Liturgia Słowa

Ewangelia (Łk 10, 21-24)

Jezus rozradował się w Duchu Świętym

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza

Jezus rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie.

Ojciec mój przekazał Mi wszystko. Nikt też nie wie, kim jest Syn, tylko Ojciec; ani kim jest Ojciec, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić».

Potem zwrócił się do samych uczniów i rzekł: «Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie. Bo powiadam wam: Wielu proroków i królów pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli, i usłyszeć, co słyszycie, a nie usłyszeli».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 01.05.2022

  • Dziś zamiast kazania jest Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Rozpoczyna się 14. Tydzień Biblijny. Każdy z przygotowanych koszyczków może zabrać karteczkę z zaznaczonymi wersami Ewangelii św. Łukasza i Księgi Hioba. Po powrocie do domu otwórzmy Pismo Święte i niech każdy odczyta sobie otrzymany dzisiaj tekst. Niech on posłuży jako przedmiot medytacji w codziennej modlitwie i w rachunku sumienia – przez cały rok. Zaznaczmy go sobie. Niech będzie dla nas światłem, aż do następnej Niedzieli Biblijnej.
  • Zapraszamy na Nabożeństwa majowe w niedziele o 17.00, a tygodniu po mszy św. wieczornej z godz. 18.00.
  • We wtorek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o 7.00, 8.30, 10.00 18.00 i 19.30. Odnowimy Śluby Jasnogórskie. W Arce odpust MB Królowej Polski. Nabożeństwo majowe o godz. 17.00. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna.
  • W środę czcimy św. Floriana, patrona hutników i strażaków. W czwartek wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka. W piątek św. Apostołów Filipa i Jakuba.
  • W I piątek spowiedź św. 6.30 – 7.30 oraz 16.00 – 18.00. Dodatkowa msza św. dla dzieci o 16.30. Na spowiedź zapraszamy także dzieci, które w niedzielę będą miały rocznicę I Komunii św. o godz. 18.00.W I sobotę o 8.00 msza św. i zmiana tajemnic różańca św. Kancelaria w tym dniu jest nieczynna. Udajemy się do chorych. Zapisy w kancelarii lub zakrystii. O godz. 17.00 spowiedź dzieci przed I Komunią św.
  • Za tydzień 8 maja I Komunia św. dzieci z naszej parafii i ze szkoły nr 87 na mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. Bardzo prosimy o uczestnictwo wiernych na innych mszach, aby udostępnić kościół dla dzieci i ich rodziców. Procesja św. Stanisława z Wawelu na Skałkę o godz. 9.00. Ks. Arcybiskup serdecznie zaprasza.
  • Druga katecheza w ramach Rekolekcji Odnowy Wiary w przyszłą niedzielę o godz. 18.30 w salce na plebanii. Po mszy św. z godz. 19.30 Uwielbienie poprowadzi Wspólnota Nowe Serce.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.