Liturgia Słowa

Ewangelia w latach B i C

Ewangelia (J 10, 1-10)

Jezus jest bramą owiec

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział:

«Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto nie wchodzi do owczarni przez bramę, ale wdziera się inną drogą, ten jest złodziejem i rozbójnikiem. Kto jednak wchodzi przez bramę, jest pasterzem owiec. Temu otwiera odźwierny, a owce słuchają jego głosu; woła on swoje owce po imieniu i wyprowadza je. A kiedy wszystkie wyprowadzi, staje na ich czele, owce zaś postępują za nim, ponieważ głos jego znają. Natomiast za obcym nie pójdą, lecz będą uciekać od niego, bo nie znają głosu obcych».

Tę przypowieść opowiedział im Jezus, lecz oni nie pojęli znaczenia tego, co im mówił.

Powtórnie więc powiedział do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ja jestem bramą owiec. Wszyscy, którzy przyszli przede Mną, są złodziejami i rozbójnikami, a nie posłuchały ich owce. Ja jestem bramą. Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony – wejdzie i wyjdzie, i znajdzie pastwisko. Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie, i miały je w obfitości».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19.03.2023

  • Zapraszamy dziś  na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. W dni powszednie jest cicha Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie od 17.00.
  • Jutro Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca  NMP. Odpust na os. Kalinowym. Suma o 18.30.
  • W piątek zapraszamy na Drogę krzyżową o 17.15 i 19.00. Po Drodze krzyżowej spotkanie z młodzieżą przed bierzmowaniem. Koniecznie prosimy przynieść brakujące metryki chrztu!
  • W sobotę Uroczystość Zwiastowania NMP – Dzień Świętości Życia. O 18.00 na mszy św. będzie można podjąć Duchowa Adopcje Dziecka Poczętego.
  • Za tydzień w sobotę wieczorem – rozpoczną się Rekolekcje parafialne. Rekolekcję będą do środy 29 marca. Rozważania poprowadzi – ks. Grzegorz Szczygieł, saletyn.
  •  Program rekolekcji będzie ogłoszony w przyszłym tygodniu. Módlmy się o światło Ducha Świętego  dla ks. Rekolekcjonisty i owocne  przeżycie tych rekolekcji.
  • Bóg zapłać za modlitwę i ofiary złożone z racji 3 niedzieli na cele gospodarcze parafii. Dziękujemy Bogu za ofiarodawców i prosimy o potrzebne łaski dla Nich w środę wieczorem na mszy św. i Nowennie do MB Nieustającej Pomocy.
  • Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące na os. Piastów 34 zaprasza kandydatów i rodziców na dzień otwarty w najbliższą sobotę w godzinach 10.00-15.00.
  • Czytajmy prasę katolicką.