Liturgia Słowa

Ewangelia (J 3, 16-18)

Bóg posłał swego Syna na świat, aby świat został zbawiony

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział do Nikodema:

«Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

31 NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.10.2022

OGŁOSZENIE PARAFIALNE 01.11.2022

W tym roku odpust zupełny można uzyskać od 1 do 8 listopada pod zwykłymi warunkami.

Ubiegłoroczny Dekret Penitencjarii Apostolskiej na czas pandemii – mówiący o odpuście zupełnym przez cały miesiąc listopad w tym roku nie obowiązuje.

Za błędną informację podaną w ostatnią niedzielę ks. Proboszcz bardzo przeprasza.


We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w każdą niedzielę. O godz.14.00  msza św. na cmentarzy w Grębałowie w intencji wszystkich mieszkańców Nowej Huty. Po mszy św. procesja po cmentarzu wraz z modlitwami za zmarłych.

·       W środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze św. będą o 7.00, 8.30, 10.00, 18.00 i 19.30. O godz.8.30 i 18.00 intencje zbiorowe za zmarłych.  O 17.00 Nabożeństwo z wypominkami za zmarłych. W środę kancelaria jest nieczynna.

·       Zachęcamy do zyskiwania odpustów za zmarłych.

·       Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe, oraz na mszę św. w Dzień Zaduszny. W intencji zmarłych wypominanych jest sprawowana msza św. w 3 piątek miesiąca o godz. 18.00.

·       Od czwartku wraca cicha Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 17.00. Będziemy się modlić w intencji Zmarłych. Zachęcamy do modlitwy.

·       Siostry misjonarki serdecznie dziękują za ofiary na misje. Zebrano 6569 zł. Bóg zapłać!

·       W I piątek spowiedź  6.30 -7.30 oraz 16.00 – 18.00. Msza św. dla dzieci o 16.30. Po mszy św. z godz. 18.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania w kościele. Zapraszamy

·       W I sobotę o 8.00 msza św. i zmiana tajemnic różańca. O 9.00 kapłani udają się do chorych z Najświętszym Sakramentem. Zapisy chorych w zakrystii i kancelarii.

·       W I piątek i I sobotę kancelaria jest nieczynna.

·        W przyszłą niedzielę słowo Boże głosić będzie paulin z Jasnej Góry o. Zbigniew Ptak. Jest on misjonarzem Eucharystii. Będzie mówił o Mszy św. Po każdej mszy św. będzie rozprowadzał książki. Uwielbienie Pana Jezusa po mszy św. z godz. 19.30. Zapraszamy.

·       W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty: śp. +Małgorzata Solecka, +Rozalia Guziec, +Helena Wójcik. W Buczy k. Brzeska odbył się w sobotę pogrzeb śp. +Ks. kan. Stanisława Milewskiego – przed laty mieszkańca naszej parafii. Wieczny odpoczynek…

·       Czytajmy prasę katolicką.