Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 12, 13-17)

Podatek należny cezarowi

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Uczeni w Piśmie i starsi posłali do Jezusa kilku faryzeuszów i zwolenników Heroda, którzy mieli podchwycić Go w mowie. Ci przyszli i rzekli do Niego: «Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i na nikim ci nie zależy. Bo nie oglądasz się na osobę ludzką, lecz drogi Bożej w prawdzie nauczasz. Czy wolno płacić podatek cezarowi, czy nie? Mamy płacić czy nie płacić?»

Lecz On poznał ich obłudę i rzekł do nich: «Czemu wystawiacie Mnie na próbę? Przynieście mi denara; chcę zobaczyć». Przynieśli, a On ich zapytał: «Czyj jest ten obraz i napis?»

Odpowiedzieli Mu: «Cezara».

Wówczas Jezus rzekł do nich: «Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga».

I byli pełni podziwu dla Niego.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 27.03.2022

·   Zapraszamy dziś  na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. W dni powszednie jest cicha Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od 17.00. Jest możliwość spowiedzi św.

·   W I piątek spowiedź św. 6.30 – 7.30 oraz 16.00 – 18.30. Msza św. dla dzieci o 16.30. Zapraszamy na Drogę krzyżową o 17.15 i 19.00. Po Drodze krzyżowej spotkanie z młodzieżą przed bierzmowaniem.

·   W I sobotę zmiana tajemnic różańca po mszy św. z godz. 8.00. Do chorych kapłani udadzą się 9.04. przed świętami.

·   Za tydzień w sobotę wieczorem – rozpoczną się Rekolekcje parafialne. Rozważania poprowadzi prowincjał Saletynów – ks. Grzegorz Zembroń.

·    Program rekolekcji będzie ogłoszony w przyszłym tygodniu. Módlmy się o światło Ducha Świętego  dla ks. Rekolekcjonisty i owocne, dobre przeżycie tych rekolekcji.

·   Czytajmy prasę katolicką.