Liturgia Słowa

Ewangelia (J 7, 1-2. 10. 25-30)

Przeciwnicy zamierzają pojmać Jezusa, lecz godzina Jego jeszcze nie nadeszła

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus obchodził Galileę. Nie chciał bowiem chodzić po Judei, bo Żydzi zamierzali Go zabić.

A zbliżało się żydowskie Święto Namiotów. Kiedy zaś bracia Jego udali się na święto, wówczas poszedł i On, jednakże nie jawnie, lecz skrycie.

Niektórzy z mieszkańców Jerozolimy mówili: «Czyż to nie jest Ten, którego usiłują zabić? A oto jawnie przemawia i nic mu nie mówią. Czyżby zwierzchnicy naprawdę się przekonali, że On jest Mesjaszem? Przecież my wiemy, skąd On pochodzi, natomiast gdy Mesjasz przyjdzie, nikt nie będzie wiedział, skąd jest».

A Jezus, nauczając w świątyni, zawołał tymi słowami: «I Mnie znacie, i wiecie, skąd jestem. Ja jednak nie przyszedłem sam z siebie; lecz prawdomówny jest Ten, który Mnie posłał, którego wy nie znacie. Ja Go znam, bo od Niego jestem i On Mnie posłał».

Zamierzali więc Go pojmać, jednakże nikt nie podniósł na Niego ręki, ponieważ godzina Jego jeszcze nie nadeszła.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

34 NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.11.2021

· Zgodnie z apelem abp Stanisława Gądeckiego dziś można wesprzeć Caritas niosącą pomoc potrzebującym przy wschodniej granicy. Ofiary można składać do puszki pod obrazem Miłosiernego Pana Jezusa.

· W poniedziałek przypada wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Św. Cecylia jest patronką muzyki kościelnej. Serdeczne życzenia dla panów Organistów i scholii parafialnej. W środę św. męczenników Andrzeja Dung-Lanc i Towarzyszy. W środę msza św. o godz. 18.00 i Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. O 19.00 Krąg biblijny.

· Dziś III niedziela miesiąca. Serdeczne podziękowania tym, którzy przekazują ofiary na utrzymanie parafii na tacę, czy też na konto parafialne. W każdą środę o 18.00 na mszy św. modlimy się w intencjach wszystkich ofiarodawców.

· W tygodniu zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 17.00. Zapraszamy do modlitwy wynagradzającej, dziękczynnej i błagalnej w intencji Ojczyzny, Kościoła i każdego z nas.

· W listopadzie nawiedzając cmentarz, każdego dnia można zyskać odpust za zmarłych pod zwykłymi warunkami.

· Za tydzień I Niedziela Adwentu. Będą do nabycia opłatki, świece Caritasu i kalendarze parafialne.

· Zachęcamy do czytania prasy katolickiej