Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 12, 13-17)

Podatek należny cezarowi

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Uczeni w Piśmie i starsi posłali do Jezusa kilku faryzeuszów i zwolenników Heroda, którzy mieli podchwycić Go w mowie. Ci przyszli i rzekli do Niego: «Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i na nikim ci nie zależy. Bo nie oglądasz się na osobę ludzką, lecz drogi Bożej w prawdzie nauczasz. Czy wolno płacić podatek cezarowi, czy nie? Mamy płacić czy nie płacić?»

Lecz On poznał ich obłudę i rzekł do nich: «Czemu wystawiacie Mnie na próbę? Przynieście mi denara; chcę zobaczyć». Przynieśli, a On ich zapytał: «Czyj jest ten obraz i napis?»

Odpowiedzieli Mu: «Cezara».

Wówczas Jezus rzekł do nich: «Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga».

I byli pełni podziwu dla Niego.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

5 NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.02.2022

  • Dziś zamiast kazania będzie adoracja z racji I niedzieli miesiąca.  Po mszy św. z godz. 19.30 uwielbienie Pana Jezusa  w Najświętszym Sakramencie prowadzi Wspólnota Nowe Serce.
  • W środę o 19.00 Krąg biblijny. Także o 19.00 spotkanie z rodzicami dzieci z grupy parafialnej przed I Komunia św.
  • W czwartek wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy. W piątek wspomnienie MB z Lourdes. W tym dniu przypada XXX Światowy Dzień Chorego. Msza św. dla chorych w naszej parafii będzie w sobotę 12.02.2022 o godz. 16.00. Wcześniej będzie okazja do spowiedzi. Prosimy, by pomóc chorym dotrzeć na tę mszę św. Będziemy modlić się za chorych, udzielimy sakramentu namaszczenia chorych i będzie Nabożeństwo z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
  • W przyszłą niedzielę o 17.00 rozpocznie się adoracja wynagradzająca przed Wielkim Postem.
  • Bóg zapłać za ofiary składane w święto Ofiarowania Pańskiego. Przekazano 3050 PLN na klasztory kontemplacyjne.
  • Za tydzień przed kościołem zbiórka na Stowarzyszenie Charytatywne „Dobrosław” zajmujące się pomocą dla chorych dzieci.
  • Czytajmy prasę katolicką.