Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 26, 36-42)

Smutna jest dusza moja aż do śmierci

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus z uczniami przyszedł do posiadłości zwanej Getsemani i rzekł do nich: «Usiądźcie tu, Ja tymczasem odejdę i tam się pomodlę». Wziąwszy z sobą Piotra i dwóch synów Zebedeusza, począł się smucić i odczuwać trwogę. Wtedy rzekł do nich: «Smutna jest dusza moja aż do śmierci; zostańcie tu i czuwajcie ze Mną».

I odszedłszy nieco do przodu, padł na twarz i modlił się tymi słowami: «Ojcze mój, jeśli to możliwe, niech Mnie ominie ten kielich. Wszakże nie jak Ja chcę, ale jak Ty niech się stanie!»

Potem przyszedł do uczniów i zastał ich śpiących. Rzekł więc do Piotra: «Tak oto nie mogliście jednej godziny czuwać ze Mną? Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie; duch wprawdzie ochoczy, ale ciało słabe».

Powtórnie odszedł i tak się modlił: «Ojcze mój, jeśli nie może ominąć Mnie ten kielich i muszę go wypić, niech się stanie wola Twoja!»

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 23.04.2023

  • Dziś, 23 kwietnia w naszych kościołach przeżywamy Siódme Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Rozpoczyna się 15 Tydzień Biblijny. Każdy z przygotowanych koszyczków przy relikwiach, może zabrać karteczkę z zaznaczonymi wersami Ewangelii św. Jana. Po powrocie do domu otwórzmy Pismo Święte i niech każdy odczyta sobie otrzymany dzisiaj tekst. Niech on posłuży jako przedmiot medytacji w codziennej modlitwie i w rachunku sumienia – przez cały rok. Zaznaczmy go sobie.  Niech to będzie Słowo Życia i drogowskaz – do następnej Niedzieli biblijnej.
  • W poniedziałek Uroczystość św. Wojciech, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. We wtorek święto św. Marka, ewangelisty. W sobotę święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
  • W środę o 19.00 Krąg biblijny. Także o 19.00 spotkanie „grupy parafialnej” przed I Komunią świętą.
  • Zapraszamy na cichą adoracje Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w tygodniu od 17.00.
  • Solidarność Hutników serdecznie zaprasza na mszę św. w piątek o 12.00 w kościele MB Częstochowskiej na os. Szklane Domy w 35 rocznicę strajków w 1988.
  • Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Hospicjum św. Łazarza. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.