Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 26, 36-42)

Smutna jest dusza moja aż do śmierci

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus z uczniami przyszedł do posiadłości zwanej Getsemani i rzekł do nich: «Usiądźcie tu, Ja tymczasem odejdę i tam się pomodlę». Wziąwszy z sobą Piotra i dwóch synów Zebedeusza, począł się smucić i odczuwać trwogę. Wtedy rzekł do nich: «Smutna jest dusza moja aż do śmierci; zostańcie tu i czuwajcie ze Mną».

I odszedłszy nieco do przodu, padł na twarz i modlił się tymi słowami: «Ojcze mój, jeśli to możliwe, niech Mnie ominie ten kielich. Wszakże nie jak Ja chcę, ale jak Ty niech się stanie!»

Potem przyszedł do uczniów i zastał ich śpiących. Rzekł więc do Piotra: «Tak oto nie mogliście jednej godziny czuwać ze Mną? Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie; duch wprawdzie ochoczy, ale ciało słabe».

Powtórnie odszedł i tak się modlił: «Ojcze mój, jeśli nie może ominąć Mnie ten kielich i muszę go wypić, niech się stanie wola Twoja!»

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19.03.2023

  • Zapraszamy dziś  na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. W dni powszednie jest cicha Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie od 17.00.
  • Jutro Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca  NMP. Odpust na os. Kalinowym. Suma o 18.30.
  • W piątek zapraszamy na Drogę krzyżową o 17.15 i 19.00. Po Drodze krzyżowej spotkanie z młodzieżą przed bierzmowaniem. Koniecznie prosimy przynieść brakujące metryki chrztu!
  • W sobotę Uroczystość Zwiastowania NMP – Dzień Świętości Życia. O 18.00 na mszy św. będzie można podjąć Duchowa Adopcje Dziecka Poczętego.
  • Za tydzień w sobotę wieczorem – rozpoczną się Rekolekcje parafialne. Rekolekcję będą do środy 29 marca. Rozważania poprowadzi – ks. Grzegorz Szczygieł, saletyn.
  •  Program rekolekcji będzie ogłoszony w przyszłym tygodniu. Módlmy się o światło Ducha Świętego  dla ks. Rekolekcjonisty i owocne  przeżycie tych rekolekcji.
  • Bóg zapłać za modlitwę i ofiary złożone z racji 3 niedzieli na cele gospodarcze parafii. Dziękujemy Bogu za ofiarodawców i prosimy o potrzebne łaski dla Nich w środę wieczorem na mszy św. i Nowennie do MB Nieustającej Pomocy.
  • Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące na os. Piastów 34 zaprasza kandydatów i rodziców na dzień otwarty w najbliższą sobotę w godzinach 10.00-15.00.
  • Czytajmy prasę katolicką.