Liturgia Słowa

Ewangelia (Łk 21, 34-36)

Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych, żeby ten dzień nie spadł na was znienacka jak potrzask. Przyjdzie on bowiem na wszystkich, którzy mieszkają na całej ziemi.

Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli uniknąć tego wszystkiego, co ma nastąpić, i stanąć przed Synem Człowieczym».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

33 NIEDZIELA ZWYKŁA –14.11.2021

· Dziś obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i V Światowy Dzień Ubogich.

· W tym tygodniu w liturgii: W środę św. Elżbiety Węgierskiej, w czwartek bł. Karoliny Kózkówny, w sobotę św. Rafała Kalinowskiego. W środę Msza św. i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

· W sobotę o godz.8.00 Msza św. i spotkanie w kościele Arcybractwa Dobrej Śmierci. W przyszłą niedzielę 3 niedziela miesiąca.

· W tygodniu zapraszamy na cichą adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 17.00. Zapraszamy do modlitwy wynagradzającej, dziękczynnej i błagalnej w intencji Kościoła, Ojczyzny i o pokój na świecie. Jest możliwość spowiedzi św.

· Dziś przypada 207 rocznica urodzin bł. Edmunda Bojanowskiego – założyciela zgromadzenia S. Służebniczek i opiekuna ubogich dzieci i młodzieży. Na ołtarzu są relikwie Błogosławionego. Zawsze w II piątek miesiąca po mszy św. wieczornej prosimy Boga za przyczyna bł. Edmunda w intencji rodzin, dzieci i młodzieży naszej parafii. Zachęcamy do modlitwy.

· W Gościu niedzielnym jest artykuł o bł. Edmundzie.