Liturgia Słowa

Ewangelia (Łk 9, 57-62)

Naśladowanie Chrystusa wymaga wyrzeczenia

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Gdy Jezus z uczniami szedł drogą, ktoś powiedział do Niego: «Pójdę za Tobą, dokądkolwiek się udasz».

Jezus mu odpowiedział: «Lisy mają nory i ptaki podniebne – gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł położyć».

Do innego rzekł: «Pójdź za Mną». Ten zaś odpowiedział: «Panie, pozwól mi najpierw pójść pogrzebać mojego ojca». Odparł mu: «Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych, a ty idź i głoś królestwo Boże».

Jeszcze inny rzekł: «Panie, chcę pójść za Tobą, ale pozwól mi najpierw pożegnać się z moimi w domu». Jezus mu odpowiedział: «Ktokolwiek przykłada rękę do pługa, a wstecz się ogląda, nie nadaje się do królestwa Bożego».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

5 NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.02.2022

  • Dziś zamiast kazania będzie adoracja z racji I niedzieli miesiąca.  Po mszy św. z godz. 19.30 uwielbienie Pana Jezusa  w Najświętszym Sakramencie prowadzi Wspólnota Nowe Serce.
  • W środę o 19.00 Krąg biblijny. Także o 19.00 spotkanie z rodzicami dzieci z grupy parafialnej przed I Komunia św.
  • W czwartek wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy. W piątek wspomnienie MB z Lourdes. W tym dniu przypada XXX Światowy Dzień Chorego. Msza św. dla chorych w naszej parafii będzie w sobotę 12.02.2022 o godz. 16.00. Wcześniej będzie okazja do spowiedzi. Prosimy, by pomóc chorym dotrzeć na tę mszę św. Będziemy modlić się za chorych, udzielimy sakramentu namaszczenia chorych i będzie Nabożeństwo z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
  • W przyszłą niedzielę o 17.00 rozpocznie się adoracja wynagradzająca przed Wielkim Postem.
  • Bóg zapłać za ofiary składane w święto Ofiarowania Pańskiego. Przekazano 3050 PLN na klasztory kontemplacyjne.
  • Za tydzień przed kościołem zbiórka na Stowarzyszenie Charytatywne „Dobrosław” zajmujące się pomocą dla chorych dzieci.
  • Czytajmy prasę katolicką.