Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 12, 13-17)

Podatek należny cezarowi

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Uczeni w Piśmie i starsi posłali do Jezusa kilku faryzeuszów i zwolenników Heroda, którzy mieli podchwycić Go w mowie. Ci przyszli i rzekli do Niego: «Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i na nikim ci nie zależy. Bo nie oglądasz się na osobę ludzką, lecz drogi Bożej w prawdzie nauczasz. Czy wolno płacić podatek cezarowi, czy nie? Mamy płacić czy nie płacić?»

Lecz On poznał ich obłudę i rzekł do nich: «Czemu wystawiacie Mnie na próbę? Przynieście mi denara; chcę zobaczyć». Przynieśli, a On ich zapytał: «Czyj jest ten obraz i napis?»

Odpowiedzieli Mu: «Cezara».

Wówczas Jezus rzekł do nich: «Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga».

I byli pełni podziwu dla Niego.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

34 NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.11.2022 – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

·   W poniedziałek wspomnienie Ofiarowania NMP. We wtorek przypada św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Św. Cecylia jest patronką muzyki kościelnej. Serdeczne życzenia dla panów Organistów i scholii parafialnej.

·   W czwartek św. męczenników Andrzeja Dung-Lanc i Towarzyszy.

·   W środę katecheza dla dorosłych na mszy św. o godz. 18.00 i Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. O 19.00 Krąg biblijny.

·   W czwartek po mszy wieczornej spotkanie Caritas. Zapraszamy także chętnych do pomocy chorym i cierpiącym w naszej parafii.

·    Serdeczne Bóg zapłać dla przekazujących ofiary z racji III niedzieli na utrzymanie parafii.

·   W tygodniu zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 17.00. Modlimy się także za zmarłych wypominanych przed mszą św. wieczorną.

·   W przyszła niedzielę po mszy św. z godz. 13.00 zaśpiewa w naszym kościele chór Gospel Senior. Będą śpiewane pieśni wielbiące Pana Boga. Serdecznie zapraszamy.

·   W ubiegłym tygodniu opuściła naszą wspólnotę  śp. +Irena Pietrzak. Wieczny odpoczynek…

·   Na stronie diecezjalnej i naszej parafialnej jest stanowisko Rady Stałej KEP wobec działań Jana Pawła II  odnoszących się do przestępstw wobec małoletnich.

·   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej