Liturgia Słowa

Ewangelia (Łk 10, 21-24)

Jezus rozradował się w Duchu Świętym

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza

Jezus rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie.

Ojciec mój przekazał Mi wszystko. Nikt też nie wie, kim jest Syn, tylko Ojciec; ani kim jest Ojciec, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić».

Potem zwrócił się do samych uczniów i rzekł: «Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie. Bo powiadam wam: Wielu proroków i królów pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli, i usłyszeć, co słyszycie, a nie usłyszeli».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

4 NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.01.2023

· We wtorek św. Jana Bosko. W czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Boskiej Gromnicznej). Msze św. będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 18.00 i 19.30. Można przynieść gromnice. Składka będzie przeznaczona na klasztory kontemplacyjne i przekazana do Kurii. Kancelaria w tym dniu jest nieczynna.

· Wizyta duszpasterska-kolęda na os. Górali bl.5 będzie 1.02. w godz. 15.00-17.00.

· W piątek wspomnienie św. Błażeja. Na mszach św. błogosławieństwo wiernych. W I piątek spowiedź św. 6.30-7.30 oraz 16.00-18.00. Msza św. dla dzieci o 16.30.

· W I sobotę udajemy się do chorych. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. O 8.00 msza św. i zmiana tajemnic różańcowych. Kancelaria w I piątek i I sobotę jest nieczynna.

· W przyszłą niedzielę o 17.00 zapraszamy na adoracje wynagradzającą przed Wielkim Postem.

· Także w przyszłą niedzielę zbiórka przed kościołem na Stowarzyszenie „Dobrosław” zajmujące się pomocą osobom niepełnosprawnym ruchowo, a w szczególności dzieciom.

· Przypominamy o codziennej adoracji w ciszy Najświętszego sakramentu w dni powszednie od godz. 17.00.

· Czytajmy prasę katolicką.