Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 9, 18-26)

Uzdrowienie kobiety i wskrzeszenie córki Jaira

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Gdy Jezus mówił do uczniów, oto przyszedł do Niego pewien zwierzchnik synagogi i oddając Mu pokłon, prosił: «Panie, moja córka dopiero co skonała, lecz przyjdź i połóż na nią rękę, a żyć będzie». Jezus wstał i wraz z uczniami poszedł za nim.

Wtem jakaś kobieta, która dwanaście lat cierpiała na krwotok, podeszła z tyłu i dotknęła się frędzli Jego płaszcza. Mówiła bowiem sobie: «Żebym choć dotknęła Jego płaszcza, a będę zdrowa».

Jezus obrócił się i widząc ją, rzekł: «Ufaj, córko! Twoja wiara cię ocaliła». I od tej chwili kobieta była zdrowa.

Gdy Jezus przyszedł do domu zwierzchnika i zobaczył fletnistów oraz tłum zgiełkliwy, rzekł: «Odsuńcie się, bo dziewczynka nie umarła, tylko śpi». A oni wyśmiewali Go. Skoro jednak usunięto tłum, wszedł i ujął ją za rękę, a dziewczynka wstała. Wieść o tym rozeszła się po całej tamtejszej okolicy.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 03.04.2022

  • Dziś rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne. Rozważania poprowadzi prowincjał Księży Saletynów – ks. Grzegorz Zembroń, którego serdecznie witamy i  życzymy mu światła Ducha Świętego.
  • Program rekolekcji:  Dziś kazania rekolekcyjne na mszach św. i na Gorzkich żalach o 17.00. W poniedziałek, wtorek i w środę msza św. godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 16.30 , 18.00, 19.30 (dla młodych) z nauką rekolekcyjną. Spowiadamy przed mszą św. przez wszystkie dni rekolekcji. Nie będzie w tym roku wyznaczonego dnia na spowiedź. W środę tradycyjnie na zakończeni będzie składka na poczet rekolekcji.
  • Wzorem lat ubiegłych wracamy do tradycji „kosza rekolekcyjnego”, by pomóc potrzebującym. Tym razem, pragniemy w dniach rekolekcji zorganizować zbiórkę żywności dla parafii Wniebowzięcia NMP w Kijowie, gdzie funkcję proboszcza pełni ks. Mateusz Adamski – kapłan pochodzący ze Szczecina. Trwa wojna na Ukrainie. Coraz więcej osób zgłasza się do kijowskiej parafii prosząc o wsparcie. Bardzo prosimy dla nich o:
    – ryż, mąka, kasze, makarony, twarde sery, konserwy mięsne i owocowe, oleje, tłuszcze, dżemy,  środki higieny osobistej, środku czystości. Pomoc zostanie przekazana natychmiast.
  • Można wesprzeć działalność charytatywną Kościoła, przez zakup baranka wielkanocnego w ramach jałmużny wielkopostnej.
  • Droga krzyżowa w piątek o 17.15 i o 19.00 dla młodych. Spowiedź przed bierzmowaniem od 17.00.
  • W sobotę 9 kwietnia o godz. 9.00 księża udają się do chorych z Najświętszym Sakramentem przed świętami. Zapisy chorych w kancelarii i zakrystii. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna. O 15.00 ks. bp Janusz Mastalski odprawi Mszę św. i udzieli sakramentu bierzmowanie.
  • Uroczysta procesja z palmami w przyszłą niedzielę o 11.30. Poświęcenie palm na każdej mszy św.  W Niedzielę Palmową Nowohucka Droga Krzyżowa od kościoła MB Pocieszenia przy ul. Bulwarowej do bazyliki w Mogile. Rozpocznie się ona o 19.00.
  • Czytajmy prasę katolicką.