Liturgia Słowa

Ewangelia (Łk 9, 57-62)

Naśladowanie Chrystusa wymaga wyrzeczenia

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Gdy Jezus z uczniami szedł drogą, ktoś powiedział do Niego: «Pójdę za Tobą, dokądkolwiek się udasz».

Jezus mu odpowiedział: «Lisy mają nory i ptaki podniebne – gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł położyć».

Do innego rzekł: «Pójdź za Mną». Ten zaś odpowiedział: «Panie, pozwól mi najpierw pójść pogrzebać mojego ojca». Odparł mu: «Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych, a ty idź i głoś królestwo Boże».

Jeszcze inny rzekł: «Panie, chcę pójść za Tobą, ale pozwól mi najpierw pożegnać się z moimi w domu». Jezus mu odpowiedział: «Ktokolwiek przykłada rękę do pługa, a wstecz się ogląda, nie nadaje się do królestwa Bożego».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

34 NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.11.2022 – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

·   W poniedziałek wspomnienie Ofiarowania NMP. We wtorek przypada św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Św. Cecylia jest patronką muzyki kościelnej. Serdeczne życzenia dla panów Organistów i scholii parafialnej.

·   W czwartek św. męczenników Andrzeja Dung-Lanc i Towarzyszy.

·   W środę katecheza dla dorosłych na mszy św. o godz. 18.00 i Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. O 19.00 Krąg biblijny.

·   W czwartek po mszy wieczornej spotkanie Caritas. Zapraszamy także chętnych do pomocy chorym i cierpiącym w naszej parafii.

·    Serdeczne Bóg zapłać dla przekazujących ofiary z racji III niedzieli na utrzymanie parafii.

·   W tygodniu zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 17.00. Modlimy się także za zmarłych wypominanych przed mszą św. wieczorną.

·   W przyszła niedzielę po mszy św. z godz. 13.00 zaśpiewa w naszym kościele chór Gospel Senior. Będą śpiewane pieśni wielbiące Pana Boga. Serdecznie zapraszamy.

·   W ubiegłym tygodniu opuściła naszą wspólnotę  śp. +Irena Pietrzak. Wieczny odpoczynek…

·   Na stronie diecezjalnej i naszej parafialnej jest stanowisko Rady Stałej KEP wobec działań Jana Pawła II  odnoszących się do przestępstw wobec małoletnich.

·   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej