Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 5, 20-26)

Pojednaj się najpierw z bratem swoim

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.

Słyszeliście, że powiedziano przodkom: „Nie zabijaj!”; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: „Raka”, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: „Bezbożniku”, podlega karze piekła ognistego.

Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam sobie przypomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, zostaw tam dar swój przed ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim. Potem przyjdź i dar swój ofiaruj.

Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, dopóki jesteś z nim w drodze, by cię przeciwnik nie wydał sędziemu, a sędzia dozorcy, i aby nie wtrącono cię do więzienia. Zaprawdę, powiadam ci: Nie wyjdziesz stamtąd, dopóki nie zwrócisz ostatniego grosza».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

6 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.02.2024

  • Dziś ostatnia niedziela przed Wielkim Postem. O godz. 17.00 zapraszamy na Adorację wynagradzającą. Codziennie od godz. 17.00 w dni powszednie zapraszamy na cichą adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  • W Środę Popielcową rozpoczyna się Wielki Post. Wielki Post to czas pokuty, modlitwy, pojednania z Bogiem. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Zapraszamy na msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 18.00, 19.30. Na każdej mszy św. posypanie głów popiołem. Kancelaria w środę jest nieczynna.
  • Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu przypadają dni modlitw o ducha pokuty, o dobre odprawienie rekolekcji, pojednanie z Bogiem i bliźnimi.
  • W piątek zapraszamy na Drogę krzyżową o godz. 17.15 lub o 19.00.
  • W sobotę po mszy św. z godz. 7.00 Nabożeństwo Apostolstwa Dobrej Śmierci z Koronką do MB Bolesnej.
  • W przyszłą niedzielę o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  • Dziś zbiórka przed kościołem na Stowarzyszenie „Dobrosław” zajmujące się pomocą osobom niepełnosprawnym, a w szczególności dzieciom.
  • Czytajmy prasę katolicką.
  • Z naszej wspólnoty odeszła: śp. + Irena Gudaniec. Wieczny odpoczynek…