Liturgia Słowa

Ewangelia (J 15, 1-8)

Kto trwa w Chrystusie, przynosi owoc obfity

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który go uprawia. Każdą latorośl, która nie przynosi we Mnie owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Trwajcie we Mnie, a Ja w was będę trwać. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie – jeżeli nie trwa w winnym krzewie – tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie.

Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto nie trwa we Mnie, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. Potem ją zbierają i wrzucają w ogień, i płonie. Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, to proście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 03.04.2022

  • Dziś rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne. Rozważania poprowadzi prowincjał Księży Saletynów – ks. Grzegorz Zembroń, którego serdecznie witamy i  życzymy mu światła Ducha Świętego.
  • Program rekolekcji:  Dziś kazania rekolekcyjne na mszach św. i na Gorzkich żalach o 17.00. W poniedziałek, wtorek i w środę msza św. godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 16.30 , 18.00, 19.30 (dla młodych) z nauką rekolekcyjną. Spowiadamy przed mszą św. przez wszystkie dni rekolekcji. Nie będzie w tym roku wyznaczonego dnia na spowiedź. W środę tradycyjnie na zakończeni będzie składka na poczet rekolekcji.
  • Wzorem lat ubiegłych wracamy do tradycji „kosza rekolekcyjnego”, by pomóc potrzebującym. Tym razem, pragniemy w dniach rekolekcji zorganizować zbiórkę żywności dla parafii Wniebowzięcia NMP w Kijowie, gdzie funkcję proboszcza pełni ks. Mateusz Adamski – kapłan pochodzący ze Szczecina. Trwa wojna na Ukrainie. Coraz więcej osób zgłasza się do kijowskiej parafii prosząc o wsparcie. Bardzo prosimy dla nich o:
    – ryż, mąka, kasze, makarony, twarde sery, konserwy mięsne i owocowe, oleje, tłuszcze, dżemy,  środki higieny osobistej, środku czystości. Pomoc zostanie przekazana natychmiast.
  • Można wesprzeć działalność charytatywną Kościoła, przez zakup baranka wielkanocnego w ramach jałmużny wielkopostnej.
  • Droga krzyżowa w piątek o 17.15 i o 19.00 dla młodych. Spowiedź przed bierzmowaniem od 17.00.
  • W sobotę 9 kwietnia o godz. 9.00 księża udają się do chorych z Najświętszym Sakramentem przed świętami. Zapisy chorych w kancelarii i zakrystii. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna. O 15.00 ks. bp Janusz Mastalski odprawi Mszę św. i udzieli sakramentu bierzmowanie.
  • Uroczysta procesja z palmami w przyszłą niedzielę o 11.30. Poświęcenie palm na każdej mszy św.  W Niedzielę Palmową Nowohucka Droga Krzyżowa od kościoła MB Pocieszenia przy ul. Bulwarowej do bazyliki w Mogile. Rozpocznie się ona o 19.00.
  • Czytajmy prasę katolicką.