Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 12, 13-17)

Podatek należny cezarowi

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Uczeni w Piśmie i starsi posłali do Jezusa kilku faryzeuszów i zwolenników Heroda, którzy mieli podchwycić Go w mowie. Ci przyszli i rzekli do Niego: «Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i na nikim ci nie zależy. Bo nie oglądasz się na osobę ludzką, lecz drogi Bożej w prawdzie nauczasz. Czy wolno płacić podatek cezarowi, czy nie? Mamy płacić czy nie płacić?»

Lecz On poznał ich obłudę i rzekł do nich: «Czemu wystawiacie Mnie na próbę? Przynieście mi denara; chcę zobaczyć». Przynieśli, a On ich zapytał: «Czyj jest ten obraz i napis?»

Odpowiedzieli Mu: «Cezara».

Wówczas Jezus rzekł do nich: «Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga».

I byli pełni podziwu dla Niego.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

33 NIEDZIELA ZWYKŁA –13.11.2022

 

· Dziś obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i V Światowy Dzień Ubogich. Dziś będzie adoracja zamiast kazania przeniesiona z ubiegłej niedzieli.

· W poniedziałek przypada 207 rocznica urodzin bł. Edmunda Bojanowskiego – założyciela zgromadzenia S. Służebniczek i opiekuna ubogich dzieci i młodzieży. W IV piątek miesiąca o 18.00 msza św. i Nabożeństwo ku czci bł. Edmunda.

· W tym tygodniu w liturgii: W czwartek św. Elżbiety Węgierskiej, w piątek bł. Karoliny Kózkówny. W środę Msza św. i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

· W sobotę o godz.8.00 Msza św. i spotkanie w kościele Arcybractwa Dobrej Śmierci.

· W przyszłą niedzielę 3 niedziela miesiąca. Składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

· Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie w dni powszednie od godz. 17.00. Wypominki za zmarłych przed mszą św. z godz. 18.00.

· W ubiegłym tygodniu pożegnała nasza wspólnotę śp. +Wanda Dymczyk. Wieczny odpoczynek…

· Czytajmy prasę katolicką.