Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 11, 27-33)

Skąd pochodzi władza Jezusa

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Jezus wraz z uczniami przyszedł znowu do Jerozolimy. Kiedy chodził po świątyni, przystąpili do Niego arcykapłani, uczeni w Piśmie i starsi i zapytali Go: «Jakim prawem to czynisz? I kto Ci dał tę władzę, żebyś to czynił?»

Jezus im odpowiedział: «Zadam wam jedno pytanie. Odpowiedzcie Mi na nie, a powiem wam, jakim prawem to czynię. Czy chrzest Janowy pochodził z nieba, czy też od ludzi? Odpowiedzcie Mi».

Oni zastanawiali się między sobą: «Jeśli powiemy: „Z nieba”, to nam zarzuci: „Dlaczego więc nie uwierzyliście mu?” Powiemy: „Od ludzi”». Lecz bali się tłumu, ponieważ wszyscy rzeczywiście uważali Jana za proroka. Odpowiedzieli więc Jezusowi: «Nie wiemy».

Jezus im rzekł: «Zatem i Ja wam nie powiem, jakim prawem to czynię».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

32 NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.11.2021

· Dziś będzie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zamiast kazania. Uwielbienie Pana Jezusa po mszy św. z godz. 19.30. Zapraszamy.

· W tym tygodniu w liturgii: we wtorek rocznica poświęcenia Bazyliki na Lateranie, w środę św. Leona, w czwartek św. Marcina z Tours, w piątek św. Jozafata Kuncewicza, w sobotę Pierwszych Męczenników Polskich.

· W środę o 19.00 spotkanie z rodzicami dzieci z kl. III z grupy parafialnej przed I Komunia św.

· W czwartek przypada Narodowe Święto Niepodległości. Na mszach św. modlimy się za Ojczyznę. W tym dniu także imieniny obchodzi ks. Marcin Bętkowski. Życzymy Mu wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej w pracy kapłańskiej. Kancelaria w tym dniu jest nieczynna.

· Adoracja w ciszy Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie jest w dni powszednie o godz. 17.00. Przed godz.18.00 modlimy się za zmarłych wypominanych.

· Jest dostępna prasa katolicka: Gość niedzielny, Niedziela, Miłujcie się i inne. Zachęcamy do czytania.