Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 5, 43-48)

Bądźcie doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Słyszeliście, że powiedziano: „Będziesz miłował swego bliźniego”, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził.

A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują, abyście się stali synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych.

Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią?

Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

30 NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.10.2022

· Dziś Niedziela Misyjna, która daje początek Tygodniowi Misyjnemu w Kościele. Módlmy się, aby Ewangelia była głoszona na wszystkich kontynentach. Bóg zapłać za słowo świadectwa Siostrze pracującej w Boliwii.

· W piątek święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

· Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe, oraz na mszę św. w Dzień Zaduszny. W intencji zmarłych wypominanych jest sprawowana msza św. w 3 piątek miesiąca o godz. 18.00.

· Zapraszamy na Nabożeństwo różańcowe jest w niedziele o 17.00, a w tygodniu o 17.15. Zachęcamy do wytrwałej modlitwy szczególnie o dar pokoju dla świata i w intencji naszej Ojczyzny.

· W środę Msza św. i Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy oraz kolejna katecheza dla dorosłych. O godz. 19.00 zapraszamy miłośników Pisma św. na Krąg Biblijny. W piątek Msza św. i Nabożeństwo do bł. Edmunda Bojanowskiego.

· Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebrano 3900 zł. na ten fundusz.

· W ubiegłym tygodniu opuścili nasza wspólnotę: śp. +Jacek Zelech, +Danuta Chronówka, +Krzysztof Trzaska. Wieczny odpoczynek…

· Czytajmy prasę katolicka.