Liturgia Słowa

Ewangelia (J 21, 1-14)

Ukazanie się Zmartwychwstałego nad Jeziorem Tyberiadzkim

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus znowu ukazał się nad Jeziorem Tyberiadzkim. A ukazał się w ten sposób: Byli razem Szymon Piotr, Tomasz, zwany Didymos, Natanael z Kany Galilejskiej, synowie Zebedeusza oraz dwaj inni z Jego uczniów. Szymon Piotr powiedział do nich: «Idę łowić ryby». Odpowiedzieli mu: «Idziemy i my z tobą». Wyszli więc i wsiedli do łodzi, ale tej nocy nic nie ułowili.

A gdy ranek zaświtał, Jezus stanął na brzegu. Jednakże uczniowie nie wiedzieli, że to był Jezus.

A Jezus rzekł do nich: «Dzieci, macie coś do jedzenia?»

Odpowiedzieli Mu: «Nie».

On rzekł do nich: «Zarzućcie sieć po prawej stronie łodzi, a znajdziecie». Zarzucili więc i z powodu mnóstwa ryb nie mogli jej wyciągnąć.

Powiedział więc do Piotra ów uczeń, którego Jezus miłował: «To jest Pan!» Szymon Piotr, usłyszawszy, że to jest Pan, przywdział na siebie wierzchnią szatę – był bowiem prawie nagi – i rzucił się wpław do jeziora. Pozostali uczniowie przypłynęli łódką, ciągnąc za sobą sieć z rybami. Od brzegu bowiem nie było daleko – tylko około dwustu łokci.

A kiedy zeszli na ląd, ujrzeli rozłożone ognisko, a na nim ułożoną rybę oraz chleb. Rzekł do nich Jezus: «Przynieście jeszcze ryb, które teraz złowiliście». Poszedł Szymon Piotr i wyciągnął na brzeg sieć pełną wielkich ryb w liczbie stu pięćdziesięciu trzech. A pomimo tak wielkiej ilości sieć nie rozerwała się. Rzekł do nich Jezus: «Chodźcie, posilcie się!» Żaden z uczniów nie odważył się zadać Mu pytania: «Kto Ty jesteś?», bo wiedzieli, że to jest Pan. A Jezus przyszedł, wziął chleb i podał im – podobnie i rybę.

To już trzeci raz Jezus ukazał się uczniom od chwili, gdy zmartwychwstał.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

5. NIEDZIELA WIELKANOCNA – 02.05.2021

  • Zapraszamy na Nabożeństwo majowe w niedziele o 17.00, a tygodniu po mszy św. wieczornej z godz. 18.00.
  • Ze względu na Słowo Metropolity adoracja Najświętszego Sakramentu jest przeniesiona na przyszłą niedziele.
  • W poniedziałek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o 7.00, 8.30, 10.00 18.00 i 19.30. Odnowimy Śluby Jasnogórskie. W Arce odpust MB Królowej Polski. Nabożeństwo majowe o godz. 17.00. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna.
  • We wtorek czcimy św. Floriana, patrona hutników i strażaków. W środę wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera. W czwartek św. Apostołów Filipa i Jakuba.
  • W I piątek spowiedź św. 6.30 – 7.30 oraz 16.00 – 18.00. Dodatkowa msza św. dla dzieci o 16.30.
  • W sobotę Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. Kancelaria w tym dniu jest nieczynna.
  • Za tydzień 9 maja I Komunia św. dzieci z naszej parafii i ze szkoły nr 87 na mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. Nasz kościół jest mały i ze względu na ograniczenia epidemiczne w tym roku będzie kilka grup dzieci do I Komunii św. Bardzo prosimy o uczestnictwo wiernych na innych mszach, aby udostępnić kościół dla dzieci i ich rodziców. Zadbajmy o zachowanie podstawowych zasad epidemicznych także w kościele (maseczka, dezynfekcja, odległości). Kościół jest regularnie dezynfekowany i wietrzony. Za wyrozumiałość serdeczne Bóg zapłać! Módlmy się za te dzieci i ich rodziców.
  •  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.