Liturgia Słowa

Ewangelia (Łk 9, 57-62)

Naśladowanie Chrystusa wymaga wyrzeczenia

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Gdy Jezus z uczniami szedł drogą, ktoś powiedział do Niego: «Pójdę za Tobą, dokądkolwiek się udasz».

Jezus mu odpowiedział: «Lisy mają nory i ptaki podniebne – gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł położyć».

Do innego rzekł: «Pójdź za Mną». Ten zaś odpowiedział: «Panie, pozwól mi najpierw pójść pogrzebać mojego ojca». Odparł mu: «Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych, a ty idź i głoś królestwo Boże».

Jeszcze inny rzekł: «Panie, chcę pójść za Tobą, ale pozwól mi najpierw pożegnać się z moimi w domu». Jezus mu odpowiedział: «Ktokolwiek przykłada rękę do pługa, a wstecz się ogląda, nie nadaje się do królestwa Bożego».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

4 NIEDZIELA  ZWYKŁA – 30.01.2022

  • W poniedziałek św. Jana Bosko. W środę Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Boskiej Gromnicznej). Msze św. będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 18.00 i 19.30. Można przynieść gromnice. Składka będzie przeznaczona na klasztory kontemplacyjne i przekazana do Kurii. Kancelaria w tym dniu jest nieczynna.
  • W czwartek wspomnienie św. Błażeja. Na mszach św. błogosławieństwo wiernych.
  • W I piątek spowiedź św. 6.30 – 7.30 oraz 16.00 – 18.00. Msza św. dla dzieci o 16.30. O 19.00 spotkanie z młodzieżą z klas VIII przygotowującą się do bierzmowania.
  • W I sobotę udajemy się do chorych. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. O 8.00 msza św. i zmiana tajemnic różańcowych. Kancelaria w I piątek i I sobotę jest nieczynna. W tym dniu przypada wspomnienie św. Agaty. Błogosławieństwo chleba na każdej mszy św.
  • Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i wpłacane na konto parafialne. Wspieramy modlitwą wszystkich ofiarodawców na mszy św. w każdą środę o godz.18.00.
  • W przyszłą niedzielę po mszy św. z godz. 19.30 Uwielbienie prowadzone przez Wspólnotę Nowe Serce. Przypominamy o cichej adoracji Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od godz. 17.00 do 18.00.
  • Czytajmy prasę katolicką.