Liturgia Słowa

Ewangelia (J 15, 9-17)

Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeśli czynicie to, co wam przykazuję

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.

To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.

To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.

Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.

Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

5 NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.02.2024

  • Dziś zamiast kazania będzie adoracja z racji I niedzieli miesiąca. O godz. 17.00 adoracja wynagradzająca przed Wielkim Postem. Dziś po mszy św. z godz. 19.30 uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie prowadzi Wspólnota Nowe Serce.
  • W poniedziałek wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. We wtorek wspomnienie św. męczenników japońskich Pawła Miki i towarzyszy. W sobotę wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.
  • W czwartek spotkanie Caritas naszej parafii po mszy św. wieczornej.
  • W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie MB z Lourdes. W tym dniu przypada Światowy Dzień Chorego. Msza św. dla chorych w naszej parafii będzie w sobotę 10.02. o godz. 11.00. Wcześniej będzie okazja do spowiedzi. Prosimy, by pomóc chorym dotrzeć na tę mszę św. Będziemy modlić się za chorych, udzielimy sakramentu namaszczenia chorych i będzie Nabożeństwo z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
  • W przyszłą niedzielę o 17.00 adoracja wynagradzająca przed Wielkim Postem.
  • W święto Ofiarowania Pańskiego na klasztory kontemplacyjne zebrano 3650 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary. Ofiary wpłacono do Kurii.
  • Za tydzień zbiórka przed kościołem na Stowarzyszenie „Dobrosław” zajmujące się pomocą osobom niepełnosprawnym, a w szczególności dzieciom.
  • Czytajmy prasę katolicką.
  • Naszą wspólnotę  opuścili: śp. +Elżbieta Palmowska, +Barbara Trojanowska, +Olga Raźna. Wieczny odpoczynek…