Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 12, 1-8)

Syn Człowieczy jest Panem szabatu

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Pewnego razu Jezus przechodził w szabat pośród zbóż. Uczniowie Jego, odczuwając głód, zaczęli zrywać kłosy i jeść ziarna.

Gdy to ujrzeli faryzeusze, rzekli Mu: «Oto twoi uczniowie czynią to, czego nie wolno czynić w szabat».

A On im odpowiedział: «Czy nie czytaliście, co uczynił Dawid, gdy poczuł głód, on i jego towarzysze? Jak wszedł do domu Bożego i jadł chleby pokładne, których nie było wolno jeść ani jemu, ani jego towarzyszom, lecz tylko kapłanom?

Albo nie czytaliście w Prawie, że w dzień szabatu kapłani naruszają w świątyni spoczynek szabatu, a są bez winy? Oto powiadam wam: Tu jest coś większego niż świątynia.

Gdybyście zrozumieli, co znaczy: „Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary”, nie potępialibyście niewinnych. Albowiem Syn Człowieczy jest Panem szabatu».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19.03.2023

  • Zapraszamy dziś  na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. W dni powszednie jest cicha Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie od 17.00.
  • Jutro Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca  NMP. Odpust na os. Kalinowym. Suma o 18.30.
  • W piątek zapraszamy na Drogę krzyżową o 17.15 i 19.00. Po Drodze krzyżowej spotkanie z młodzieżą przed bierzmowaniem. Koniecznie prosimy przynieść brakujące metryki chrztu!
  • W sobotę Uroczystość Zwiastowania NMP – Dzień Świętości Życia. O 18.00 na mszy św. będzie można podjąć Duchowa Adopcje Dziecka Poczętego.
  • Za tydzień w sobotę wieczorem – rozpoczną się Rekolekcje parafialne. Rekolekcję będą do środy 29 marca. Rozważania poprowadzi – ks. Grzegorz Szczygieł, saletyn.
  •  Program rekolekcji będzie ogłoszony w przyszłym tygodniu. Módlmy się o światło Ducha Świętego  dla ks. Rekolekcjonisty i owocne  przeżycie tych rekolekcji.
  • Bóg zapłać za modlitwę i ofiary złożone z racji 3 niedzieli na cele gospodarcze parafii. Dziękujemy Bogu za ofiarodawców i prosimy o potrzebne łaski dla Nich w środę wieczorem na mszy św. i Nowennie do MB Nieustającej Pomocy.
  • Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące na os. Piastów 34 zaprasza kandydatów i rodziców na dzień otwarty w najbliższą sobotę w godzinach 10.00-15.00.
  • Czytajmy prasę katolicką.