Liturgia Słowa

Ewangelia (J 6, 35-40)

Jest wolą Ojca, aby każdy, kto wierzy w Syna, miał życie wieczne

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział do ludu:

«Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie. Powiedziałem wam jednak: Widzieliście Mnie, a przecież nie wierzycie. Wszystko, co Mi daje Ojciec, do Mnie przyjdzie, a tego, który do Mnie przychodzi, precz nie odrzucę, ponieważ z nieba zstąpiłem nie po to, aby pełnić swoją wolę, ale wolę Tego, który Mnie posłał.

Jest wolą Tego, który Mnie posłał, abym nic nie stracił z tego wszystkiego, co Mi dał, ale żebym to wskrzesił w dniu ostatecznym. To bowiem jest wolą Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w Niego, miał życie wieczne. A Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 22.05.2022

·   W poniedziałek, wtorek i środę modlimy się o dobre urodzaje. Zachęcamy wiernych do wytrwałej modlitwy  –  szczególnie w tym naszym trudnym czasie.

·   Zapraszamy na Nabożeństwo majowe w niedziele o 17.00, a w tygodniu po mszy św. wieczornej.

·   We wtorek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

·   W środę o 19.00 Krąg biblijny. Zapraszamy miłośników Pisma świętego.

·   W czwartek wspomnienie św. Filipa Nereusza.

·    W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

·   W sobotę 28 maja 2022r. wyruszy jednodniowa, XV Piesza Pielgrzymka z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach do Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Trasa liczy 33 km. Chętni, którzy chcieliby podjąć trud pieszej pielgrzymki, proszeni są o zapisywanie się do 26 maja w parafii MB Królowej Polski w Krakowie – Bieńczycach (ARKA PANA) lub w  Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (punkt INFORMACJI k. Domu Duszpasterskiego). Powrót z Kalwarii do Nowej Huty – autokarami.

·   Kolejna katecheza dziś w ramach Rekolekcji Odnowy Wiary o godz. 18.30 w salce na plebanii.

·   Za tydzień zbiórka przed kościołem na Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.

·   Czytajmy prasę katolicką.