Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 5, 20-26)

Pojednaj się najpierw z bratem swoim

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.

Słyszeliście, że powiedziano przodkom: „Nie zabijaj!”; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: „Raka”, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: „Bezbożniku”, podlega karze piekła ognistego.

Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam sobie przypomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, zostaw tam dar swój przed ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim. Potem przyjdź i dar swój ofiaruj.

Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, dopóki jesteś z nim w drodze, by cię przeciwnik nie wydał sędziemu, a sędzia dozorcy, i aby nie wtrącono cię do więzienia. Zaprawdę, powiadam ci: Nie wyjdziesz stamtąd, dopóki nie zwrócisz ostatniego grosza».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

6 NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.02.2023

·       Wczoraj na mszy św. dla chorych Sakrament Namaszczenia przyjęło 160 osób.

·       Dziś o 17.00 zapraszamy na adorację wynagradzającą przed Wielkim Postem. Po mszy św. z godz. 19.30 Uwielbienie Pana Jezusa , które poprowadzi Wspólnota Nowe Serce. W poniedziałek po mszy św. wieczornej spotkanie otwarte z tą wspólnotą. Zapraszamy.

·       We wtorek świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.

·       W środę o 18.00 msza św. i Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. O 19.00 zapraszamy na Krąg biblijny.

·       W III piątek o 18.00 msza św. w intencji zmarłych wypominanych w naszym kościele i Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. O 19.00 spotkanie z młodzieżą przed bierzmowaniem.

·       W sobotę o 8.00 msza św., Nabożeństwo i spotkanie w kościele Apostolstwa Dobrej Śmierci.

·       Stowarzyszenie Dobrosław wspierające ciężko chore dzieci, dziękuje za ofiary złożone na ten cel. Zebrano 1318 zł.  Bóg zapłać!

·       Czytajmy prasę katolicką.

·       Decyzją ks. Arcybiskupa dziś we wszystkich parafiach jest prowadzona zbiórka do puszek na ofiary trzęsienia ziemi w Turcji, Syrii i w sąsiednich krajach. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie.