Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 2, 1-12)

Chrystus ma władzę odpuszczania grzechów

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Gdy po pewnym czasie Jezus wrócił do Kafarnaum, posłyszano, że jest w domu. Zebrało się zatem tylu ludzi, że nawet przed drzwiami nie było miejsca, a On głosił im naukę.

I przyszli do Niego z paralitykiem, którego niosło czterech. Nie mogąc z powodu tłumu przynieść go do Niego, odkryli dach nad miejscem, gdzie Jezus się znajdował, i przez otwór spuścili nosze, na których leżał paralityk. Jezus, widząc ich wiarę, rzekł do paralityka: «Dziecko, odpuszczone są twoje grzechy».

A siedziało tam kilku uczonych w Piśmie, którzy myśleli w sercach swoich: «Czemu On tak mówi? On bluźni. Któż może odpuszczać grzechy, prócz jednego Boga?»

Jezus poznał zaraz w swym duchu, że tak myślą, i rzekł do nich: «Czemu myśli te nurtują w waszych sercach? Cóż jest łatwiej: powiedzieć paralitykowi: Odpuszczone są twoje grzechy, czy też powiedzieć: Wstań, weź swoje nosze i chodź? Otóż, żebyście wiedzieli, iż Syn Człowieczy ma na ziemi władzę odpuszczania grzechów – rzekł do paralityka: Mówię ci: Wstań, weź swoje nosze i idź do swego domu!»

On wstał, wziął zaraz swoje nosze i wyszedł na oczach wszystkich. Zdumieli się wszyscy i wielbili Boga, mówiąc: «Nigdy jeszcze nie widzieliśmy czegoś podobnego».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

4 NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.01.2023

· We wtorek św. Jana Bosko. W czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Boskiej Gromnicznej). Msze św. będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 18.00 i 19.30. Można przynieść gromnice. Składka będzie przeznaczona na klasztory kontemplacyjne i przekazana do Kurii. Kancelaria w tym dniu jest nieczynna.

· Wizyta duszpasterska-kolęda na os. Górali bl.5 będzie 1.02. w godz. 15.00-17.00.

· W piątek wspomnienie św. Błażeja. Na mszach św. błogosławieństwo wiernych. W I piątek spowiedź św. 6.30-7.30 oraz 16.00-18.00. Msza św. dla dzieci o 16.30.

· W I sobotę udajemy się do chorych. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. O 8.00 msza św. i zmiana tajemnic różańcowych. Kancelaria w I piątek i I sobotę jest nieczynna.

· W przyszłą niedzielę o 17.00 zapraszamy na adoracje wynagradzającą przed Wielkim Postem.

· Także w przyszłą niedzielę zbiórka przed kościołem na Stowarzyszenie „Dobrosław” zajmujące się pomocą osobom niepełnosprawnym ruchowo, a w szczególności dzieciom.

· Przypominamy o codziennej adoracji w ciszy Najświętszego sakramentu w dni powszednie od godz. 17.00.

· Czytajmy prasę katolicką.