Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 23, 1-12)

Strzeżcie się pychy i obłudy

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus przemówił do tłumów i do swych uczniów tymi słowami: «Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią. Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą.

Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać. Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów. Lubią zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach. Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi.

A wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy jesteście braćmi. Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus.

Największy z was niech będzie waszym sługą. Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

5 NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.02.2022

  • Dziś zamiast kazania będzie adoracja z racji I niedzieli miesiąca.  Po mszy św. z godz. 19.30 uwielbienie Pana Jezusa  w Najświętszym Sakramencie prowadzi Wspólnota Nowe Serce.
  • W środę o 19.00 Krąg biblijny. Także o 19.00 spotkanie z rodzicami dzieci z grupy parafialnej przed I Komunia św.
  • W czwartek wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy. W piątek wspomnienie MB z Lourdes. W tym dniu przypada XXX Światowy Dzień Chorego. Msza św. dla chorych w naszej parafii będzie w sobotę 12.02.2022 o godz. 16.00. Wcześniej będzie okazja do spowiedzi. Prosimy, by pomóc chorym dotrzeć na tę mszę św. Będziemy modlić się za chorych, udzielimy sakramentu namaszczenia chorych i będzie Nabożeństwo z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
  • W przyszłą niedzielę o 17.00 rozpocznie się adoracja wynagradzająca przed Wielkim Postem.
  • Bóg zapłać za ofiary składane w święto Ofiarowania Pańskiego. Przekazano 3050 PLN na klasztory kontemplacyjne.
  • Za tydzień przed kościołem zbiórka na Stowarzyszenie Charytatywne „Dobrosław” zajmujące się pomocą dla chorych dzieci.
  • Czytajmy prasę katolicką.