Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 26, 36-42)

Smutna jest dusza moja aż do śmierci

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus z uczniami przyszedł do posiadłości zwanej Getsemani i rzekł do nich: «Usiądźcie tu, Ja tymczasem odejdę i tam się pomodlę». Wziąwszy z sobą Piotra i dwóch synów Zebedeusza, począł się smucić i odczuwać trwogę. Wtedy rzekł do nich: «Smutna jest dusza moja aż do śmierci; zostańcie tu i czuwajcie ze Mną».

I odszedłszy nieco do przodu, padł na twarz i modlił się tymi słowami: «Ojcze mój, jeśli to możliwe, niech Mnie ominie ten kielich. Wszakże nie jak Ja chcę, ale jak Ty niech się stanie!»

Potem przyszedł do uczniów i zastał ich śpiących. Rzekł więc do Piotra: «Tak oto nie mogliście jednej godziny czuwać ze Mną? Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie; duch wprawdzie ochoczy, ale ciało słabe».

Powtórnie odszedł i tak się modlił: «Ojcze mój, jeśli nie może ominąć Mnie ten kielich i muszę go wypić, niech się stanie wola Twoja!»

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

5 NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.02.2023

·   Dziś zamiast kazania będzie adoracja z racji I niedzieli miesiąca.  O godz. 17.00 adoracja wynagradzająca przed Wielkim Postem.

· W poniedziałek wspomnienie św. męczenników japońskich Pawła Miki i towarzyszy. W piątek wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

·  W sobotę wspomnienie MB z Lourdes. W tym dniu przypada  Światowy Dzień Chorego. Msza św. dla chorych w naszej parafii będzie  o godz. 11.00. Wcześniej będzie okazja do spowiedzi. Prosimy, by pomóc chorym dotrzeć na tę mszę św. Będziemy modlić się za chorych, udzielimy sakramentu namaszczenia chorych i będzie Nabożeństwo z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

·   W przyszłą niedzielę o 17.00 adoracja wynagradzająca przed Wielkim Postem. Także w przyszłą niedzielę po mszy św. z godz. 19.30 uwielbienie Pana Jezusa  w Najświętszym Sakramencie prowadzi Wspólnota Nowe Serce.

·  W święto Ofiarowania Pańskiego na klasztory kontemplacyjne  zebrano 2560 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

·   Dziś zbiórka przed kościołem na Stowarzyszenie „Dobrosław” zajmujące się pomocą osobom niepełnosprawnym, a w szczególności dzieciom.

·   Czytajmy prasę katolicką.