Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 1, 16. 18-21. 24a)

Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jakub był ojcem Józefa, męża Maryi, z której narodził się Jezus, zwany Chrystusem.

Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak.

Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego. Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem sprawiedliwym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie.

Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: «Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów».

Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański.

Ewangelia (Łk 2, 41-51a)

Ojciec Twój i ja z bólem serca szukaliśmy Ciebie

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Rodzice Jezusa chodzili co roku do Jeruzalem na Święto Paschy. Gdy miał lat dwanaście, udali się tam zwyczajem świątecznym. Kiedy wracali po skończonych uroczystościach, został młody Jezus w Jerozolimie, a tego nie zauważyli Jego Rodzice. Przypuszczając, że jest wśród pątników, uszli dzień drogi i szukali Go między krewnymi i znajomymi. Gdy Go nie znaleźli, wrócili do Jeruzalem, szukając Go.

Dopiero po trzech dniach odnaleźli Go w świątyni, gdzie siedział między nauczycielami, przysłuchiwał się im i zadawał pytania. Wszyscy zaś, którzy Go słuchali, byli zdumieni bystrością Jego umysłu i odpowiedziami.

Na ten widok zdziwili się bardzo, a Jego Matka rzekła do Niego: «Synu, czemu nam to uczyniłeś? Oto ojciec Twój i ja z bólem serca szukaliśmy Ciebie».

Lecz On im odpowiedział: «Czemu Mnie szukaliście? Czy nie wiedzieliście, że powinienem być w tym, co należy do mego Ojca?» Oni jednak nie zrozumieli tego, co im powiedział.

Potem poszedł z nimi i wrócił do Nazaretu; i był im poddany.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

3 NIEDZIELA ADWENTU – 15.12.2019

1. Bóg zapłać za modlitwy i  ofiary złożone dziś z racji III niedzieli miesiąca. Bóg zapłać za ofiary składane na organy i pewnej osobie za ufundowanie monstrancji.

2. Zapraszamy na Roraty o 6.15.

3. We wtorek początek Nowenny do Dzieciątka Jezus.

4. W środę Krąg biblijny o 19.00.

5. W piątek na mszy św. o 18.00 modlimy się za zmarłych wypominanych. Po mszy św. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

6. W Niedzielę Świętej Rodziny 29 grudnia o 13.00 będzie Msza św. w intencji małżeństw obchodzących okrągłą rocznice sakramentu małżeństwa. Można się jeszcze zapisać w zakrystii lub kancelarii.

7. W sobotę 21.12. udajemy się do chorych przed Bożym Narodzeniem . Kancelaria w sobotę będzie nieczynna. Zgłoszenia chorych w kancelarii i zakrystii. O godz.8.00 Msza św. Apostolstwa Dobrej Śmierci z racji III soboty. Po mszy św. krótkie spotkanie w sali parafialnej.

8. Można zabrać sianko na stół wigilijny. Świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są przed kościołem. Są kalendarze parafialne i opłatki. Można jeszcze przygotować świąteczna paczkę  w ramach akcji „Serce dla serca”. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii.

9. Spowiedź św.:   Czwartek,  piątek, sobota:  6.00 – 8.00 oraz 17.00 – 18.30.

10. Czytajmy prasę katolicką. Jest nowy numer „Miłujcie się”.

11. Informacje o Wizycie duszpasterskiej będą w przyszłą niedzielę. Kolędę rozpoczniemy po Świętach od os. Teatralnego.