Liturgia Słowa

Ewangelia (Łk 10, 21-24)

Jezus rozradował się w Duchu Świętym

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza

Jezus rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie.

Ojciec mój przekazał Mi wszystko. Nikt też nie wie, kim jest Syn, tylko Ojciec; ani kim jest Ojciec, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić».

Potem zwrócił się do samych uczniów i rzekł: «Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie. Bo powiadam wam: Wielu proroków i królów pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli, i usłyszeć, co słyszycie, a nie usłyszeli».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

32 NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.11.2022

· Dziś Słowo Boże głosi o. Zbigniew Ptak- paulin z Jasnej Góry. Bóg zapłać za troskę, abyśmy bardziej pokochali Eucharystię. Uwielbienie Pana Jezusa po mszy św. z godz. 19.30.

· W poniedziałek po mszy św. wieczornej spotkanie otwarte Wspólnoty Nowe Serce. Zapraszamy.

· W tym tygodniu w liturgii: w środę Rocznica Poświęcenia Bazyliki na Lateranie, w czwartek św. Leona, w piątek św. Marcina z Tours, w sobotę św. Jozafata Kuncewicza.

· W środę Krąg biblijny o godz. 19.00.

· W piątek przypada Narodowe Święto Niepodległości. Na mszach św. modlimy się za Ojczyznę. W tym dniu imieniny obchodzi ks. Marcin Bętkowski. Życzymy Mu wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej w pracy kapłańskiej. Kancelaria w tym dniu jest nieczynna. Ks. Arcybiskup udzielił w tym dniu dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

· Adoracja w ciszy Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie jest w dni powszednie o godz. 17.00. Przed godz.18.00 modlimy się za zmarłych wypominanych.

· Za tydzień Światowy Dzień Ubogich.

· W tym tygodniu opuścił naszą wspólnotę śp. +Stanisław Koziński. Wieczny odpoczynek…

· Jest dostępna prasa katolicka.