Liturgia Słowa

Ewangelia (J 1, 29-34)

Chrystus jest Barankiem, który gładzi grzech świata

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jan zobaczył podchodzącego ku niemu Jezusa i rzekł: «Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata. To jest Ten, o którym powiedziałem: „Po mnie przyjdzie Mąż, który mnie przewyższył godnością, gdyż był wcześniej ode mnie”. Ja Go przedtem nie znałem, ale przyszedłem chrzcić wodą w tym celu, aby On się objawił Izraelowi».

Jan dał takie świadectwo: «Ujrzałem ducha, który zstępował z nieba jak gołębica i spoczął na Nim. Ja Go przedtem nie znałem, ale Ten, który mnie posłał, abym chrzcił wodą, powiedział do mnie: „Ten, nad którym ujrzysz ducha zstępującego i spoczywającego na Nim, jest Tym, który chrzci Duchem Świętym”. Ja to ujrzałem i daję świadectwo, że On jest Synem Bożym».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 12.05.2019 R.

1. Dziś w naszej parafii Dzień I Komunii św. Módlmy się za dzieci i rodziców, aby kochali Pana Jezusa i byli Mu zawsze wierni. Dziś także Rocznica I Komunii św. na mszy św. o godz. 18.00.

2. Jutro w Arce Pana pierwsze Nabożeństwo Fatimskie. Nabożeństwo majowe o 17.00. W tygodniu Nabożeństwo majowe jest po mszy św. wieczornej.

3. Przez tzw. Biały tydzień dzieci, które dziś przystąpiły do I Komunii św. będą uczestniczyły we Mszy św. wieczornej, po której będzie odmówiona litania do NMP w ramach Nabożeństwa majowego. Przez cały tydzień módlmy się o powołania kapłańskie i zakonne.

4. We wtorek święto św. Macieja, apostoła.

5. W środę o 19.00 Krąg biblijny.

6. W czwartek święto św. Andrzeja Boboli kapłana i męczennika, głównego patrona Polski.

7. W sobotę o godz.10.00 msza św. i I Komunia św. dla dzieci ze szkoły  „Emmanuel” z os. Urocze.

8. Za tydzień uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie po Mszy św. z godz. 19.30.

9. Czytajmy prasę katolicką.