Liturgia Słowa

Ewangelia w latach B i C

Ewangelia (J 10, 1-10)

Jezus jest bramą owiec

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział:

«Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto nie wchodzi do owczarni przez bramę, ale wdziera się inną drogą, ten jest złodziejem i rozbójnikiem. Kto jednak wchodzi przez bramę, jest pasterzem owiec. Temu otwiera odźwierny, a owce słuchają jego głosu; woła on swoje owce po imieniu i wyprowadza je. A kiedy wszystkie wyprowadzi, staje na ich czele, owce zaś postępują za nim, ponieważ głos jego znają. Natomiast za obcym nie pójdą, lecz będą uciekać od niego, bo nie znają głosu obcych».

Tę przypowieść opowiedział im Jezus, lecz oni nie pojęli znaczenia tego, co im mówił.

Powtórnie więc powiedział do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ja jestem bramą owiec. Wszyscy, którzy przyszli przede Mną, są złodziejami i rozbójnikami, a nie posłuchały ich owce. Ja jestem bramą. Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony – wejdzie i wyjdzie, i znajdzie pastwisko. Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie, i miały je w obfitości».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

32 NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.11.2023

•    W tym tygodniu w liturgii: W poniedziałek Świętych Pierwszych Męczenników Polski. W piątek św. Elżbiety Węgierskiej, w sobotę bł. Karoliny Kózkówny.
•    W środę Msza św. i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. O 19.00 spotkanie z rodzicami dzieci przed I Komunią św. z grupy parafialnej.
•    Spotkania grupy młodzieżowej „Mocni w Jezusie” odbywają się w piątki o godz. 19.00. Zapraszamy młodych poszukujących wspólnoty religijnej.
•    W sobotę o godz. 8.00 Msza św. i spotkanie Arcybractwa Dobrej Śmierci.
•    W przyszłą niedzielę III niedziela miesiąca. Składka będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne
w naszej parafii.
•    Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie jest w dni powszednie od godz. 17.00. Wypominki za zmarłych przed mszą św. z godz. 18.00.
•    Czytajmy prasę katolicką.