Liturgia Słowa

Ewangelia (J 4, 43-54)

Uzdrowienie syna urzędnika królewskiego

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus odszedł z Samarii i udał się do Galilei. Jezus wprawdzie sam stwierdził, że prorok nie doznaje czci we własnej ojczyźnie, kiedy jednak przyszedł do Galilei, Galilejczycy przyjęli Go, ponieważ widzieli wszystko, co uczynił w Jerozolimie w czasie świąt. I oni bowiem przybyli na święto.

Następnie przybył powtórnie do Kany Galilejskiej, gdzie przedtem przemienił wodę w wino. A był w Kafarnaum pewien urzędnik królewski, którego syn chorował. Usłyszawszy, że Jezus przybył z Judei do Galilei, udał się do Niego z prośbą, aby przyszedł i uzdrowił jego syna, był on już bowiem umierający.

Jezus rzekł do niego: «Jeżeli nie zobaczycie znaków i cudów, nie uwierzycie».

Powiedział do Niego urzędnik królewski: «Panie, przyjdź, zanim umrze moje dziecko».

Rzekł do niego Jezus: «Idź, syn twój żyje». Uwierzył człowiek słowu, które Jezus powiedział do niego, i poszedł.

A kiedy był jeszcze w drodze, słudzy wyszli mu naprzeciw, mówiąc, że syn jego żyje. Zapytał ich o godzinę, kiedy poczuł się lepiej. Rzekli mu: «Wczoraj około godziny siódmej opuściła go gorączka». Poznał więc ojciec, że było to o tej godzinie, kiedy Jezus rzekł do niego: «Syn twój żyje». I uwierzył on sam i cała jego rodzina.

Ten już drugi znak uczynił Jezus od chwili przybycia z Judei do Galilei.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

30. NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.10.2020

1. W środę święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

2. W związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiczną i zgodnie z prawem państwowym w Nabożeństwach w naszym kościele  może uczestniczyć do   60 osób. /1 osoba na 7m2/.

3. Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe, oraz na mszę św. w Dzień Zaduszny. W intencji zmarłych wypominanych jest sprawowana msza św. w 3 piątek miesiąca o godz. 18.00.

4. Nabożeństwo różańcowe jest  w niedziele o 17.00, a w tygodniu o 17.15. Zachęcamy do modlitwy.

5. W przyszła niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Ze względu na epidemię nie będzie mszy św. i procesji na cmentarzu w Grębałowie.

6. Siostry Służebniczki serdecznie dziękują wszystkim Ofiarodawcom, którzy włączyli się w pomoc Misjom w ubiegła niedzielę. Zebrano ponad 2500 PLN. Pieniądze te zostaną przesłane na budowę ośrodka dla ubogich dzieci z TACNA w Peru.

7. Bardzo prosimy przestrzegać zasad wynikających z troski o zdrowie i życie swoje i innych. Pamiętajmy o zakrywaniu ust i nosa oraz o odpowiedniej odległości.

8. Czytajmy prasę katolicka.