Liturgia Słowa

Ewangelia (J 19, 25-34)

Oto syn Twój. Oto Matka twoja

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Obok krzyża Jezusowego stały: Matka Jego i siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa, i Maria Magdalena.

Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki: «Niewiasto, oto syn Twój». Następnie rzekł do ucznia: «Oto Matka twoja».

I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie.

Potem Jezus, świadom, że już wszystko się dokonało, aby się wypełniło Pismo, rzekł: «Pragnę». Stało tam naczynie pełne octu. Nałożono więc na hizop gąbkę nasączoną octem i do ust Mu podano. A gdy Jezus skosztował octu, rzekł: «Dokonało się!»

I skłoniwszy głowę, oddał ducha.

Ponieważ był to dzień Przygotowania, aby zatem ciała nie pozostawały na krzyżu w szabat – ów bowiem dzień szabatu był wielkim świętem – Żydzi prosili Piłata, żeby ukrzyżowanym połamano golenie i usunięto ich ciała.

Przyszli więc żołnierze i połamali golenie tak pierwszemu, jak i drugiemu, którzy z Jezusem byli ukrzyżowani. Lecz gdy podeszli do Jezusa i zobaczyli, że już umarł, nie łamali Mu goleni, tylko jeden z żołnierzy włócznią przebił Mu bok, a natychmiast wypłynęła krew i woda.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

31 NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.10.2022

OGŁOSZENIE PARAFIALNE 01.11.2022

W tym roku odpust zupełny można uzyskać od 1 do 8 listopada pod zwykłymi warunkami.

Ubiegłoroczny Dekret Penitencjarii Apostolskiej na czas pandemii – mówiący o odpuście zupełnym przez cały miesiąc listopad w tym roku nie obowiązuje.

Za błędną informację podaną w ostatnią niedzielę ks. Proboszcz bardzo przeprasza.


We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w każdą niedzielę. O godz.14.00  msza św. na cmentarzy w Grębałowie w intencji wszystkich mieszkańców Nowej Huty. Po mszy św. procesja po cmentarzu wraz z modlitwami za zmarłych.

·       W środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze św. będą o 7.00, 8.30, 10.00, 18.00 i 19.30. O godz.8.30 i 18.00 intencje zbiorowe za zmarłych.  O 17.00 Nabożeństwo z wypominkami za zmarłych. W środę kancelaria jest nieczynna.

·       Zachęcamy do zyskiwania odpustów za zmarłych.

·       Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe, oraz na mszę św. w Dzień Zaduszny. W intencji zmarłych wypominanych jest sprawowana msza św. w 3 piątek miesiąca o godz. 18.00.

·       Od czwartku wraca cicha Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 17.00. Będziemy się modlić w intencji Zmarłych. Zachęcamy do modlitwy.

·       Siostry misjonarki serdecznie dziękują za ofiary na misje. Zebrano 6569 zł. Bóg zapłać!

·       W I piątek spowiedź  6.30 -7.30 oraz 16.00 – 18.00. Msza św. dla dzieci o 16.30. Po mszy św. z godz. 18.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania w kościele. Zapraszamy

·       W I sobotę o 8.00 msza św. i zmiana tajemnic różańca. O 9.00 kapłani udają się do chorych z Najświętszym Sakramentem. Zapisy chorych w zakrystii i kancelarii.

·       W I piątek i I sobotę kancelaria jest nieczynna.

·        W przyszłą niedzielę słowo Boże głosić będzie paulin z Jasnej Góry o. Zbigniew Ptak. Jest on misjonarzem Eucharystii. Będzie mówił o Mszy św. Po każdej mszy św. będzie rozprowadzał książki. Uwielbienie Pana Jezusa po mszy św. z godz. 19.30. Zapraszamy.

·       W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty: śp. +Małgorzata Solecka, +Rozalia Guziec, +Helena Wójcik. W Buczy k. Brzeska odbył się w sobotę pogrzeb śp. +Ks. kan. Stanisława Milewskiego – przed laty mieszkańca naszej parafii. Wieczny odpoczynek…

·       Czytajmy prasę katolicką.