Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 8, 5-11)

Wielu ze Wschodu i Zachodu przyjdzie do królestwa niebieskiego

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Gdy Jezus wszedł do Kafarnaum, zwrócił się do Niego setnik i prosił Go, mówiąc: «Panie, sługa mój leży w domu sparaliżowany i bardzo cierpi». Rzekł mu Jezus: «Przyjdę i uzdrowię go».

Lecz setnik odpowiedział: «Panie, nie jestem godzien, abyś wszedł pod dach mój, ale powiedz tylko słowo, a mój sługa odzyska zdrowie. Bo i ja, choć podlegam władzy, mam pod sobą żołnierzy. Mówię temu: „idź!” – a idzie; drugiemu: „Przyjdź!” – a przychodzi; a słudze: „zrób to!” – a robi».

Gdy Jezus to usłyszał, zadziwił się i rzekł do tych, którzy szli za Nim: «Zaprawdę, powiadam wam: U nikogo w Izraelu nie znalazłem tak wielkiej wiary. Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i z Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

31 NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.10.2022

OGŁOSZENIE PARAFIALNE 01.11.2022

W tym roku odpust zupełny można uzyskać od 1 do 8 listopada pod zwykłymi warunkami.

Ubiegłoroczny Dekret Penitencjarii Apostolskiej na czas pandemii – mówiący o odpuście zupełnym przez cały miesiąc listopad w tym roku nie obowiązuje.

Za błędną informację podaną w ostatnią niedzielę ks. Proboszcz bardzo przeprasza.


We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w każdą niedzielę. O godz.14.00  msza św. na cmentarzy w Grębałowie w intencji wszystkich mieszkańców Nowej Huty. Po mszy św. procesja po cmentarzu wraz z modlitwami za zmarłych.

·       W środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze św. będą o 7.00, 8.30, 10.00, 18.00 i 19.30. O godz.8.30 i 18.00 intencje zbiorowe za zmarłych.  O 17.00 Nabożeństwo z wypominkami za zmarłych. W środę kancelaria jest nieczynna.

·       Zachęcamy do zyskiwania odpustów za zmarłych.

·       Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe, oraz na mszę św. w Dzień Zaduszny. W intencji zmarłych wypominanych jest sprawowana msza św. w 3 piątek miesiąca o godz. 18.00.

·       Od czwartku wraca cicha Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 17.00. Będziemy się modlić w intencji Zmarłych. Zachęcamy do modlitwy.

·       Siostry misjonarki serdecznie dziękują za ofiary na misje. Zebrano 6569 zł. Bóg zapłać!

·       W I piątek spowiedź  6.30 -7.30 oraz 16.00 – 18.00. Msza św. dla dzieci o 16.30. Po mszy św. z godz. 18.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania w kościele. Zapraszamy

·       W I sobotę o 8.00 msza św. i zmiana tajemnic różańca. O 9.00 kapłani udają się do chorych z Najświętszym Sakramentem. Zapisy chorych w zakrystii i kancelarii.

·       W I piątek i I sobotę kancelaria jest nieczynna.

·        W przyszłą niedzielę słowo Boże głosić będzie paulin z Jasnej Góry o. Zbigniew Ptak. Jest on misjonarzem Eucharystii. Będzie mówił o Mszy św. Po każdej mszy św. będzie rozprowadzał książki. Uwielbienie Pana Jezusa po mszy św. z godz. 19.30. Zapraszamy.

·       W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty: śp. +Małgorzata Solecka, +Rozalia Guziec, +Helena Wójcik. W Buczy k. Brzeska odbył się w sobotę pogrzeb śp. +Ks. kan. Stanisława Milewskiego – przed laty mieszkańca naszej parafii. Wieczny odpoczynek…

·       Czytajmy prasę katolicką.