Liturgia Słowa

Ewangelia (Łk 21, 12-19)

Jezus zapowiada prześladowanie swoich wyznawców

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Podniosą na was ręce i będą was prześladować. Wydadzą was do synagog i do więzień oraz z powodu mojego imienia wlec was będą przed królów i namiestników. Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa. Postanówcie sobie w sercu nie obmyślać naprzód swej obrony. Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie mógł się oprzeć ani sprzeciwić.

A wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią. I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich. Ale włos z głowy wam nie spadnie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 27.03.2022

·   Zapraszamy dziś  na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. W dni powszednie jest cicha Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od 17.00. Jest możliwość spowiedzi św.

·   W I piątek spowiedź św. 6.30 – 7.30 oraz 16.00 – 18.30. Msza św. dla dzieci o 16.30. Zapraszamy na Drogę krzyżową o 17.15 i 19.00. Po Drodze krzyżowej spotkanie z młodzieżą przed bierzmowaniem.

·   W I sobotę zmiana tajemnic różańca po mszy św. z godz. 8.00. Do chorych kapłani udadzą się 9.04. przed świętami.

·   Za tydzień w sobotę wieczorem – rozpoczną się Rekolekcje parafialne. Rozważania poprowadzi prowincjał Saletynów – ks. Grzegorz Zembroń.

·    Program rekolekcji będzie ogłoszony w przyszłym tygodniu. Módlmy się o światło Ducha Świętego  dla ks. Rekolekcjonisty i owocne, dobre przeżycie tych rekolekcji.

·   Czytajmy prasę katolicką.