Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 12, 13-17)

Podatek należny cezarowi

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Uczeni w Piśmie i starsi posłali do Jezusa kilku faryzeuszów i zwolenników Heroda, którzy mieli podchwycić Go w mowie. Ci przyszli i rzekli do Niego: «Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i na nikim ci nie zależy. Bo nie oglądasz się na osobę ludzką, lecz drogi Bożej w prawdzie nauczasz. Czy wolno płacić podatek cezarowi, czy nie? Mamy płacić czy nie płacić?»

Lecz On poznał ich obłudę i rzekł do nich: «Czemu wystawiacie Mnie na próbę? Przynieście mi denara; chcę zobaczyć». Przynieśli, a On ich zapytał: «Czyj jest ten obraz i napis?»

Odpowiedzieli Mu: «Cezara».

Wówczas Jezus rzekł do nich: «Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga».

I byli pełni podziwu dla Niego.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

30 NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.10.2022

· Dziś Niedziela Misyjna, która daje początek Tygodniowi Misyjnemu w Kościele. Módlmy się, aby Ewangelia była głoszona na wszystkich kontynentach. Bóg zapłać za słowo świadectwa Siostrze pracującej w Boliwii.

· W piątek święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

· Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe, oraz na mszę św. w Dzień Zaduszny. W intencji zmarłych wypominanych jest sprawowana msza św. w 3 piątek miesiąca o godz. 18.00.

· Zapraszamy na Nabożeństwo różańcowe jest w niedziele o 17.00, a w tygodniu o 17.15. Zachęcamy do wytrwałej modlitwy szczególnie o dar pokoju dla świata i w intencji naszej Ojczyzny.

· W środę Msza św. i Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy oraz kolejna katecheza dla dorosłych. O godz. 19.00 zapraszamy miłośników Pisma św. na Krąg Biblijny. W piątek Msza św. i Nabożeństwo do bł. Edmunda Bojanowskiego.

· Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebrano 3900 zł. na ten fundusz.

· W ubiegłym tygodniu opuścili nasza wspólnotę: śp. +Jacek Zelech, +Danuta Chronówka, +Krzysztof Trzaska. Wieczny odpoczynek…

· Czytajmy prasę katolicka.