Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 9, 18-26)

Uzdrowienie kobiety i wskrzeszenie córki Jaira

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Gdy Jezus mówił do uczniów, oto przyszedł do Niego pewien zwierzchnik synagogi i oddając Mu pokłon, prosił: «Panie, moja córka dopiero co skonała, lecz przyjdź i połóż na nią rękę, a żyć będzie». Jezus wstał i wraz z uczniami poszedł za nim.

Wtem jakaś kobieta, która dwanaście lat cierpiała na krwotok, podeszła z tyłu i dotknęła się frędzli Jego płaszcza. Mówiła bowiem sobie: «Żebym choć dotknęła Jego płaszcza, a będę zdrowa».

Jezus obrócił się i widząc ją, rzekł: «Ufaj, córko! Twoja wiara cię ocaliła». I od tej chwili kobieta była zdrowa.

Gdy Jezus przyszedł do domu zwierzchnika i zobaczył fletnistów oraz tłum zgiełkliwy, rzekł: «Odsuńcie się, bo dziewczynka nie umarła, tylko śpi». A oni wyśmiewali Go. Skoro jednak usunięto tłum, wszedł i ujął ją za rękę, a dziewczynka wstała. Wieść o tym rozeszła się po całej tamtejszej okolicy.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 20.03.2022

· Zapraszamy dziś na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnych o godz. 17.00.

· Serdeczne Bóg zapłać za ofiary wpłacane na konto i  składne z racji III niedzieli. Będą przeznaczone na bieżące potrzeby związane z utrzymaniem parafii.

· W środę o 19.00 Krąg biblijny i spotkanie rodziców dzieci które idą do I Komunii św. z „grupy parafialnej”.

· W piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Na mszy św. o godz. 18.00 będzie można przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje można zabrać dzisiaj. Są przy relikwiach św. Faustyny i św. Jana Pawła II.

· Papież Franciszek w dniu 25 marca br. dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Arcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący KEP, zaapelował, by w jedności z Ojcem Świętym w katedrach i kościołach Polski duchowieństwo wraz z wiernymi również dokonało tego aktu . W związku z apelem Abp Marek Jędraszewski zaprasza w ten dzień do Katedry na Wawelu, gdzie o godz. 16.30 będzie sprawował Mszę św. i odmówi akt zawierzenia.

· O 17.00 w naszym kościele dokonamy także tego aktu, a o godz. 17.15 i 19.00 będzie Droga Krzyżowa. Z racji Uroczystości w tym dniu niema wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

· W tygodniu zapraszamy na cichą Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz.17.00 w intencji pokoju na Ukrainie i nawrócenia w naszej parafii i w świecie.

· Szkoła Aspirantów Pożarnictwa na os. Zgody 18 prowadzi zbiórkę darów dla Ukrainy. Prosi o środki higieny, nową bieliznę, żywność długoterminową i wodę.

· Czytajmy prasę katolicką.