Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 14, 22-25)

To jest Ciało moje. To jest moja Krew

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

W pierwszy dzień Przaśników, kiedy ofiarowywano Paschę, Jezus, gdy jedli, wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał i dał uczniom, mówiąc: «Bierzcie, to jest Ciało moje». Potem wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, i pili z niego wszyscy. I rzekł do nich: «To jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana. Zaprawdę, powiadam wam: Odtąd nie będę już pił napoju z owocu winnego krzewu aż do owego dnia, kiedy pić będę go nowy w królestwie Bożym».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

5 NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.02.2023

·   Dziś zamiast kazania będzie adoracja z racji I niedzieli miesiąca.  O godz. 17.00 adoracja wynagradzająca przed Wielkim Postem.

· W poniedziałek wspomnienie św. męczenników japońskich Pawła Miki i towarzyszy. W piątek wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

·  W sobotę wspomnienie MB z Lourdes. W tym dniu przypada  Światowy Dzień Chorego. Msza św. dla chorych w naszej parafii będzie  o godz. 11.00. Wcześniej będzie okazja do spowiedzi. Prosimy, by pomóc chorym dotrzeć na tę mszę św. Będziemy modlić się za chorych, udzielimy sakramentu namaszczenia chorych i będzie Nabożeństwo z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

·   W przyszłą niedzielę o 17.00 adoracja wynagradzająca przed Wielkim Postem. Także w przyszłą niedzielę po mszy św. z godz. 19.30 uwielbienie Pana Jezusa  w Najświętszym Sakramencie prowadzi Wspólnota Nowe Serce.

·  W święto Ofiarowania Pańskiego na klasztory kontemplacyjne  zebrano 2560 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

·   Dziś zbiórka przed kościołem na Stowarzyszenie „Dobrosław” zajmujące się pomocą osobom niepełnosprawnym, a w szczególności dzieciom.

·   Czytajmy prasę katolicką.