Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 1, 21-28)

Jezus naucza jak ten, który ma władzę

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

W Kafarnaum Jezus w szabat wszedł do synagogi i nauczał. Zdumiewali się Jego nauką: uczył ich bowiem jak ten, który ma władzę, a nie jak uczeni w Piśmie.

Był właśnie w ich synagodze człowiek opętany przez ducha nieczystego. Zaczął on wołać: «Czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić. Wiem, kto jesteś: Święty Boga».

Lecz Jezus rozkazał mu surowo: «Milcz i wyjdź z niego! » Wtedy duch nieczysty zaczął nim miotać i z głośnym krzykiem wyszedł z niego.

A wszyscy się zdumieli, tak że jeden drugiego pytał: «Co to jest? Nowa jakaś nauka z mocą. Nawet duchom nieczystym rozkazuje i są Mu posłuszne». I wnet rozeszła się wieść o Nim wszędzie po całej okolicznej krainie galilejskiej.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

3. NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.01.2021

· Przeżywamy dziś Niedzielę Słowa Bożego. Niech Słowo Boże oświeca nasze życie i prowadzi nas do zbawienia.

· Dziś także część ofiar ze składki będzie przekazana na pomoc dla Chorwacji po tragicznym trzęsieniu ziemi. Bóg zapłać za ofiarność.

· W liturgii tego tygodnia czcimy: W poniedziałek Święto Nawrócenia św. Pawła. We wtorek św. biskupów Tymoteusza i Tytusa. W czwartek św. Tomasza z Akwinu.

· W czwartek pamiętajmy w modlitwie o ks. abp Marku Jędraszewskim w 4 rocznicę ingresu w Katedrze Wawelskiej na Metropolitę Archidiecezji Krakowskiej.

· Dziękujemy za ofiary składane na tacę i te przesyłane bezpośrednio na konto parafii. Wszystkich dobroczyńców naszej parafii polecamy na mszy św. w środę o godz.18.00 prosząc o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski.

· Przypominamy o cichej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie w dni powszednie o godz.17.00.

· Informujemy, że w tym roku zamiast Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego przed Środą Popielcową będzie Adoracja wynagradzająca przez 3 niedziele od godz. 17.00 do 18.00. Początek w przyszłą niedzielę .

· Czytajmy prasę katolicka.