Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 11, 27-33)

Skąd pochodzi władza Jezusa

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Jezus wraz z uczniami przyszedł znowu do Jerozolimy. Kiedy chodził po świątyni, przystąpili do Niego arcykapłani, uczeni w Piśmie i starsi i zapytali Go: «Jakim prawem to czynisz? I kto Ci dał tę władzę, żebyś to czynił?»

Jezus im odpowiedział: «Zadam wam jedno pytanie. Odpowiedzcie Mi na nie, a powiem wam, jakim prawem to czynię. Czy chrzest Janowy pochodził z nieba, czy też od ludzi? Odpowiedzcie Mi».

Oni zastanawiali się między sobą: «Jeśli powiemy: „Z nieba”, to nam zarzuci: „Dlaczego więc nie uwierzyliście mu?” Powiemy: „Od ludzi”». Lecz bali się tłumu, ponieważ wszyscy rzeczywiście uważali Jana za proroka. Odpowiedzieli więc Jezusowi: «Nie wiemy».

Jezus im rzekł: «Zatem i Ja wam nie powiem, jakim prawem to czynię».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

3 NIEDZIELA ADWENTU – 12.12.2021

  • Dziś o 17.00 we wspomnienie MB z Guadalupe, przed Najświętszym sakramentem odmówimy „Różaniec za Życiem” w intencji ratowania życia nienarodzonych dzieci. Serdecznie zapraszamy członków Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i wszystkich obrońców życia na modlitwę. ·
  • W poniedziałek wspomnienie św. Łucji, a we wtorek św. Jana od Krzyża. ·
  • Zapraszamy w tygodniu na Roraty o godz.6.15. Po Roratach następna Msza św. jest o 7.15. 
  • W środę o 19.00 spotkanie z rodzicami dzieci przed I Komunią z grupy parafialnej. Także o 19.00 Krąg biblijny. 
  • Parafia MB Królowej Polski zaprasza na poświecenie figury MB Królowej Pokoju dla upamiętnienia „ Duchownych Niezłomnych – zamordowanych i prześladowanych przez komunistów. Poświęcenie będzie mieć miejsce w czwartek 16.12. o godz. 18.00. ·
  • W sobotę o 8.00 będzie msza św. i spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci. 
  • W tym roku ze względu na epidemię nie będzie kolędy w tradycyjnej formie. Osoby, które jednak chcą zaprosić księdza mogą zgłosić się do zakrystii lub kancelarii by się zapisać. Zapisy do przyszłej niedzieli. 
  • Są do nabycia w kancelarii parafialnej świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, kalendarze parafialne i opłatki. ·
  • Można zapisać się na mszę św. dla małżeństw, które w tym roku przeżywają okrągłą rocznicę sakramentu małżeństwa. Msza św. w intencji małżeństw obchodzących okrągły jubileusz małżeński i odnowienie przyrzeczeń małżeńskich będzie w niedzielę 26. 12. 2021 o godz. 13.00. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Serdecznie zapraszamy. 
  • Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie jest codziennie w tygodniu o 17.00 do 18.00. W czasie adoracji jest możliwość spowiedzi. ·
  • W sobotę 18.12 udajemy się do chorych przed Świętami z Najświętszym sakramentem. Proszę zgłaszać chorych w kancelarii lub zakrystii. ·
  • Parafia także przekazała 1000,0 PLN na Kościoły na Wschodzie. 
  • Prosimy o zachowanie stosownych wymogów sanitarnych związanych z epidemią. ·
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.