Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 26, 36-42)

Smutna jest dusza moja aż do śmierci

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus z uczniami przyszedł do posiadłości zwanej Getsemani i rzekł do nich: «Usiądźcie tu, Ja tymczasem odejdę i tam się pomodlę». Wziąwszy z sobą Piotra i dwóch synów Zebedeusza, począł się smucić i odczuwać trwogę. Wtedy rzekł do nich: «Smutna jest dusza moja aż do śmierci; zostańcie tu i czuwajcie ze Mną».

I odszedłszy nieco do przodu, padł na twarz i modlił się tymi słowami: «Ojcze mój, jeśli to możliwe, niech Mnie ominie ten kielich. Wszakże nie jak Ja chcę, ale jak Ty niech się stanie!»

Potem przyszedł do uczniów i zastał ich śpiących. Rzekł więc do Piotra: «Tak oto nie mogliście jednej godziny czuwać ze Mną? Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie; duch wprawdzie ochoczy, ale ciało słabe».

Powtórnie odszedł i tak się modlił: «Ojcze mój, jeśli nie może ominąć Mnie ten kielich i muszę go wypić, niech się stanie wola Twoja!»

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

6 NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.02.2023

·       Wczoraj na mszy św. dla chorych Sakrament Namaszczenia przyjęło 160 osób.

·       Dziś o 17.00 zapraszamy na adorację wynagradzającą przed Wielkim Postem. Po mszy św. z godz. 19.30 Uwielbienie Pana Jezusa , które poprowadzi Wspólnota Nowe Serce. W poniedziałek po mszy św. wieczornej spotkanie otwarte z tą wspólnotą. Zapraszamy.

·       We wtorek świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.

·       W środę o 18.00 msza św. i Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. O 19.00 zapraszamy na Krąg biblijny.

·       W III piątek o 18.00 msza św. w intencji zmarłych wypominanych w naszym kościele i Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. O 19.00 spotkanie z młodzieżą przed bierzmowaniem.

·       W sobotę o 8.00 msza św., Nabożeństwo i spotkanie w kościele Apostolstwa Dobrej Śmierci.

·       Stowarzyszenie Dobrosław wspierające ciężko chore dzieci, dziękuje za ofiary złożone na ten cel. Zebrano 1318 zł.  Bóg zapłać!

·       Czytajmy prasę katolicką.

·       Decyzją ks. Arcybiskupa dziś we wszystkich parafiach jest prowadzona zbiórka do puszek na ofiary trzęsienia ziemi w Turcji, Syrii i w sąsiednich krajach. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie.