Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 5, 43-48)

Bądźcie doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Słyszeliście, że powiedziano: „Będziesz miłował swego bliźniego”, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził.

A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują, abyście się stali synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych.

Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią?

Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

4 NIEDZIELA ADWENTU – 24.12.2023

  • Dziś ostatnia niedziela Adwentu, a także Wigilia Narodzenia Pańskiego. Nie będzie mszy św. o godz. 18.00 i 19.30. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania Wieczoru Wigilijnego i pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych takich jak: łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Pisma Świętego i śpiew kolęd. Zapalmy świecę Caritas łącząc się modlitwą i pamięcią z tymi, którzy potrzebują naszej miłości. Serdecznie zapraszamy na Pasterkę o godz. 24.00.
  • W poniedziałek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. We wtorek Święto św. Szczepana. Msze św. przez te dni sprawowane będą jak w każdą niedzielę.
  • W środę św. Jana apostoła i ewangelisty. W czwartek Świętych Młodzianków.
  • W przyszłą niedzielę 31.12. w Święto Św. Rodziny o godz. 13.00 będzie msza św. w intencji jubilatów, którzy przeżywali w tym roku swój okrągły jubileusz małżeński. Będzie specjalne błogosławieństwo i odnowienie ślubów małżeńskich. Można się jeszcze zapisać. O godz. 17.30 Nieszpory i Nabożeństwo na zakończenie roku.
  • W przyszłą niedzielę i w Nowy Rok kazania będzie głosił ks. Jacek Krzemień ze wspólnoty Chleb Życia zajmującej się bezdomnymi.
  • Opłatki, świece, kalendarze parafialne i sianko na stół wigilijny są dostępne w kancelarii.
  • Serdecznie dziękujemy wszystkim wiernym za ofiary składane na tacę oraz przesyłane na konto parafii. 
  • Na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii, poniżej ogłoszeń parafialnych z ubiegłej niedzieli, jest umieszczony plan wizyty duszpasterskiej.
  • W Boże Narodzenie będzie ogłoszony porządek kolędy na najbliższy tydzień.
  • Czytajmy prasę katolicką.