Liturgia Słowa

Ewangelia (Łk 10, 21-24)

Jezus rozradował się w Duchu Świętym

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza

Jezus rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie.

Ojciec mój przekazał Mi wszystko. Nikt też nie wie, kim jest Syn, tylko Ojciec; ani kim jest Ojciec, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić».

Potem zwrócił się do samych uczniów i rzekł: «Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie. Bo powiadam wam: Wielu proroków i królów pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli, i usłyszeć, co słyszycie, a nie usłyszeli».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

33 NIEDZIELA ZWYKŁA –13.11.2022

 

· Dziś obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i V Światowy Dzień Ubogich. Dziś będzie adoracja zamiast kazania przeniesiona z ubiegłej niedzieli.

· W poniedziałek przypada 207 rocznica urodzin bł. Edmunda Bojanowskiego – założyciela zgromadzenia S. Służebniczek i opiekuna ubogich dzieci i młodzieży. W IV piątek miesiąca o 18.00 msza św. i Nabożeństwo ku czci bł. Edmunda.

· W tym tygodniu w liturgii: W czwartek św. Elżbiety Węgierskiej, w piątek bł. Karoliny Kózkówny. W środę Msza św. i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

· W sobotę o godz.8.00 Msza św. i spotkanie w kościele Arcybractwa Dobrej Śmierci.

· W przyszłą niedzielę 3 niedziela miesiąca. Składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

· Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie w dni powszednie od godz. 17.00. Wypominki za zmarłych przed mszą św. z godz. 18.00.

· W ubiegłym tygodniu pożegnała nasza wspólnotę śp. +Wanda Dymczyk. Wieczny odpoczynek…

· Czytajmy prasę katolicką.