Liturgia Słowa

Ewangelia (J 6, 16-21)

Jezus chodzi po wodzie

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Po rozmnożeniu chlebów, o zmierzchu uczniowie Jezusa zeszli nad jezioro i wsiadłszy do łodzi, zaczęli się przeprawiać przez nie do Kafarnaum. Nastały już ciemności, a Jezus jeszcze do nich nie przyszedł; jezioro burzyło się od silnego wichru.

Gdy upłynęli około dwudziestu pięciu lub trzydziestu stadiów, ujrzeli Jezusa kroczącego po jeziorze i zbliżającego się do łodzi. I przestraszyli się. On zaś rzekł do nich: «To Ja jestem, nie bójcie się». Chcieli Go zabrać do łodzi, ale łódź znalazła się natychmiast przy brzegu, do którego zdążali.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 27.03.2022

·   Zapraszamy dziś  na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. W dni powszednie jest cicha Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od 17.00. Jest możliwość spowiedzi św.

·   W I piątek spowiedź św. 6.30 – 7.30 oraz 16.00 – 18.30. Msza św. dla dzieci o 16.30. Zapraszamy na Drogę krzyżową o 17.15 i 19.00. Po Drodze krzyżowej spotkanie z młodzieżą przed bierzmowaniem.

·   W I sobotę zmiana tajemnic różańca po mszy św. z godz. 8.00. Do chorych kapłani udadzą się 9.04. przed świętami.

·   Za tydzień w sobotę wieczorem – rozpoczną się Rekolekcje parafialne. Rozważania poprowadzi prowincjał Saletynów – ks. Grzegorz Zembroń.

·    Program rekolekcji będzie ogłoszony w przyszłym tygodniu. Módlmy się o światło Ducha Świętego  dla ks. Rekolekcjonisty i owocne, dobre przeżycie tych rekolekcji.

·   Czytajmy prasę katolicką.