Liturgia Słowa

Ewangelia (Łk 6, 27-38)

Przykazanie miłości nieprzyjaciół

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Powiadam wam, którzy słuchacie: Miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą; błogosławcie tym, którzy was przeklinają, i módlcie się za tych, którzy was oczerniają. Jeśli cię kto uderzy w policzek, nadstaw mu i drugi. Jeśli zabiera ci płaszcz, nie broń mu i szaty. Dawaj każdemu, kto cię prosi, a nie dopominaj się zwrotu od tego, który bierze twoje. Jak chcecie, żeby ludzie wam czynili, podobnie wy im czyńcie.

Jeśli bowiem miłujecie tych tylko, którzy was miłują, jakaż za to należy się wam wdzięczność? Przecież i grzesznicy okazują miłość tym, którzy ich miłują. I jeśli dobrze czynicie tym tylko, którzy wam dobrze czynią, jaka za to należy się wam wdzięczność? I grzesznicy to samo czynią. Jeśli pożyczek udzielacie tym, od których spodziewacie się zwrotu, jakaż za to należy się wam wdzięczność? I grzesznicy pożyczają grzesznikom, żeby tyleż samo otrzymać.

Wy natomiast miłujcie waszych nieprzyjaciół, czyńcie dobrze i pożyczajcie, niczego się za to nie spodziewając. A wasza nagroda będzie wielka i będziecie synami Najwyższego; ponieważ On jest dobry dla niewdzięcznych i złych. Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny. Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone. Dawajcie, a będzie wam dane; miarę dobrą, ubitą, utrzęsioną i wypełnioną ponad brzegi wsypią w zanadrza wasze. Odmierzą wam bowiem taką miarą, jaką wy mierzycie».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

3. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 15.03.2020

1. W związku z zagrożeniem epidemicznym nastąpią zmiany w funkcjonowaniu naszej parafii. Korzystając z dyspensy możemy uczestniczyć we mszy św. niedzielnej w domu – poprzez środki przekazu.
2. W kościele, ze względu na dużą możliwość zakażenia może być obecnych na mszach św., nabożeństwach czy pogrzebach maksymalnie 50 osób! Dotyczy to także Gorzkich żali i Drogi krzyżowej. Wykażmy daleko idącą odpowiedzialność raczej pozostając w domach. Jeśli już chcemy pójść do kościoła, to nie narażajmy duszpasterzy na odpowiedzialność karną za złamanie obowiązującego prawa. Zostało ono wprowadzone, aby powstrzymać falę zachorowań i śmierci. Liczba 50. uczestników musi być bezwzględnie zachowana. Przepraszamy, ale te zalecenia państwowe mają na celu bezpieczeństwo ludzi i wszyscy powinniśmy się do nich stosować.

  • Msze św. będą odprawiane w wyznaczonych terminach. Kościół będzie cały dzień otwarty do indywidualnej modlitwy. Codziennie o godz. 17.00 będzie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  • W czasie adoracji będzie możliwość spowiedzi. Spowiedź, czy też wizyta kapłana u chorego możliwa będzie na życzenie.

3. Odwołane są wszelkie spotkania grup parafialnych. Rekolekcje parafialne i bierzmowanie są przeniesione na inny termin.
4. Zachęcamy do modlitwy różańcowej codziennie o 20.30. Módlmy się: o ustanie epidemii, o nasze nawrócenie, w intencji chorych, za służbę zdrowia i za zmarłych wskutek epidemii, za Ojczyznę i Kościół.
5. Jeśli jest potrzebna pomoc dla osoby starszej np. w przyniesieniu zakupów – prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii.
6. Bóg zapłać za ofiary z racji III niedzieli miesiąca.
7. Z okazji imienin życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Najświętszej i zdrowia w pracy kapłańskiej ks. Zbigniewowi Szkółce.
8. Niech Najświętsze Serce Pana Jezusa będzie naszą nadzieją i źródłem nowego życia.

Od poniedziałku 16 marca o 12.00 codziennie Rekolekcje Wielkopostne ONLINE – NA ŻYWO, które poprowadzą duszpasterze nowohuccy w PALLOTTI.TV  i PALLOTTI. FM więcej info na www.pallotti.fm