Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 14, 22-25)

To jest Ciało moje. To jest moja Krew

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

W pierwszy dzień Przaśników, kiedy ofiarowywano Paschę, Jezus, gdy jedli, wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał i dał uczniom, mówiąc: «Bierzcie, to jest Ciało moje». Potem wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, i pili z niego wszyscy. I rzekł do nich: «To jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana. Zaprawdę, powiadam wam: Odtąd nie będę już pił napoju z owocu winnego krzewu aż do owego dnia, kiedy pić będę go nowy w królestwie Bożym».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

33 NIEDZIELA ZWYKŁA –13.11.2022

 

· Dziś obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i V Światowy Dzień Ubogich. Dziś będzie adoracja zamiast kazania przeniesiona z ubiegłej niedzieli.

· W poniedziałek przypada 207 rocznica urodzin bł. Edmunda Bojanowskiego – założyciela zgromadzenia S. Służebniczek i opiekuna ubogich dzieci i młodzieży. W IV piątek miesiąca o 18.00 msza św. i Nabożeństwo ku czci bł. Edmunda.

· W tym tygodniu w liturgii: W czwartek św. Elżbiety Węgierskiej, w piątek bł. Karoliny Kózkówny. W środę Msza św. i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

· W sobotę o godz.8.00 Msza św. i spotkanie w kościele Arcybractwa Dobrej Śmierci.

· W przyszłą niedzielę 3 niedziela miesiąca. Składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

· Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie w dni powszednie od godz. 17.00. Wypominki za zmarłych przed mszą św. z godz. 18.00.

· W ubiegłym tygodniu pożegnała nasza wspólnotę śp. +Wanda Dymczyk. Wieczny odpoczynek…

· Czytajmy prasę katolicką.