Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 9, 18-26)

Uzdrowienie kobiety i wskrzeszenie córki Jaira

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Gdy Jezus mówił do uczniów, oto przyszedł do Niego pewien zwierzchnik synagogi i oddając Mu pokłon, prosił: «Panie, moja córka dopiero co skonała, lecz przyjdź i połóż na nią rękę, a żyć będzie». Jezus wstał i wraz z uczniami poszedł za nim.

Wtem jakaś kobieta, która dwanaście lat cierpiała na krwotok, podeszła z tyłu i dotknęła się frędzli Jego płaszcza. Mówiła bowiem sobie: «Żebym choć dotknęła Jego płaszcza, a będę zdrowa».

Jezus obrócił się i widząc ją, rzekł: «Ufaj, córko! Twoja wiara cię ocaliła». I od tej chwili kobieta była zdrowa.

Gdy Jezus przyszedł do domu zwierzchnika i zobaczył fletnistów oraz tłum zgiełkliwy, rzekł: «Odsuńcie się, bo dziewczynka nie umarła, tylko śpi». A oni wyśmiewali Go. Skoro jednak usunięto tłum, wszedł i ujął ją za rękę, a dziewczynka wstała. Wieść o tym rozeszła się po całej tamtejszej okolicy.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 01.05.2022

  • Dziś zamiast kazania jest Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Rozpoczyna się 14. Tydzień Biblijny. Każdy z przygotowanych koszyczków może zabrać karteczkę z zaznaczonymi wersami Ewangelii św. Łukasza i Księgi Hioba. Po powrocie do domu otwórzmy Pismo Święte i niech każdy odczyta sobie otrzymany dzisiaj tekst. Niech on posłuży jako przedmiot medytacji w codziennej modlitwie i w rachunku sumienia – przez cały rok. Zaznaczmy go sobie. Niech będzie dla nas światłem, aż do następnej Niedzieli Biblijnej.
  • Zapraszamy na Nabożeństwa majowe w niedziele o 17.00, a tygodniu po mszy św. wieczornej z godz. 18.00.
  • We wtorek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o 7.00, 8.30, 10.00 18.00 i 19.30. Odnowimy Śluby Jasnogórskie. W Arce odpust MB Królowej Polski. Nabożeństwo majowe o godz. 17.00. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna.
  • W środę czcimy św. Floriana, patrona hutników i strażaków. W czwartek wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka. W piątek św. Apostołów Filipa i Jakuba.
  • W I piątek spowiedź św. 6.30 – 7.30 oraz 16.00 – 18.00. Dodatkowa msza św. dla dzieci o 16.30. Na spowiedź zapraszamy także dzieci, które w niedzielę będą miały rocznicę I Komunii św. o godz. 18.00.W I sobotę o 8.00 msza św. i zmiana tajemnic różańca św. Kancelaria w tym dniu jest nieczynna. Udajemy się do chorych. Zapisy w kancelarii lub zakrystii. O godz. 17.00 spowiedź dzieci przed I Komunią św.
  • Za tydzień 8 maja I Komunia św. dzieci z naszej parafii i ze szkoły nr 87 na mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. Bardzo prosimy o uczestnictwo wiernych na innych mszach, aby udostępnić kościół dla dzieci i ich rodziców. Procesja św. Stanisława z Wawelu na Skałkę o godz. 9.00. Ks. Arcybiskup serdecznie zaprasza.
  • Druga katecheza w ramach Rekolekcji Odnowy Wiary w przyszłą niedzielę o godz. 18.30 w salce na plebanii. Po mszy św. z godz. 19.30 Uwielbienie poprowadzi Wspólnota Nowe Serce.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.