Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 5, 43-48)

Bądźcie doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Słyszeliście, że powiedziano: „Będziesz miłował swego bliźniego”, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził.

A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują, abyście się stali synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych.

Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią?

Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

34 NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.11.2022 – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

·   W poniedziałek wspomnienie Ofiarowania NMP. We wtorek przypada św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Św. Cecylia jest patronką muzyki kościelnej. Serdeczne życzenia dla panów Organistów i scholii parafialnej.

·   W czwartek św. męczenników Andrzeja Dung-Lanc i Towarzyszy.

·   W środę katecheza dla dorosłych na mszy św. o godz. 18.00 i Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. O 19.00 Krąg biblijny.

·   W czwartek po mszy wieczornej spotkanie Caritas. Zapraszamy także chętnych do pomocy chorym i cierpiącym w naszej parafii.

·    Serdeczne Bóg zapłać dla przekazujących ofiary z racji III niedzieli na utrzymanie parafii.

·   W tygodniu zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 17.00. Modlimy się także za zmarłych wypominanych przed mszą św. wieczorną.

·   W przyszła niedzielę po mszy św. z godz. 13.00 zaśpiewa w naszym kościele chór Gospel Senior. Będą śpiewane pieśni wielbiące Pana Boga. Serdecznie zapraszamy.

·   W ubiegłym tygodniu opuściła naszą wspólnotę  śp. +Irena Pietrzak. Wieczny odpoczynek…

·   Na stronie diecezjalnej i naszej parafialnej jest stanowisko Rady Stałej KEP wobec działań Jana Pawła II  odnoszących się do przestępstw wobec małoletnich.

·   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej