Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 10, 7-15)

Wskazania na pracę apostolską

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus powiedział do swoich apostołów:

«Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie. Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy. Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie. Nie zdobywajcie złota ani srebra, ani miedzi do swych trzosów. Nie bierzcie w drogę torby ani dwóch sukien, ani sandałów, ani laski. Wart jest bowiem robotnik swej strawy.

A gdy przyjdziecie do jakiegoś miasta albo wsi, wywiedzcie się, kto tam jest godny, i u niego zatrzymajcie się, dopóki nie wyjdziecie. Wchodząc do domu, przywitajcie go pozdrowieniem. Jeśli dom na to zasługuje, niech zstąpi na niego pokój wasz; jeśli zaś nie zasługuje, niech pokój wasz powróci do was.

A jeśliby was gdzieś nie chciano przyjąć i nie dano posłuchu słowom waszym, wychodząc z takiego domu albo miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych! Zaprawdę, powiadam wam: Ziemi sodomskiej i gomorejskiej lżej będzie w dzień sądu niż temu miastu».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

4. NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.02.2020 ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

1.Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na zakony kontemplacyjne.

2. Poniedziałek – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Na mszach św. błogosławieństwo wiernych.

3. Środa – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. O godz. 18.00 Msza św. i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. O godz. 19.00 – krąg biblijny.

4. Czwartek – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy.

5. I piątek miesiąca. Spowiedź 6.30 – 7.30. Po południu 16.30 – 18.00. Msza św. dla dzieci o 16.30. W tym dniu kancelaria będzie nieczynna.

6. W przyszłą niedzielę przed kościołem, zbiórka do puszek na Stowarzyszenie Charytatywne „Dobrosław” niosące pomoc chorym dzieciom.

7. Zachęcamy do czytania pracy katolickiej.