Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 11, 27-33)

Skąd pochodzi władza Jezusa

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Jezus wraz z uczniami przyszedł znowu do Jerozolimy. Kiedy chodził po świątyni, przystąpili do Niego arcykapłani, uczeni w Piśmie i starsi i zapytali Go: «Jakim prawem to czynisz? I kto Ci dał tę władzę, żebyś to czynił?»

Jezus im odpowiedział: «Zadam wam jedno pytanie. Odpowiedzcie Mi na nie, a powiem wam, jakim prawem to czynię. Czy chrzest Janowy pochodził z nieba, czy też od ludzi? Odpowiedzcie Mi».

Oni zastanawiali się między sobą: «Jeśli powiemy: „Z nieba”, to nam zarzuci: „Dlaczego więc nie uwierzyliście mu?” Powiemy: „Od ludzi”». Lecz bali się tłumu, ponieważ wszyscy rzeczywiście uważali Jana za proroka. Odpowiedzieli więc Jezusowi: «Nie wiemy».

Jezus im rzekł: «Zatem i Ja wam nie powiem, jakim prawem to czynię».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

33 NIEDZIELA ZWYKŁA –14.11.2021

· Dziś obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i V Światowy Dzień Ubogich.

· W tym tygodniu w liturgii: W środę św. Elżbiety Węgierskiej, w czwartek bł. Karoliny Kózkówny, w sobotę św. Rafała Kalinowskiego. W środę Msza św. i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

· W sobotę o godz.8.00 Msza św. i spotkanie w kościele Arcybractwa Dobrej Śmierci. W przyszłą niedzielę 3 niedziela miesiąca.

· W tygodniu zapraszamy na cichą adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 17.00. Zapraszamy do modlitwy wynagradzającej, dziękczynnej i błagalnej w intencji Kościoła, Ojczyzny i o pokój na świecie. Jest możliwość spowiedzi św.

· Dziś przypada 207 rocznica urodzin bł. Edmunda Bojanowskiego – założyciela zgromadzenia S. Służebniczek i opiekuna ubogich dzieci i młodzieży. Na ołtarzu są relikwie Błogosławionego. Zawsze w II piątek miesiąca po mszy św. wieczornej prosimy Boga za przyczyna bł. Edmunda w intencji rodzin, dzieci i młodzieży naszej parafii. Zachęcamy do modlitwy.

· W Gościu niedzielnym jest artykuł o bł. Edmundzie.