Liturgia Słowa

Ewangelia (Łk 10, 21-24)

Jezus rozradował się w Duchu Świętym

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza

Jezus rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie.

Ojciec mój przekazał Mi wszystko. Nikt też nie wie, kim jest Syn, tylko Ojciec; ani kim jest Ojciec, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić».

Potem zwrócił się do samych uczniów i rzekł: «Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie. Bo powiadam wam: Wielu proroków i królów pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli, i usłyszeć, co słyszycie, a nie usłyszeli».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

33 NIEDZIELA ZWYKŁA –14.11.2021

· Dziś obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i V Światowy Dzień Ubogich.

· W tym tygodniu w liturgii: W środę św. Elżbiety Węgierskiej, w czwartek bł. Karoliny Kózkówny, w sobotę św. Rafała Kalinowskiego. W środę Msza św. i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

· W sobotę o godz.8.00 Msza św. i spotkanie w kościele Arcybractwa Dobrej Śmierci. W przyszłą niedzielę 3 niedziela miesiąca.

· W tygodniu zapraszamy na cichą adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 17.00. Zapraszamy do modlitwy wynagradzającej, dziękczynnej i błagalnej w intencji Kościoła, Ojczyzny i o pokój na świecie. Jest możliwość spowiedzi św.

· Dziś przypada 207 rocznica urodzin bł. Edmunda Bojanowskiego – założyciela zgromadzenia S. Służebniczek i opiekuna ubogich dzieci i młodzieży. Na ołtarzu są relikwie Błogosławionego. Zawsze w II piątek miesiąca po mszy św. wieczornej prosimy Boga za przyczyna bł. Edmunda w intencji rodzin, dzieci i młodzieży naszej parafii. Zachęcamy do modlitwy.

· W Gościu niedzielnym jest artykuł o bł. Edmundzie.