Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 12, 13-17)

Podatek należny cezarowi

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Uczeni w Piśmie i starsi posłali do Jezusa kilku faryzeuszów i zwolenników Heroda, którzy mieli podchwycić Go w mowie. Ci przyszli i rzekli do Niego: «Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i na nikim ci nie zależy. Bo nie oglądasz się na osobę ludzką, lecz drogi Bożej w prawdzie nauczasz. Czy wolno płacić podatek cezarowi, czy nie? Mamy płacić czy nie płacić?»

Lecz On poznał ich obłudę i rzekł do nich: «Czemu wystawiacie Mnie na próbę? Przynieście mi denara; chcę zobaczyć». Przynieśli, a On ich zapytał: «Czyj jest ten obraz i napis?»

Odpowiedzieli Mu: «Cezara».

Wówczas Jezus rzekł do nich: «Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga».

I byli pełni podziwu dla Niego.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 31.03.2019

  1. Gorzkie żale w niedzielę o godz.17.00.  Droga krzyżowa w piątek o 17.15 i 19.00. Dzieci zapraszamy w sobotę na godz.10.00.
  2. Jutro 01.04. (poniedziałek) o 18.30 próba przed bierzmowaniem dla młodzieży kl. III gimnazjum i kl. VIII SP. Obecność obowiązkowa.
  3. W środę o 17.00 spowiedź przed bierzmowaniem dla rodziców, młodzieży i świadków. Katecheza dla dorosłych o 18.00 na mszy św. O 19.00 Krąg biblijny.
  4. W czwartek 4 kwietnia o 18.00  bp. Jan Zając udzieli Sakramentu Bierzmowania młodym z naszej parafii.  Prosimy o modlitwę w intencji młodzieży, aby bierzmowanie przyczyniło się do „życia wiarą i postępowania według jej zasad”. W związku z tym wydarzeniem nie będzie adoracji o 17.00.
  5. Spowiedź w I piątek 6.30 – 7.30 oraz 16.00 – 18.00. W I sobotę zmiana tajemnic różańca o 8.00 na mszy św. Do chorych idziemy z Najświętszym Sakramentem za 2 tygodnie 13.04. przed świętami.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje parafialne. Kazanie wprowadzające będzie w sobotę o 18.00 na mszy św. Liturgię ubogaci śpiewem zespół muzyki sakralnej. Po mszy św. przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na remont domu w Krzywaczce w dekanacie Sułkowice, w którym zamieszka 5 polskich katolickich rodzin z terenu objętego działaniami wojennymi w Donbasie na Wschodniej Ukrainie.
  7. W duchu wielkopostnej solidarności można wesprzeć działalność charytatywną Kościoła, przez zakup baranka wielkanocnego.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.