Jezus przyszedł nad Jezioro Galilejskie. Wszedł na górę i tam siedział. I przyszły do Niego wielkie tłumy, mając z sobą chromych, ułomnych, niewidomych, niemych i wielu innych, i położyli ich u Jego stóp, a On ich uzdrowił. Tłumy zdumiewały się, widząc, że niemi mówią, ułomni są zdrowi, chromi chodzą, niewidomi widzą. i wielbiły Boga Izraela.
Lecz Jezus przywołał swoich uczniów i rzekł: «Żal Mi tego tłumu! Już trzy dni trwają przy Mnie, a nie mają, co jeść. Nie chcę ich puścić zgłodniałych, żeby ktoś nie zasłabł w drodze». Na to rzekli Mu uczniowie: «Skąd tu na pustkowiu weźmiemy tyle chleba, żeby nakarmić tak wielki tłum?» Jezus zapytał ich: «ile macie chlebów?» Odpowiedzieli: «Siedem i parę rybek».
A gdy polecił tłumowi usiąść na ziemi, wziął siedem chlebów i ryby i odmówiwszy dziękczynienie, połamał, dawał uczniom, uczniowie zaś tłumom. Jedli wszyscy do syta, a pozostałych ułomków zebrano jeszcze siedem pełnych koszów.
Zapraszamy dziś na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. W dni powszednie jest cicha Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie od 17.00.
Jutro Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Odpust na os. Kalinowym. Suma o 18.30.
W piątek zapraszamy na Drogę krzyżową o 17.15 i 19.00. Po Drodze krzyżowej spotkanie z młodzieżą przed bierzmowaniem. Koniecznie prosimy przynieść brakujące metryki chrztu!
W sobotę Uroczystość Zwiastowania NMP – Dzień Świętości Życia. O 18.00 na mszy św. będzie można podjąć Duchowa Adopcje Dziecka Poczętego.
Za tydzień w sobotę wieczorem – rozpoczną się Rekolekcje parafialne. Rekolekcję będą do środy 29 marca. Rozważania poprowadzi – ks. Grzegorz Szczygieł, saletyn.
Program rekolekcji będzie ogłoszony w przyszłym tygodniu. Módlmy się o światło Ducha Świętego dla ks. Rekolekcjonisty i owocne przeżycie tych rekolekcji.
Bóg zapłać za modlitwę i ofiary złożone z racji 3 niedzieli na cele gospodarcze parafii. Dziękujemy Bogu za ofiarodawców i prosimy o potrzebne łaski dla Nich w środę wieczorem na mszy św. i Nowennie do MB Nieustającej Pomocy.
Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące na os. Piastów 34 zaprasza kandydatów i rodziców na dzień otwarty w najbliższą sobotę w godzinach 10.00-15.00.
Czytajmy prasę katolicką.
Ta strona używa ciasteczek (cookies). Dalsze korzystanie ze strony jest jednoznaczne z wyrażeniem na to zgody.