Liturgia Słowa

Ewangelia (J 15, 9-17)

Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeśli czynicie to, co wam przykazuję

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.

To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.

To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.

Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.

Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

4 NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.01.2024

  • Dziś o 17.00 zapraszamy na adorację wynagradzającą przed Wielkim Postem.
  • W kalendarzu liturgicznym: w środę św. Jana Bosko. Krąg biblijny o 19.00.
  • W piątek Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Boskiej Gromnicznej). Msze św. będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 18.00 i 19.30. Można przynieść gromnice. Jest to XXVIII Dzień Życia Konsekrowanego. Składka będzie przeznaczona na klasztory kontemplacyjne i przekazana do Kurii. Kancelaria w tym dniu jest nieczynna. O 19.00 spotkanie młodzieży przed bierzmowaniem. Spowiedź przed i w czasie Mszy św.
  • W I sobotę o 7.00 msza św. o Niepokalanym Sercu NMP, Nabożeństwo i zmiana tajemnic różańcowych. O 9.00 udajemy się do chorych. Wizyta u chorych z os. Spółdzielczego odbędzie się w I piątek. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Kancelaria w I piątek i I sobotę jest nieczynna.
  • W przyszłą niedzielę o 17.00 zapraszamy na kolejną adorację wynagradzającą przed Wielkim Postem. Po mszy św. z godz. 19.30 Uwielbienie Pana Jezusa. Prowadzi Wspólnota Nowe serce.
  • Przypominamy o codziennej adoracji w ciszy Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od godz. 17.00.
  • Czytajmy prasę katolicką.
  • Informujemy, że zmarła śp. Marianna Gibas, Mama Ks. Kan. Jerzego Gibasa, proboszcza w parafii pw. św. Katarzyny w Tenczynku, byłego wikarego naszej parafii. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w niedzielę, 28 stycznia 2024 r., o godz. 14.00 w kościele pw. MB Częstochowskiej w Śleszowicach. Wieczny odpoczynek…