Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 9, 18-26)

Uzdrowienie kobiety i wskrzeszenie córki Jaira

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Gdy Jezus mówił do uczniów, oto przyszedł do Niego pewien zwierzchnik synagogi i oddając Mu pokłon, prosił: «Panie, moja córka dopiero co skonała, lecz przyjdź i połóż na nią rękę, a żyć będzie». Jezus wstał i wraz z uczniami poszedł za nim.

Wtem jakaś kobieta, która dwanaście lat cierpiała na krwotok, podeszła z tyłu i dotknęła się frędzli Jego płaszcza. Mówiła bowiem sobie: «Żebym choć dotknęła Jego płaszcza, a będę zdrowa».

Jezus obrócił się i widząc ją, rzekł: «Ufaj, córko! Twoja wiara cię ocaliła». I od tej chwili kobieta była zdrowa.

Gdy Jezus przyszedł do domu zwierzchnika i zobaczył fletnistów oraz tłum zgiełkliwy, rzekł: «Odsuńcie się, bo dziewczynka nie umarła, tylko śpi». A oni wyśmiewali Go. Skoro jednak usunięto tłum, wszedł i ujął ją za rękę, a dziewczynka wstała. Wieść o tym rozeszła się po całej tamtejszej okolicy.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 22.05.2022

·   W poniedziałek, wtorek i środę modlimy się o dobre urodzaje. Zachęcamy wiernych do wytrwałej modlitwy  –  szczególnie w tym naszym trudnym czasie.

·   Zapraszamy na Nabożeństwo majowe w niedziele o 17.00, a w tygodniu po mszy św. wieczornej.

·   We wtorek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

·   W środę o 19.00 Krąg biblijny. Zapraszamy miłośników Pisma świętego.

·   W czwartek wspomnienie św. Filipa Nereusza.

·    W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

·   W sobotę 28 maja 2022r. wyruszy jednodniowa, XV Piesza Pielgrzymka z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach do Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Trasa liczy 33 km. Chętni, którzy chcieliby podjąć trud pieszej pielgrzymki, proszeni są o zapisywanie się do 26 maja w parafii MB Królowej Polski w Krakowie – Bieńczycach (ARKA PANA) lub w  Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (punkt INFORMACJI k. Domu Duszpasterskiego). Powrót z Kalwarii do Nowej Huty – autokarami.

·   Kolejna katecheza dziś w ramach Rekolekcji Odnowy Wiary o godz. 18.30 w salce na plebanii.

·   Za tydzień zbiórka przed kościołem na Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.

·   Czytajmy prasę katolicką.