Liturgia Słowa

Ewangelia (J 15, 1-8)

Kto trwa w Chrystusie, przynosi owoc obfity

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który go uprawia. Każdą latorośl, która nie przynosi we Mnie owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Trwajcie we Mnie, a Ja w was będę trwać. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie – jeżeli nie trwa w winnym krzewie – tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie.

Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto nie trwa we Mnie, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. Potem ją zbierają i wrzucają w ogień, i płonie. Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, to proście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

5 NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.02.2022

  • Dziś zamiast kazania będzie adoracja z racji I niedzieli miesiąca.  Po mszy św. z godz. 19.30 uwielbienie Pana Jezusa  w Najświętszym Sakramencie prowadzi Wspólnota Nowe Serce.
  • W środę o 19.00 Krąg biblijny. Także o 19.00 spotkanie z rodzicami dzieci z grupy parafialnej przed I Komunia św.
  • W czwartek wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy. W piątek wspomnienie MB z Lourdes. W tym dniu przypada XXX Światowy Dzień Chorego. Msza św. dla chorych w naszej parafii będzie w sobotę 12.02.2022 o godz. 16.00. Wcześniej będzie okazja do spowiedzi. Prosimy, by pomóc chorym dotrzeć na tę mszę św. Będziemy modlić się za chorych, udzielimy sakramentu namaszczenia chorych i będzie Nabożeństwo z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
  • W przyszłą niedzielę o 17.00 rozpocznie się adoracja wynagradzająca przed Wielkim Postem.
  • Bóg zapłać za ofiary składane w święto Ofiarowania Pańskiego. Przekazano 3050 PLN na klasztory kontemplacyjne.
  • Za tydzień przed kościołem zbiórka na Stowarzyszenie Charytatywne „Dobrosław” zajmujące się pomocą dla chorych dzieci.
  • Czytajmy prasę katolicką.