Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 26, 36-42)

Smutna jest dusza moja aż do śmierci

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus z uczniami przyszedł do posiadłości zwanej Getsemani i rzekł do nich: «Usiądźcie tu, Ja tymczasem odejdę i tam się pomodlę». Wziąwszy z sobą Piotra i dwóch synów Zebedeusza, począł się smucić i odczuwać trwogę. Wtedy rzekł do nich: «Smutna jest dusza moja aż do śmierci; zostańcie tu i czuwajcie ze Mną».

I odszedłszy nieco do przodu, padł na twarz i modlił się tymi słowami: «Ojcze mój, jeśli to możliwe, niech Mnie ominie ten kielich. Wszakże nie jak Ja chcę, ale jak Ty niech się stanie!»

Potem przyszedł do uczniów i zastał ich śpiących. Rzekł więc do Piotra: «Tak oto nie mogliście jednej godziny czuwać ze Mną? Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie; duch wprawdzie ochoczy, ale ciało słabe».

Powtórnie odszedł i tak się modlił: «Ojcze mój, jeśli nie może ominąć Mnie ten kielich i muszę go wypić, niech się stanie wola Twoja!»

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 01.05.2022

  • Dziś zamiast kazania jest Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Rozpoczyna się 14. Tydzień Biblijny. Każdy z przygotowanych koszyczków może zabrać karteczkę z zaznaczonymi wersami Ewangelii św. Łukasza i Księgi Hioba. Po powrocie do domu otwórzmy Pismo Święte i niech każdy odczyta sobie otrzymany dzisiaj tekst. Niech on posłuży jako przedmiot medytacji w codziennej modlitwie i w rachunku sumienia – przez cały rok. Zaznaczmy go sobie. Niech będzie dla nas światłem, aż do następnej Niedzieli Biblijnej.
  • Zapraszamy na Nabożeństwa majowe w niedziele o 17.00, a tygodniu po mszy św. wieczornej z godz. 18.00.
  • We wtorek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o 7.00, 8.30, 10.00 18.00 i 19.30. Odnowimy Śluby Jasnogórskie. W Arce odpust MB Królowej Polski. Nabożeństwo majowe o godz. 17.00. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna.
  • W środę czcimy św. Floriana, patrona hutników i strażaków. W czwartek wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka. W piątek św. Apostołów Filipa i Jakuba.
  • W I piątek spowiedź św. 6.30 – 7.30 oraz 16.00 – 18.00. Dodatkowa msza św. dla dzieci o 16.30. Na spowiedź zapraszamy także dzieci, które w niedzielę będą miały rocznicę I Komunii św. o godz. 18.00.W I sobotę o 8.00 msza św. i zmiana tajemnic różańca św. Kancelaria w tym dniu jest nieczynna. Udajemy się do chorych. Zapisy w kancelarii lub zakrystii. O godz. 17.00 spowiedź dzieci przed I Komunią św.
  • Za tydzień 8 maja I Komunia św. dzieci z naszej parafii i ze szkoły nr 87 na mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. Bardzo prosimy o uczestnictwo wiernych na innych mszach, aby udostępnić kościół dla dzieci i ich rodziców. Procesja św. Stanisława z Wawelu na Skałkę o godz. 9.00. Ks. Arcybiskup serdecznie zaprasza.
  • Druga katecheza w ramach Rekolekcji Odnowy Wiary w przyszłą niedzielę o godz. 18.30 w salce na plebanii. Po mszy św. z godz. 19.30 Uwielbienie poprowadzi Wspólnota Nowe Serce.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.