Liturgia Słowa

Ewangelia (Łk 21, 34-36)

Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych, żeby ten dzień nie spadł na was znienacka jak potrzask. Przyjdzie on bowiem na wszystkich, którzy mieszkają na całej ziemi.

Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli uniknąć tego wszystkiego, co ma nastąpić, i stanąć przed Synem Człowieczym».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

34 NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.11.2021

· Zgodnie z apelem abp Stanisława Gądeckiego dziś można wesprzeć Caritas niosącą pomoc potrzebującym przy wschodniej granicy. Ofiary można składać do puszki pod obrazem Miłosiernego Pana Jezusa.

· W poniedziałek przypada wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Św. Cecylia jest patronką muzyki kościelnej. Serdeczne życzenia dla panów Organistów i scholii parafialnej. W środę św. męczenników Andrzeja Dung-Lanc i Towarzyszy. W środę msza św. o godz. 18.00 i Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. O 19.00 Krąg biblijny.

· Dziś III niedziela miesiąca. Serdeczne podziękowania tym, którzy przekazują ofiary na utrzymanie parafii na tacę, czy też na konto parafialne. W każdą środę o 18.00 na mszy św. modlimy się w intencjach wszystkich ofiarodawców.

· W tygodniu zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 17.00. Zapraszamy do modlitwy wynagradzającej, dziękczynnej i błagalnej w intencji Ojczyzny, Kościoła i każdego z nas.

· W listopadzie nawiedzając cmentarz, każdego dnia można zyskać odpust za zmarłych pod zwykłymi warunkami.

· Za tydzień I Niedziela Adwentu. Będą do nabycia opłatki, świece Caritasu i kalendarze parafialne.

· Zachęcamy do czytania prasy katolickiej