Liturgia Słowa

Ewangelia (J 1, 19-28)

Świadectwo Jana Chrzciciela o Chrystusie

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Takie jest świadectwo Jana. Gdy Żydzi wysłali do niego z Jerozolimy kapłanów i lewitów z zapytaniem: «Kto ty jesteś?», on wyznał, a nie zaprzeczył, oświadczając: «Ja nie jestem Mesjaszem».

Zapytali go: «Cóż zatem? Czy jesteś Eliaszem?» Odrzekł: «Nie jestem». «Czy ty jesteś prorokiem?» Odparł: «Nie». Powiedzieli mu więc: «Kim jesteś, abyśmy mogli dać odpowiedź tym, którzy nas wysłali? Co mówisz sam o sobie?» Powiedział: «Jam głos wołającego na pustyni: Prostujcie drogę Pańską, jak rzekł prorok Izajasz».

A wysłannicy byli spośród faryzeuszów. i zaczęli go pytać, mówiąc do niego: «Czemu zatem chrzcisz, skoro nie jesteś ani Mesjaszem, ani Eliaszem, ani prorokiem?» Jan im tak odpowiedział: «Ja chrzczę wodą. Pośród was stoi Ten, którego wy nie znacie, który po mnie idzie, a któremu ja nie jestem godzien odwiązać rzemyka u Jego sandała». Działo się to w Betanii, po drugiej stronie Jordanu, gdzie Jan udzielał chrztu.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

3 NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.01.2018

1. W tym tygodniu kończymy  wizytę duszpasterską – kolędę. Bóg zapłać za możliwość  spotkania i wspólnej modlitwy. Każdy ksiądz odprawi mszę św. w intencji tych parafian, których odwiedził.  Część ofiar składanych przez wiernych będzie przekazana na budownictwo sakralne, pomoc dla chorych księży, misje i Uniwersytet Papieski. Jeśli ktoś jeszcze pragnie zaprosić kapłana na wizytę duszpasterską – proszę zgłosić się do zakrystii, by ustalić  z księdzem termin spotkania.

2. Kalendarz liturgiczny:

  • W środę  św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.
  • W czwartek czcimy nawrócenie św. Pawła.
  • W piątek świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

3. W środę – katecheza dla dorosłych  na mszy św. o 18.00. Krąg biblijny o 19.00.

4. W sobotę o 16.00 spotkanie Straży Honorowej.

5. Szkoła Podstawowa im. Bogdana Jańskiego na os. Niepodległości 19 zaprasza Rodziców i Uczniów na Dzień Otwarty w dniu 27.01.2018 (sobota) w godz. 9.00-13.00.

6. W przyszłą niedzielę 28.01.2018 o godz. 17.00 zapraszamy na  Koncert i wspólne kolędowanie z chórem Vox Populi pod dyrekcją prof. Rafała Marchewczyka.

Wizyta duszpasterska:

22.01.2018 (poniedziałek)
Os. Górali 1,2

25.01.2018 (czwartek)
 Os. Górali 3

26.01.2017 (piątek)
Os. Urocze 3