Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 9, 18-26)

Uzdrowienie kobiety i wskrzeszenie córki Jaira

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Gdy Jezus mówił do uczniów, oto przyszedł do Niego pewien zwierzchnik synagogi i oddając Mu pokłon, prosił: «Panie, moja córka dopiero co skonała, lecz przyjdź i połóż na nią rękę, a żyć będzie». Jezus wstał i wraz z uczniami poszedł za nim.

Wtem jakaś kobieta, która dwanaście lat cierpiała na krwotok, podeszła z tyłu i dotknęła się frędzli Jego płaszcza. Mówiła bowiem sobie: «Żebym choć dotknęła Jego płaszcza, a będę zdrowa».

Jezus obrócił się i widząc ją, rzekł: «Ufaj, córko! Twoja wiara cię ocaliła». I od tej chwili kobieta była zdrowa.

Gdy Jezus przyszedł do domu zwierzchnika i zobaczył fletnistów oraz tłum zgiełkliwy, rzekł: «Odsuńcie się, bo dziewczynka nie umarła, tylko śpi». A oni wyśmiewali Go. Skoro jednak usunięto tłum, wszedł i ujął ją za rękę, a dziewczynka wstała. Wieść o tym rozeszła się po całej tamtejszej okolicy.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 27.03.2022

·   Zapraszamy dziś  na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. W dni powszednie jest cicha Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od 17.00. Jest możliwość spowiedzi św.

·   W I piątek spowiedź św. 6.30 – 7.30 oraz 16.00 – 18.30. Msza św. dla dzieci o 16.30. Zapraszamy na Drogę krzyżową o 17.15 i 19.00. Po Drodze krzyżowej spotkanie z młodzieżą przed bierzmowaniem.

·   W I sobotę zmiana tajemnic różańca po mszy św. z godz. 8.00. Do chorych kapłani udadzą się 9.04. przed świętami.

·   Za tydzień w sobotę wieczorem – rozpoczną się Rekolekcje parafialne. Rozważania poprowadzi prowincjał Saletynów – ks. Grzegorz Zembroń.

·    Program rekolekcji będzie ogłoszony w przyszłym tygodniu. Módlmy się o światło Ducha Świętego  dla ks. Rekolekcjonisty i owocne, dobre przeżycie tych rekolekcji.

·   Czytajmy prasę katolicką.