Liturgia Słowa

Ewangelia (Łk 21, 12-19)

Jezus zapowiada prześladowanie swoich wyznawców

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Podniosą na was ręce i będą was prześladować. Wydadzą was do synagog i do więzień oraz z powodu mojego imienia wlec was będą przed królów i namiestników. Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa. Postanówcie sobie w sercu nie obmyślać naprzód swej obrony. Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie mógł się oprzeć ani sprzeciwić.

A wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią. I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich. Ale włos z głowy wam nie spadnie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 22.05.2022

·   W poniedziałek, wtorek i środę modlimy się o dobre urodzaje. Zachęcamy wiernych do wytrwałej modlitwy  –  szczególnie w tym naszym trudnym czasie.

·   Zapraszamy na Nabożeństwo majowe w niedziele o 17.00, a w tygodniu po mszy św. wieczornej.

·   We wtorek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

·   W środę o 19.00 Krąg biblijny. Zapraszamy miłośników Pisma świętego.

·   W czwartek wspomnienie św. Filipa Nereusza.

·    W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

·   W sobotę 28 maja 2022r. wyruszy jednodniowa, XV Piesza Pielgrzymka z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach do Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Trasa liczy 33 km. Chętni, którzy chcieliby podjąć trud pieszej pielgrzymki, proszeni są o zapisywanie się do 26 maja w parafii MB Królowej Polski w Krakowie – Bieńczycach (ARKA PANA) lub w  Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (punkt INFORMACJI k. Domu Duszpasterskiego). Powrót z Kalwarii do Nowej Huty – autokarami.

·   Kolejna katecheza dziś w ramach Rekolekcji Odnowy Wiary o godz. 18.30 w salce na plebanii.

·   Za tydzień zbiórka przed kościołem na Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.

·   Czytajmy prasę katolicką.