Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 10, 1-7)

Rozesłanie Dwunastu

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus przywołał do siebie dwunastu swoich uczniów i udzielił im władzy nad duchami nieczystymi, aby je wypędzali i leczyli wszystkie choroby i wszelkie słabości.

A oto imiona dwunastu apostołów: pierwszy – Szymon, zwany Piotrem, i brat jego Andrzej, potem Jakub, syn Zebedeusza, i brat jego Jan, Filip i Bartłomiej, Tomasz i celnik Mateusz, Jakub, syn Alfeusza, i Tadeusz, Szymon Gorliwy i Judasz Iskariota, ten, który Go zdradził.

Tych to Dwunastu wysłał Jezus i dał im takie wskazania: «Nie idźcie do pogan i nie wstępujcie do żadnego miasta samarytańskiego. Idźcie raczej do owiec, które poginęły z domu Izraela. Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

33 NIEDZIELA ZWYKŁA –14.11.2021

· Dziś obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i V Światowy Dzień Ubogich.

· W tym tygodniu w liturgii: W środę św. Elżbiety Węgierskiej, w czwartek bł. Karoliny Kózkówny, w sobotę św. Rafała Kalinowskiego. W środę Msza św. i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

· W sobotę o godz.8.00 Msza św. i spotkanie w kościele Arcybractwa Dobrej Śmierci. W przyszłą niedzielę 3 niedziela miesiąca.

· W tygodniu zapraszamy na cichą adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 17.00. Zapraszamy do modlitwy wynagradzającej, dziękczynnej i błagalnej w intencji Kościoła, Ojczyzny i o pokój na świecie. Jest możliwość spowiedzi św.

· Dziś przypada 207 rocznica urodzin bł. Edmunda Bojanowskiego – założyciela zgromadzenia S. Służebniczek i opiekuna ubogich dzieci i młodzieży. Na ołtarzu są relikwie Błogosławionego. Zawsze w II piątek miesiąca po mszy św. wieczornej prosimy Boga za przyczyna bł. Edmunda w intencji rodzin, dzieci i młodzieży naszej parafii. Zachęcamy do modlitwy.

· W Gościu niedzielnym jest artykuł o bł. Edmundzie.