Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 14, 22-25)

To jest Ciało moje. To jest moja Krew

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

W pierwszy dzień Przaśników, kiedy ofiarowywano Paschę, Jezus, gdy jedli, wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał i dał uczniom, mówiąc: «Bierzcie, to jest Ciało moje». Potem wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, i pili z niego wszyscy. I rzekł do nich: «To jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana. Zaprawdę, powiadam wam: Odtąd nie będę już pił napoju z owocu winnego krzewu aż do owego dnia, kiedy pić będę go nowy w królestwie Bożym».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

32 NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.11.2022

· Dziś Słowo Boże głosi o. Zbigniew Ptak- paulin z Jasnej Góry. Bóg zapłać za troskę, abyśmy bardziej pokochali Eucharystię. Uwielbienie Pana Jezusa po mszy św. z godz. 19.30.

· W poniedziałek po mszy św. wieczornej spotkanie otwarte Wspólnoty Nowe Serce. Zapraszamy.

· W tym tygodniu w liturgii: w środę Rocznica Poświęcenia Bazyliki na Lateranie, w czwartek św. Leona, w piątek św. Marcina z Tours, w sobotę św. Jozafata Kuncewicza.

· W środę Krąg biblijny o godz. 19.00.

· W piątek przypada Narodowe Święto Niepodległości. Na mszach św. modlimy się za Ojczyznę. W tym dniu imieniny obchodzi ks. Marcin Bętkowski. Życzymy Mu wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej w pracy kapłańskiej. Kancelaria w tym dniu jest nieczynna. Ks. Arcybiskup udzielił w tym dniu dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

· Adoracja w ciszy Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie jest w dni powszednie o godz. 17.00. Przed godz.18.00 modlimy się za zmarłych wypominanych.

· Za tydzień Światowy Dzień Ubogich.

· W tym tygodniu opuścił naszą wspólnotę śp. +Stanisław Koziński. Wieczny odpoczynek…

· Jest dostępna prasa katolicka.