Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 6, 30-34)

Jezus lituje się nad tłumem

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali. A On rzekł do nich: «Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco». Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu.

Odpłynęli więc łodzią na pustkowie, osobno. Lecz widziano ich odpływających. Wielu zauważyło to i zbiegli się tam pieszo ze wszystkich miast, a nawet ich wyprzedzili. Gdy Jezus wysiadł, ujrzał wielki tłum. Zlitował się nad nimi, byli bowiem jak owce nie mające pasterza. I zaczął ich nauczać o wielu sprawach.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

6 NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.02.2023

·       Wczoraj na mszy św. dla chorych Sakrament Namaszczenia przyjęło 160 osób.

·       Dziś o 17.00 zapraszamy na adorację wynagradzającą przed Wielkim Postem. Po mszy św. z godz. 19.30 Uwielbienie Pana Jezusa , które poprowadzi Wspólnota Nowe Serce. W poniedziałek po mszy św. wieczornej spotkanie otwarte z tą wspólnotą. Zapraszamy.

·       We wtorek świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.

·       W środę o 18.00 msza św. i Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. O 19.00 zapraszamy na Krąg biblijny.

·       W III piątek o 18.00 msza św. w intencji zmarłych wypominanych w naszym kościele i Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. O 19.00 spotkanie z młodzieżą przed bierzmowaniem.

·       W sobotę o 8.00 msza św., Nabożeństwo i spotkanie w kościele Apostolstwa Dobrej Śmierci.

·       Stowarzyszenie Dobrosław wspierające ciężko chore dzieci, dziękuje za ofiary złożone na ten cel. Zebrano 1318 zł.  Bóg zapłać!

·       Czytajmy prasę katolicką.

·       Decyzją ks. Arcybiskupa dziś we wszystkich parafiach jest prowadzona zbiórka do puszek na ofiary trzęsienia ziemi w Turcji, Syrii i w sąsiednich krajach. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie.