Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 12, 13-17)

Podatek należny cezarowi

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Uczeni w Piśmie i starsi posłali do Jezusa kilku faryzeuszów i zwolenników Heroda, którzy mieli podchwycić Go w mowie. Ci przyszli i rzekli do Niego: «Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i na nikim ci nie zależy. Bo nie oglądasz się na osobę ludzką, lecz drogi Bożej w prawdzie nauczasz. Czy wolno płacić podatek cezarowi, czy nie? Mamy płacić czy nie płacić?»

Lecz On poznał ich obłudę i rzekł do nich: «Czemu wystawiacie Mnie na próbę? Przynieście mi denara; chcę zobaczyć». Przynieśli, a On ich zapytał: «Czyj jest ten obraz i napis?»

Odpowiedzieli Mu: «Cezara».

Wówczas Jezus rzekł do nich: «Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga».

I byli pełni podziwu dla Niego.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

32 NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.11.2022

· Dziś Słowo Boże głosi o. Zbigniew Ptak- paulin z Jasnej Góry. Bóg zapłać za troskę, abyśmy bardziej pokochali Eucharystię. Uwielbienie Pana Jezusa po mszy św. z godz. 19.30.

· W poniedziałek po mszy św. wieczornej spotkanie otwarte Wspólnoty Nowe Serce. Zapraszamy.

· W tym tygodniu w liturgii: w środę Rocznica Poświęcenia Bazyliki na Lateranie, w czwartek św. Leona, w piątek św. Marcina z Tours, w sobotę św. Jozafata Kuncewicza.

· W środę Krąg biblijny o godz. 19.00.

· W piątek przypada Narodowe Święto Niepodległości. Na mszach św. modlimy się za Ojczyznę. W tym dniu imieniny obchodzi ks. Marcin Bętkowski. Życzymy Mu wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej w pracy kapłańskiej. Kancelaria w tym dniu jest nieczynna. Ks. Arcybiskup udzielił w tym dniu dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

· Adoracja w ciszy Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie jest w dni powszednie o godz. 17.00. Przed godz.18.00 modlimy się za zmarłych wypominanych.

· Za tydzień Światowy Dzień Ubogich.

· W tym tygodniu opuścił naszą wspólnotę śp. +Stanisław Koziński. Wieczny odpoczynek…

· Jest dostępna prasa katolicka.