Liturgia Słowa

Ewangelia (Łk 10, 21-24)

Jezus rozradował się w Duchu Świętym

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza

Jezus rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie.

Ojciec mój przekazał Mi wszystko. Nikt też nie wie, kim jest Syn, tylko Ojciec; ani kim jest Ojciec, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić».

Potem zwrócił się do samych uczniów i rzekł: «Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie. Bo powiadam wam: Wielu proroków i królów pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli, i usłyszeć, co słyszycie, a nie usłyszeli».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

32 NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.11.2021

· Dziś będzie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zamiast kazania. Uwielbienie Pana Jezusa po mszy św. z godz. 19.30. Zapraszamy.

· W tym tygodniu w liturgii: we wtorek rocznica poświęcenia Bazyliki na Lateranie, w środę św. Leona, w czwartek św. Marcina z Tours, w piątek św. Jozafata Kuncewicza, w sobotę Pierwszych Męczenników Polskich.

· W środę o 19.00 spotkanie z rodzicami dzieci z kl. III z grupy parafialnej przed I Komunia św.

· W czwartek przypada Narodowe Święto Niepodległości. Na mszach św. modlimy się za Ojczyznę. W tym dniu także imieniny obchodzi ks. Marcin Bętkowski. Życzymy Mu wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej w pracy kapłańskiej. Kancelaria w tym dniu jest nieczynna.

· Adoracja w ciszy Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie jest w dni powszednie o godz. 17.00. Przed godz.18.00 modlimy się za zmarłych wypominanych.

· Jest dostępna prasa katolicka: Gość niedzielny, Niedziela, Miłujcie się i inne. Zachęcamy do czytania.