Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 4, 35-41)

Jezus ucisza burzę

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Owego dnia, gdy zapadł wieczór, Jezus rzekł do swoich uczniów: «Przeprawmy się na drugą stronę». Zostawili więc tłum, a Jego zabrali, tak jak był w łodzi. Także inne łodzie płynęły z Nim.

A nagle zerwał się gwałtowny wicher. Fale biły w łódź, tak że łódź już się napełniała wodą. On zaś spał w tyle łodzi na wezgłowiu. Zbudzili Go i powiedzieli do Niego: «Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?» On, powstawszy, zgromił wicher i rzekł do jeziora: «Milcz, ucisz się!» Wicher się uspokoił i nastała głęboka cisza.

Wtedy rzekł do nich: «Czemu tak bojaźliwi jesteście? Jakże brak wam wiary!» Oni zlękli się bardzo i mówili między sobą: «Kim On jest właściwie, że nawet wicher i jezioro są Mu posłuszne?»

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

5. NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.02.2020

1. Święci tygodnia:

W poniedziałek św. Scholastyki, dziewicy.

We wtorek wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to 28 Światowy Dzień Chorego. Msza św. dla chorych w naszej parafii będzie w sobotę 15.02. 2020 o godz. 11.00. Wcześniej będzie okazja do spowiedzi. Prosimy, by pomóc chorym dotrzeć na tę mszę św. Będziemy modlić się za chorych, udzielimy sakramentu namaszczenia chorych i będzie Nabożeństwo z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Modlimy się w intencji chorych.

W piątek św. Cyryla i Metodego.

2. Bóg zapłać za ofiary składane w święto Ofiarowania Pańskiego. Przekazano 5500 PLN na klasztory kontemplacyjne.

3. W środę o 18.00 Msza św. i katecheza dla dorosłych. O 19.00 zapraszamy na Krąg biblijny.

4. W sobotę o 8.00 msza św. i spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci. Uwielbienie w niedzielę po mszy św. z godz. 19.30.

5. Rozpoczynamy zapisy na katechezy przed bierzmowaniem dla klas VII szkoły podstawowej dla młodzieży z naszej parafii. Zapisy w kancelarii parafialnej.

6. Dziś przed kościołem zbiórka na Stowarzyszenie Charytatywne „Dobrosław”zajmujące się pomocą dla chorych dzieci.

7. Czytajmy prasę katolicką.