Liturgia Słowa

Ewangelia (J 6, 35-40)

Jest wolą Ojca, aby każdy, kto wierzy w Syna, miał życie wieczne

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział do ludu:

«Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie. Powiedziałem wam jednak: Widzieliście Mnie, a przecież nie wierzycie. Wszystko, co Mi daje Ojciec, do Mnie przyjdzie, a tego, który do Mnie przychodzi, precz nie odrzucę, ponieważ z nieba zstąpiłem nie po to, aby pełnić swoją wolę, ale wolę Tego, który Mnie posłał.

Jest wolą Tego, który Mnie posłał, abym nic nie stracił z tego wszystkiego, co Mi dał, ale żebym to wskrzesił w dniu ostatecznym. To bowiem jest wolą Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w Niego, miał życie wieczne. A Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

30 NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.10.2023

  • Spowiedź przed Wszystkimi Świętymi we wtorek od 17.00.
  • W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto zobowiązujące do uczestnictwa we mszy św. Msze św. jak w każdą niedzielę. O godz. 14.00 będzie sprawowana msza św. na cmentarzu w Grębałowie w intencji wszystkich mieszkańców Nowej Huty. Po mszy św. procesja po cmentarzu wraz z modlitwami za zmarłych.
  • W czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze św. będą o 7.00, 8.30, 10.00, 18.00 i 19.30. O godz. 8.30 i 18.00 intencje zbiorowe za zmarłych. O 17.30 Nabożeństwo z wypominkami za zmarłych. W czwartek kancelaria jest nieczynna.
  • Zachęcamy do zyskiwania odpustów za zmarłych. Zgodnie z dekretem Penitencjarii Apostolskiej odpust zupełny za zmarłych możemy zyskać przez cały miesiąc listopad pod zwykłymi warunkami.
  • Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe oraz na mszę św. w Dzień Zaduszny. W intencji wypominanych zmarłych jest sprawowana msza św. w III piątek miesiąca o godz. 18.00. Dziś po każdej mszy św. w kancelarii przyjmujemy na wypominki.
  • Od piątku wraca cicha Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 17.00. Będziemy się modlić w intencji Zmarłych. Zachęcamy do modlitwy. O 9.00 ksiądz udaje się do chorych z os. Spółdzielczego.
  • W I piątek spowiedź 6.30 – 7.30 oraz 16.00 – 18.00. Msza św. dla dzieci o 16.30. O 19.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania w kościele.
  • W I sobotę o 8.00 msza św. i zmiana tajemnic różańca. O 9.00 kapłani udają się do chorych z Najświętszym Sakramentem. Zapisy chorych w zakrystii i kancelarii.
  • W I piątek i w I sobotę kancelaria jest nieczynna.
  • Czytajmy prasę katolicką.