Liturgia Słowa

Ewangelia (Łk 10, 21-24)

Jezus rozradował się w Duchu Świętym

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza

Jezus rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie.

Ojciec mój przekazał Mi wszystko. Nikt też nie wie, kim jest Syn, tylko Ojciec; ani kim jest Ojciec, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić».

Potem zwrócił się do samych uczniów i rzekł: «Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie. Bo powiadam wam: Wielu proroków i królów pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli, i usłyszeć, co słyszycie, a nie usłyszeli».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 23.04.2023

  • Dziś, 23 kwietnia w naszych kościołach przeżywamy Siódme Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Rozpoczyna się 15 Tydzień Biblijny. Każdy z przygotowanych koszyczków przy relikwiach, może zabrać karteczkę z zaznaczonymi wersami Ewangelii św. Jana. Po powrocie do domu otwórzmy Pismo Święte i niech każdy odczyta sobie otrzymany dzisiaj tekst. Niech on posłuży jako przedmiot medytacji w codziennej modlitwie i w rachunku sumienia – przez cały rok. Zaznaczmy go sobie.  Niech to będzie Słowo Życia i drogowskaz – do następnej Niedzieli biblijnej.
  • W poniedziałek Uroczystość św. Wojciech, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. We wtorek święto św. Marka, ewangelisty. W sobotę święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
  • W środę o 19.00 Krąg biblijny. Także o 19.00 spotkanie „grupy parafialnej” przed I Komunią świętą.
  • Zapraszamy na cichą adoracje Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w tygodniu od 17.00.
  • Solidarność Hutników serdecznie zaprasza na mszę św. w piątek o 12.00 w kościele MB Częstochowskiej na os. Szklane Domy w 35 rocznicę strajków w 1988.
  • Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Hospicjum św. Łazarza. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.