Liturgia Słowa

Ewangelia (J 13, 21-33. 36-38)

Zapowiedź zdrady Judasza i zaparcia się Piotra

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

W czasie wieczerzy z uczniami Jezus wzruszył się do głębi i tak oświadczył: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeden z was Mnie wyda». Spoglądali uczniowie jeden na drugiego, niepewni, o kim mówi.

Jeden z Jego uczniów – ten, którego Jezus miłował – spoczywał na Jego piersi. Jemu to dał znak Szymon Piotr i rzekł do niego: «Kto to jest? O kim mówi?» Ten, oparłszy się zaraz na piersi Jezusa, rzekł do Niego: «Panie, któż to jest?»

Jezus odparł: «To ten, dla którego umoczę kawałek chleba i podam mu». Umoczywszy więc kawałek chleba, wziął i podał Judaszowi, synowi Szymona Iskarioty. A po spożyciu kawałka chleba wstąpił w niego Szatan.

Jezus zaś rzekł do niego: «Co masz uczynić, czyń prędzej! » Nikt jednak z biesiadników nie rozumiał, dlaczego mu to powiedział. Ponieważ Judasz miał pieczę nad trzosem, niektórzy sądzili, że Jezus powiedział do niego: «Zakup, czego nam potrzeba na święto», albo żeby dał coś ubogim. On więc po spożyciu kawałka chleba zaraz wyszedł. A była noc.

Po jego wyjściu rzekł Jezus: «Syn Człowieczy został teraz otoczony chwałą, a w Nim Bóg został chwałą otoczony. Jeżeli Bóg został w Nim otoczony chwałą, to i Bóg Go otoczy chwałą w sobie samym, i to zaraz Go chwałą otoczy.

Dzieci, jeszcze krótko jestem z wami. Będziecie Mnie szukać, ale – jak to Żydom powiedziałem, tak i teraz wam mówię – dokąd Ja idę, wy pójść nie możecie».

Rzekł do Niego Szymon Piotr: «Panie, dokąd idziesz?»

Odpowiedział Mu Jezus: «Dokąd Ja idę, ty teraz za Mną pójść nie możesz, ale później pójdziesz».

Powiedział Mu Piotr: «Panie, dlaczego teraz nie mogę pójść za Tobą? Życie moje oddam za Ciebie».

Odpowiedział Jezus: «Życie swoje oddasz za Mnie? Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci: Kogut nie zapieje, aż ty trzy razy się Mnie wyprzesz».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

3. NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.01.2020

1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterska w naszej parafii. Dziękujemy za możliwość spotkania, rozmowy i wspólnej modlitwy. W intencji parafian którzy przyjęli wizytę duszpasterską każdy ksiądz odprawi mszę św.  Bóg zapłać za  życzliwość i troskę o parafię. Niech wszystkim Bóg błogosławi. Kto pragnie jeszcze zaprosić księdza na wizytę duszpasterską prosimy o zgłoszenie się po mszy św.

2. Dziś o godz.17.00 koncert kolęd chóru Vox Populi pod dyrekcja p. Rafała Marchewczyka.

3. We wtorek czcimy św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła. W piątek wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.

4. W I sobotę udajemy się do chorych od godz. 9.00. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Po mszy św. z godz. 8.00  zmiana tajemnic różańcowych. Kancelaria w I sobotę jest nieczynna.

5. W przyszłą niedzielę Święto  Ofiarowania Pańskiego (Matki  Boskiej Gromnicznej). Można przynieść gromnice. Składka będzie przeznaczona na klasztory kontemplacyjne.

6. Ks. Jacek Krzemień – kapelan Wspólnoty Bezdomnych s. Małgorzaty Chmielewskiej –  bardzo dziękuje za ofiary złożone przez parafian w dniach 5 i 6 stycznia. Zebrano 18500 PLN. Serdeczne Bóg zapłać!

7. Rozpoczęły się ferie. Życzymy dobrego wypoczynku młodzieży i dzieciom.

Kolęda:

Poniedziałek:  os. Spółdzielcze 5 b i 8  od godz.14.00