Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 9, 18-26)

Uzdrowienie kobiety i wskrzeszenie córki Jaira

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Gdy Jezus mówił do uczniów, oto przyszedł do Niego pewien zwierzchnik synagogi i oddając Mu pokłon, prosił: «Panie, moja córka dopiero co skonała, lecz przyjdź i połóż na nią rękę, a żyć będzie». Jezus wstał i wraz z uczniami poszedł za nim.

Wtem jakaś kobieta, która dwanaście lat cierpiała na krwotok, podeszła z tyłu i dotknęła się frędzli Jego płaszcza. Mówiła bowiem sobie: «Żebym choć dotknęła Jego płaszcza, a będę zdrowa».

Jezus obrócił się i widząc ją, rzekł: «Ufaj, córko! Twoja wiara cię ocaliła». I od tej chwili kobieta była zdrowa.

Gdy Jezus przyszedł do domu zwierzchnika i zobaczył fletnistów oraz tłum zgiełkliwy, rzekł: «Odsuńcie się, bo dziewczynka nie umarła, tylko śpi». A oni wyśmiewali Go. Skoro jednak usunięto tłum, wszedł i ujął ją za rękę, a dziewczynka wstała. Wieść o tym rozeszła się po całej tamtejszej okolicy.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

5 NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.02.2022

  • Dziś zamiast kazania będzie adoracja z racji I niedzieli miesiąca.  Po mszy św. z godz. 19.30 uwielbienie Pana Jezusa  w Najświętszym Sakramencie prowadzi Wspólnota Nowe Serce.
  • W środę o 19.00 Krąg biblijny. Także o 19.00 spotkanie z rodzicami dzieci z grupy parafialnej przed I Komunia św.
  • W czwartek wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy. W piątek wspomnienie MB z Lourdes. W tym dniu przypada XXX Światowy Dzień Chorego. Msza św. dla chorych w naszej parafii będzie w sobotę 12.02.2022 o godz. 16.00. Wcześniej będzie okazja do spowiedzi. Prosimy, by pomóc chorym dotrzeć na tę mszę św. Będziemy modlić się za chorych, udzielimy sakramentu namaszczenia chorych i będzie Nabożeństwo z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
  • W przyszłą niedzielę o 17.00 rozpocznie się adoracja wynagradzająca przed Wielkim Postem.
  • Bóg zapłać za ofiary składane w święto Ofiarowania Pańskiego. Przekazano 3050 PLN na klasztory kontemplacyjne.
  • Za tydzień przed kościołem zbiórka na Stowarzyszenie Charytatywne „Dobrosław” zajmujące się pomocą dla chorych dzieci.
  • Czytajmy prasę katolicką.