Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 26, 36-42)

Smutna jest dusza moja aż do śmierci

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus z uczniami przyszedł do posiadłości zwanej Getsemani i rzekł do nich: «Usiądźcie tu, Ja tymczasem odejdę i tam się pomodlę». Wziąwszy z sobą Piotra i dwóch synów Zebedeusza, począł się smucić i odczuwać trwogę. Wtedy rzekł do nich: «Smutna jest dusza moja aż do śmierci; zostańcie tu i czuwajcie ze Mną».

I odszedłszy nieco do przodu, padł na twarz i modlił się tymi słowami: «Ojcze mój, jeśli to możliwe, niech Mnie ominie ten kielich. Wszakże nie jak Ja chcę, ale jak Ty niech się stanie!»

Potem przyszedł do uczniów i zastał ich śpiących. Rzekł więc do Piotra: «Tak oto nie mogliście jednej godziny czuwać ze Mną? Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie; duch wprawdzie ochoczy, ale ciało słabe».

Powtórnie odszedł i tak się modlił: «Ojcze mój, jeśli nie może ominąć Mnie ten kielich i muszę go wypić, niech się stanie wola Twoja!»

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

4 NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.01.2023

· We wtorek św. Jana Bosko. W czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Boskiej Gromnicznej). Msze św. będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 18.00 i 19.30. Można przynieść gromnice. Składka będzie przeznaczona na klasztory kontemplacyjne i przekazana do Kurii. Kancelaria w tym dniu jest nieczynna.

· Wizyta duszpasterska-kolęda na os. Górali bl.5 będzie 1.02. w godz. 15.00-17.00.

· W piątek wspomnienie św. Błażeja. Na mszach św. błogosławieństwo wiernych. W I piątek spowiedź św. 6.30-7.30 oraz 16.00-18.00. Msza św. dla dzieci o 16.30.

· W I sobotę udajemy się do chorych. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. O 8.00 msza św. i zmiana tajemnic różańcowych. Kancelaria w I piątek i I sobotę jest nieczynna.

· W przyszłą niedzielę o 17.00 zapraszamy na adoracje wynagradzającą przed Wielkim Postem.

· Także w przyszłą niedzielę zbiórka przed kościołem na Stowarzyszenie „Dobrosław” zajmujące się pomocą osobom niepełnosprawnym ruchowo, a w szczególności dzieciom.

· Przypominamy o codziennej adoracji w ciszy Najświętszego sakramentu w dni powszednie od godz. 17.00.

· Czytajmy prasę katolicką.