Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 6, 1-6. 16-18)

Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej bowiem nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie.

Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę, powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę. Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.

Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni to lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.

Kiedy pościcie, nie bądźcie posępni jak obłudnicy. Przybierają oni wygląd ponury, aby pokazać ludziom, że poszczą. Zaprawdę, powiadam wam, już odebrali swoją nagrodę. Ty zaś, gdy pościsz, namaść sobie głowę i obmyj twarz, aby nie ludziom pokazać, że pościsz, ale Ojcu twemu, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA 06.05.2018

1. Dziś I niedziela miesiąca. Zamiast kazania adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są w tygodniu o godz. 18.30, a w niedzielę o 17.oo.

3. W poniedziałek o 19.00 próba przed I Komunią Św. dla dzieci z grupy parafialnej.

4. We wtorek Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej.

5. W środę o 18>00 Msza Św. o MB Nieustającej Pomocy i katecheza dla dorosłych. O 19.00 Krąg biblijny i katecheza o Chuście z Oviedo.

6. W piątek od 17.00 spowiedź św. dla dzieci przed I rocznicą Komunii Św.

7. W sobotę pierwsza spowiedź dzieci od 10.00 do 11.30.

8. W przyszłą niedzielę, 13 maja będzie I Komunia Św. dzieci z naszej parafii na mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. Bardzo prosimy, o uczestnictwo wiernych na innych mszach, aby udostępnić kościół dla rodzin i gości dzieci. Bóg zapłać za zrozumienie. O godz. 18.00 Rocznica I Komunii Św.

9. Również w przyszłą niedzielę procesja św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę, o godz. 9.00. Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski serdecznie zaprasza do udziału.

10. Z okazji Roku św. Stanisława Kostki jest organizowany wyjazd dla młodzieży na Festiwal Uwielbienia do Dębicy w dn. 19.05 (sobota). Zapisy u s. Małgorzaty lub w zakrystii.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.