Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 11, 20-24)

Jezus gromi oporne miasta

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus począł czynić wyrzuty miastom, w których dokonało się najwięcej Jego cudów, że się nie nawróciły.

«Biada tobie, Korozain! Biada tobie, Betsaido! Bo gdyby w Tyrze i Sydonie działy się cuda, które u was się dokonały, już dawno w worze i w popiele by się nawróciły. Toteż powiadam wam: Tyrowi i Sydonowi lżej będzie w dzień sądu niż wam.

A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba masz być wyniesione? Aż do Otchłani zejdziesz. Bo gdyby w Sodomie działy się cuda, które się w tobie dokonały, przetrwałaby aż do dnia dzisiejszego. Toteż powiadam wam: Ziemi sodomskiej lżej będzie w dzień sądu niż tobie».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 20.03.2022

· Zapraszamy dziś na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnych o godz. 17.00.

· Serdeczne Bóg zapłać za ofiary wpłacane na konto i  składne z racji III niedzieli. Będą przeznaczone na bieżące potrzeby związane z utrzymaniem parafii.

· W środę o 19.00 Krąg biblijny i spotkanie rodziców dzieci które idą do I Komunii św. z „grupy parafialnej”.

· W piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Na mszy św. o godz. 18.00 będzie można przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje można zabrać dzisiaj. Są przy relikwiach św. Faustyny i św. Jana Pawła II.

· Papież Franciszek w dniu 25 marca br. dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Arcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący KEP, zaapelował, by w jedności z Ojcem Świętym w katedrach i kościołach Polski duchowieństwo wraz z wiernymi również dokonało tego aktu . W związku z apelem Abp Marek Jędraszewski zaprasza w ten dzień do Katedry na Wawelu, gdzie o godz. 16.30 będzie sprawował Mszę św. i odmówi akt zawierzenia.

· O 17.00 w naszym kościele dokonamy także tego aktu, a o godz. 17.15 i 19.00 będzie Droga Krzyżowa. Z racji Uroczystości w tym dniu niema wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

· W tygodniu zapraszamy na cichą Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz.17.00 w intencji pokoju na Ukrainie i nawrócenia w naszej parafii i w świecie.

· Szkoła Aspirantów Pożarnictwa na os. Zgody 18 prowadzi zbiórkę darów dla Ukrainy. Prosi o środki higieny, nową bieliznę, żywność długoterminową i wodę.

· Czytajmy prasę katolicką.