowego. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne podziękowania za ofiary składne na tace, jak i wpłacane na konto parafialne. W intencji ofiarodawców szczególnie modlimy się w środę na Nowennie. Bóg zapłać!
Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Stowarzyszenie Dobrosław wspierające ciężko chore dzieci. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać!
Czytajmy prasę katolicką.
Jest wielka prośba abp Stanisława Gądeckiego – Przewodniczącego Episkopatu Polski, aby po mszach św. w niedziele i w tygodniu modlić się o pokój na Ukrainie. Dlatego będziemy śpiewać po mszy św. suplikacje „Święty Boże”… aby Bóg zachował świat od wojny i nieszczęść!
Ta strona używa ciasteczek (cookies). Dalsze korzystanie ze strony jest jednoznaczne z wyrażeniem na to zgody.