Liturgia Słowa

Ewangelia (Łk 17, 20-25)

Królestwo Boże jest pośród was

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Jezus zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże, odpowiedział im: «Królestwo Boże nie przyjdzie w sposób dostrzegalny; i nie powiedzą: „Oto tu jest” albo: „Tam”. Oto bowiem królestwo Boże pośród was jest».

Do uczniów zaś rzekł: «Przyjdzie czas, kiedy zapragniecie ujrzeć choćby jeden z dni Syna Człowieczego, a nie zobaczycie. Powiedzą wam: „Oto tam” lub: „Oto tu”. Nie chodźcie tam i nie biegnijcie za nimi. Bo jak błyskawica, gdy zabłyśnie, jaśnieje od jednego krańca widnokręgu aż do drugiego, tak będzie z Synem Człowieczym w dniu Jego.

Wpierw jednak musi wiele wycierpieć i być odrzuconym przez to pokolenie».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 04.03.2018

1. Dziś zamiast kazania będzie  Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.

2. Katecheza dla dorosłych w środę na mszy św. o godz. 18.00. O 19.00 w środę Krąg biblijny.

3. Zapraszamy na Gorzkie żale w niedzielę o godz.17.00.Droga krzyżowa w piątek o 17.15 w intencji chorych i z chorymi. O 19.00 Droga krzyżowa dla młodych, a  dla dzieci w sobotę o 10.00.

4. W duchu wielkopostnej solidarności można wesprzeć działalność charytatywną Kościoła, przez zakup baranka wielkanocnego. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu,można składać do skarbony w przedsionku.

5. Za tydzień przed kościołem zbiórka na Hospicjum św. Łazarza.

6. Wspólnota „Nowe Serce” zaprasza na organizowane przez nią Rekolekcje Odnowy Wiary, które poprzedzą dwa otwarte uwielbienia dziś oraz 11.03. po mszy św. wieczornej o 19.30. Informacje znajdują się w gablocie i na stronie internetowej.

7. Szkoła Podstawowa nr 87 na os. Teatralnym zaprasza na Dzień Otwarty kandydatów do kl. I, IV, VII w dniu 8.03.2018 w godz. 17.00 – 19.00.

8. Czytajmy prasę katolicką.