Liturgia Słowa

Ewangelia (J 6, 1-15)

Rozmnożenie chleba

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus udał się na drugi brzeg Jeziora Galilejskiego, czyli Tyberiadzkiego. Szedł za Nim wielki tłum, bo oglądano znaki, jakie czynił dla tych, którzy chorowali.

Jezus wszedł na wzgórze i usiadł tam ze swoimi uczniami. A zbliżało się święto żydowskie, Pascha.

Kiedy więc Jezus podniósł oczy i ujrzał, że liczne tłumy schodzą się do Niego, rzekł do Filipa: «Gdzie kupimy chleba, aby oni się najedli?» A mówił to, wystawiając go na próbę. Wiedział bowiem, co ma czynić.

Odpowiedział Mu Filip: «Za dwieście denarów nie wystarczy chleba, aby każdy z nich mógł choć trochę otrzymać».

Jeden z Jego uczniów, Andrzej, brat Szymona Piotra, rzekł do Niego: «Jest tu jeden chłopiec, który ma pięć chlebów jęczmiennych i dwie ryby, lecz cóż to jest dla tak wielu?»

Jezus zaś rzekł: «Każcie ludziom usiąść». A w miejscu tym było wiele trawy. Usiedli więc mężczyźni, a liczba ich dochodziła do pięciu tysięcy.

Jezus więc wziął chleby i odmówiwszy dziękczynienie, rozdał siedzącym; podobnie uczynił i z rybami, rozdając tyle, ile kto chciał. A gdy się nasycili, rzekł do uczniów: «Zbierzcie pozostałe ułomki, aby nic nie zginęło». Zebrali więc i ułomkami z pięciu chlebów jęczmiennych, pozostałymi po spożywających, napełnili dwanaście koszów.

A kiedy ludzie spostrzegli, jaki znak uczynił Jezus, mówili: «Ten prawdziwie jest prorokiem, który ma przyjść na świat». Gdy więc Jezus poznał, że mieli przyjść i porwać Go, aby Go obwołać królem, sam usunął się znów na górę.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA 29.04.2018

1. Dziś przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej i początek Nowenny przed Uroczystością św. Stanisława bp i męczennika.

2. W poniedziałek I Nabożeństwo majowe z procesją po mszy św z godz. 18.00. Nabożeństwa w naszym kościele są w tygodniu o godz. 18.30, a w niedzielę o 17.00.

3. We wtorek wspomnienie św. Józefa, robotnika. W tym dniu kancelaria jest zamknięta.

4. W środę spotkanie przed I Komunią św.  dla grupy parafialnej. Krąg biblijny o 19.00.

5. W czwartek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o 7.00, 8.30, 10.00 18.00 i 19.30.  Odnowimy Śluby Jasnogórskie. W Arce odpust MB Królowej Polski. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna.

6. W I piątek czcimy św. Floriana, patrona hutników i strażaków. Spowiedź św. 6.30 – 7.30 oraz 16.00 – 18.00. O 16.30 msza św. dla dzieci. Ks. Abp udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w tym dniu.

7. W I sobotę  wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera. Zmiana tajemnic różańca w I sobotę o 8.00 na mszy św. Od 9.00 udajemy się do chorych. Prosimy o zapisy chorych w zakrystii lub kancelarii.

8. Za 2 tygodnie 13 maja I Komunia św. dzieci z naszej parafii na mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. Bardzo prosimy o uczestnictwo wiernych na innych mszach, aby udostępnić kościół dla rodzin i gości dzieci. Za wyrozumiałość serdeczne Bóg zapłać! Módlmy się za te dzieci i ich rodziców. O godz.18.00 Rocznica I Komunii św.

9. Przed kościołem można wesprzeć młodzież, która uda się na ŚDM do Panamy w przyszłym roku.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.