Liturgia Słowa

Ewangelia (Łk 10, 21-24)

Jezus rozradował się w Duchu Świętym

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza

Jezus rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie.

Ojciec mój przekazał Mi wszystko. Nikt też nie wie, kim jest Syn, tylko Ojciec; ani kim jest Ojciec, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić».

Potem zwrócił się do samych uczniów i rzekł: «Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie. Bo powiadam wam: Wielu proroków i królów pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli, i usłyszeć, co słyszycie, a nie usłyszeli».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 03.04.2022

  • Dziś rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne. Rozważania poprowadzi prowincjał Księży Saletynów – ks. Grzegorz Zembroń, którego serdecznie witamy i  życzymy mu światła Ducha Świętego.
  • Program rekolekcji:  Dziś kazania rekolekcyjne na mszach św. i na Gorzkich żalach o 17.00. W poniedziałek, wtorek i w środę msza św. godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 16.30 , 18.00, 19.30 (dla młodych) z nauką rekolekcyjną. Spowiadamy przed mszą św. przez wszystkie dni rekolekcji. Nie będzie w tym roku wyznaczonego dnia na spowiedź. W środę tradycyjnie na zakończeni będzie składka na poczet rekolekcji.
  • Wzorem lat ubiegłych wracamy do tradycji „kosza rekolekcyjnego”, by pomóc potrzebującym. Tym razem, pragniemy w dniach rekolekcji zorganizować zbiórkę żywności dla parafii Wniebowzięcia NMP w Kijowie, gdzie funkcję proboszcza pełni ks. Mateusz Adamski – kapłan pochodzący ze Szczecina. Trwa wojna na Ukrainie. Coraz więcej osób zgłasza się do kijowskiej parafii prosząc o wsparcie. Bardzo prosimy dla nich o:
    – ryż, mąka, kasze, makarony, twarde sery, konserwy mięsne i owocowe, oleje, tłuszcze, dżemy,  środki higieny osobistej, środku czystości. Pomoc zostanie przekazana natychmiast.
  • Można wesprzeć działalność charytatywną Kościoła, przez zakup baranka wielkanocnego w ramach jałmużny wielkopostnej.
  • Droga krzyżowa w piątek o 17.15 i o 19.00 dla młodych. Spowiedź przed bierzmowaniem od 17.00.
  • W sobotę 9 kwietnia o godz. 9.00 księża udają się do chorych z Najświętszym Sakramentem przed świętami. Zapisy chorych w kancelarii i zakrystii. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna. O 15.00 ks. bp Janusz Mastalski odprawi Mszę św. i udzieli sakramentu bierzmowanie.
  • Uroczysta procesja z palmami w przyszłą niedzielę o 11.30. Poświęcenie palm na każdej mszy św.  W Niedzielę Palmową Nowohucka Droga Krzyżowa od kościoła MB Pocieszenia przy ul. Bulwarowej do bazyliki w Mogile. Rozpocznie się ona o 19.00.
  • Czytajmy prasę katolicką.