Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 8, 11-13)

Jezus nie chce dać znaku

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Faryzeusze zaczęli rozprawiać z Jezusem, a chcąc wystawić Go na próbę, domagali się od Niego znaku. On zaś westchnął w głębi duszy i rzekł: «Czemu to plemię domaga się znaku? Zaprawdę, powiadam wam: żaden znak nie będzie dany temu plemieniu».

A zostawiwszy ich, wsiadł z powrotem do łodzi i odpłynął na drugą stronę.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 26.05.2019

1.W środę  wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. O godz. 18.00 Msza św. o MB Nieustającej Pomocy i katecheza dla dorosłych.

2. O 19.00 Krąg biblijny.

3. W czwartek o 19.00 spotkanie Caritas.

4. W piątek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i ostatnie Nabożeństwo majowe.

5. W sobotę wspomnienie św. Justyna, męczennika. O godz.8.00 Msza św. i zmiana tajemnic różańca. O 9.00 udajemy się do chorych z Najświętszym sakramentem. Zapisy chorych w zakrystii i kancelarii.

6. W sobotę kancelaria będzie nieczynna. Po mszy św. wieczornej I Nabożeństwo czerwcowe o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.

7. Dziś przed naszym kościołem zorganizowana jest Kwesta przez Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół „Klika”.  Stowarzyszenie to od ponad 45 lat działa w Krakowie i zajmuje się pomocą osobom niepełnosprawnym. Dochód z kwesty przeznaczony będzie na pomoc i rehabilitację osób niepełnosprawnych ruchowo i zorganizowanie dla nich wyjazdu wakacyjnego.

8. Niepełnosprawni zapraszają każdego, kto chciałby pojechać jako wolontariusz na organizowane wyjazdy wakacyjne.

9. Czytajmy prasę katolicką.