Liturgia Słowa

Ewangelia (Łk 21, 34-36)

Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych, żeby ten dzień nie spadł na was znienacka jak potrzask. Przyjdzie on bowiem na wszystkich, którzy mieszkają na całej ziemi.

Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli uniknąć tego wszystkiego, co ma nastąpić, i stanąć przed Synem Człowieczym».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

32 NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.11.2021

· Dziś będzie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zamiast kazania. Uwielbienie Pana Jezusa po mszy św. z godz. 19.30. Zapraszamy.

· W tym tygodniu w liturgii: we wtorek rocznica poświęcenia Bazyliki na Lateranie, w środę św. Leona, w czwartek św. Marcina z Tours, w piątek św. Jozafata Kuncewicza, w sobotę Pierwszych Męczenników Polskich.

· W środę o 19.00 spotkanie z rodzicami dzieci z kl. III z grupy parafialnej przed I Komunia św.

· W czwartek przypada Narodowe Święto Niepodległości. Na mszach św. modlimy się za Ojczyznę. W tym dniu także imieniny obchodzi ks. Marcin Bętkowski. Życzymy Mu wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej w pracy kapłańskiej. Kancelaria w tym dniu jest nieczynna.

· Adoracja w ciszy Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie jest w dni powszednie o godz. 17.00. Przed godz.18.00 modlimy się za zmarłych wypominanych.

· Jest dostępna prasa katolicka: Gość niedzielny, Niedziela, Miłujcie się i inne. Zachęcamy do czytania.