Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 3, 1-12)

Nawracajcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

W owym czasie pojawił się Jan Chrzciciel i głosił na Pustyni Judzkiej te słowa: «Nawracajcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie». Do niego to odnosi się słowo proroka izajasza, gdy mówi: «Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, dla Niego prostujcie ścieżki!»

Sam zaś Jan nosił odzienie z sierści wielbłądziej i pas skórzany około bioder, a jego pokarmem były szarańcza i miód leśny. Wówczas ciągnęły do niego Jerozolima oraz cała Judea i cała okolica nad Jordanem. Przyjmowano od niego chrzest w rzece Jordan, wyznając swoje grzechy. A gdy widział, że przychodziło do chrztu wielu spośród faryzeuszów i saduceuszów, mówił im:

«Plemię żmijowe, kto wam pokazał, jak uciec przed nadchodzącym gniewem? Wydajcie więc godny owoc nawrócenia, a nie myślcie, że możecie sobie mówić: „Abrahama mamy za ojca”, bo powiadam wam, że z tych kamieni może Bóg wzbudzić dzieci Abrahamowi. Już siekiera jest przyłożona do korzenia drzew. Każde więc drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, zostaje wycięte i wrzucone w ogień. Ja was chrzczę wodą dla nawrócenia; lecz Ten, który idzie za mną, mocniejszy jest ode mnie; ja nie jestem godzien nosić Mu sandałów. On was chrzcić będzie Duchem Świętym i ogniem. Ma on wiejadło w ręku i oczyści swój omłot: pszenicę zbierze do spichlerza, a plewy spali w ogniu nieugaszonym».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

29 NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.10.2018

1. Dziś obchodzimy Niedzielę Misyjną. Przez cały tydzień modlimy się w intencji misjonarzy i misjonarek. Dziś także przypada III niedziela miesiąca. Bóg zapłać za wszelkie ofiary przeznaczone na potrzeby parafii. Zapraszamy na Nabożeństwo różańcowe w niedziele o 17.00, a tygodniu o 17.15.

2. W poniedziałek wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

3. W środę kolejna katecheza dla dorosłych na mszy św. o godz.18.00. O 19.00 Krąg biblijny.

4. W czwartek po mszy wieczornej spotkanie Caritasu.

5. Przyjmujemy na Wypominki roczne i miesięczne, oraz na msze św. w Dzień Zaduszny.

6. Dziś po mszy św. z godz.19.30 będzie uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Zaprasza Wspólnota Nowe serce.

7. Instytut Ewangelizacji Świata wraz ze Wspólnotą Gaudete serdecznie zaprasza na Weekendową Szkołę Wiary, która odbędzie się w dniach 27 – 28 października 2018 w Ośrodku Kultury ARTzona na os. Górali 4. Szczegółowe informacje na stronie www.szkoladucha.pl

8. Czytajmy prasę katolicką.