Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 14, 22-25)

To jest Ciało moje. To jest moja Krew

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

W pierwszy dzień Przaśników, kiedy ofiarowywano Paschę, Jezus, gdy jedli, wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał i dał uczniom, mówiąc: «Bierzcie, to jest Ciało moje». Potem wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, i pili z niego wszyscy. I rzekł do nich: «To jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana. Zaprawdę, powiadam wam: Odtąd nie będę już pił napoju z owocu winnego krzewu aż do owego dnia, kiedy pić będę go nowy w królestwie Bożym».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

32 NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.11.2021

· Dziś będzie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zamiast kazania. Uwielbienie Pana Jezusa po mszy św. z godz. 19.30. Zapraszamy.

· W tym tygodniu w liturgii: we wtorek rocznica poświęcenia Bazyliki na Lateranie, w środę św. Leona, w czwartek św. Marcina z Tours, w piątek św. Jozafata Kuncewicza, w sobotę Pierwszych Męczenników Polskich.

· W środę o 19.00 spotkanie z rodzicami dzieci z kl. III z grupy parafialnej przed I Komunia św.

· W czwartek przypada Narodowe Święto Niepodległości. Na mszach św. modlimy się za Ojczyznę. W tym dniu także imieniny obchodzi ks. Marcin Bętkowski. Życzymy Mu wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej w pracy kapłańskiej. Kancelaria w tym dniu jest nieczynna.

· Adoracja w ciszy Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie jest w dni powszednie o godz. 17.00. Przed godz.18.00 modlimy się za zmarłych wypominanych.

· Jest dostępna prasa katolicka: Gość niedzielny, Niedziela, Miłujcie się i inne. Zachęcamy do czytania.