Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 3, 1-12)

Nawracajcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

W owym czasie pojawił się Jan Chrzciciel i głosił na Pustyni Judzkiej te słowa: «Nawracajcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie». Do niego to odnosi się słowo proroka izajasza, gdy mówi: «Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, dla Niego prostujcie ścieżki!»

Sam zaś Jan nosił odzienie z sierści wielbłądziej i pas skórzany około bioder, a jego pokarmem były szarańcza i miód leśny. Wówczas ciągnęły do niego Jerozolima oraz cała Judea i cała okolica nad Jordanem. Przyjmowano od niego chrzest w rzece Jordan, wyznając swoje grzechy. A gdy widział, że przychodziło do chrztu wielu spośród faryzeuszów i saduceuszów, mówił im:

«Plemię żmijowe, kto wam pokazał, jak uciec przed nadchodzącym gniewem? Wydajcie więc godny owoc nawrócenia, a nie myślcie, że możecie sobie mówić: „Abrahama mamy za ojca”, bo powiadam wam, że z tych kamieni może Bóg wzbudzić dzieci Abrahamowi. Już siekiera jest przyłożona do korzenia drzew. Każde więc drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, zostaje wycięte i wrzucone w ogień. Ja was chrzczę wodą dla nawrócenia; lecz Ten, który idzie za mną, mocniejszy jest ode mnie; ja nie jestem godzien nosić Mu sandałów. On was chrzcić będzie Duchem Świętym i ogniem. Ma on wiejadło w ręku i oczyści swój omłot: pszenicę zbierze do spichlerza, a plewy spali w ogniu nieugaszonym».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

32 NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.11.2022

· Dziś Słowo Boże głosi o. Zbigniew Ptak- paulin z Jasnej Góry. Bóg zapłać za troskę, abyśmy bardziej pokochali Eucharystię. Uwielbienie Pana Jezusa po mszy św. z godz. 19.30.

· W poniedziałek po mszy św. wieczornej spotkanie otwarte Wspólnoty Nowe Serce. Zapraszamy.

· W tym tygodniu w liturgii: w środę Rocznica Poświęcenia Bazyliki na Lateranie, w czwartek św. Leona, w piątek św. Marcina z Tours, w sobotę św. Jozafata Kuncewicza.

· W środę Krąg biblijny o godz. 19.00.

· W piątek przypada Narodowe Święto Niepodległości. Na mszach św. modlimy się za Ojczyznę. W tym dniu imieniny obchodzi ks. Marcin Bętkowski. Życzymy Mu wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej w pracy kapłańskiej. Kancelaria w tym dniu jest nieczynna. Ks. Arcybiskup udzielił w tym dniu dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

· Adoracja w ciszy Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie jest w dni powszednie o godz. 17.00. Przed godz.18.00 modlimy się za zmarłych wypominanych.

· Za tydzień Światowy Dzień Ubogich.

· W tym tygodniu opuścił naszą wspólnotę śp. +Stanisław Koziński. Wieczny odpoczynek…

· Jest dostępna prasa katolicka.