Liturgia Słowa

Ewangelia (Łk 16, 9-15)

Nie można służyć Bogu i Mamonie

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Pozyskujcie sobie przyjaciół niegodziwą mamoną, aby gdy wszystko się skończy, przyjęto was do wiecznych przybytków.

Kto w bardzo małej sprawie jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny; a kto w bardzo małej sprawie jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie. Jeśli więc w zarządzaniu niegodziwą mamoną nie okazaliście się wierni, to kto wam prawdziwe dobro powierzy? Jeśli w zarządzaniu cudzym dobrem nie okazaliście się wierni, to któż wam da wasze?

Żaden sługa nie może dwom panom służyć. Gdyż albo jednego będzie nienawidził, a drugiego miłował; albo z tamtym będzie trzymał, a tym wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie!»

Słuchali tego wszystkiego chciwi na grosz faryzeusze i podrwiwali sobie z Niego.

Powiedział więc do nich: «To wy właśnie wobec ludzi udajecie sprawiedliwych, ale Bóg zna wasze serca. To bowiem, co za wielkie uchodzi między ludźmi, obrzydliwością jest w oczach Bożych».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

29 NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.10.2019 UROCZYSTOŚĆ ŚW. JANA KANTEGO, PREZBITERA

1.Za tydzień  27.10. ks. bp Janusz Mastalski odwiedzi naszą parafię w ramach wizytacji kanonicznej. Przez całą niedzielę będzie się modlił z nami, głosił Słowo Boże, spotka się z wiernymi, pobłogosławi wiernych i wszystkie wspólnoty. Przybywa jako następca apostołów, aby umocnić naszą wiarę. Po mszy św. z godz. 7.00 będzie spotkanie ze wspólnotami: Żywy Różaniec, Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ, Caritas, Apostolstwo Dobrej Śmierci, Rada parafialna, Duchowa adopcja. Po mszy św. z godz. 10.00 –  Grupa młodzieżowa, służba liturgiczna, schola, młodzież do bierzmowania z Rodzicami, katecheci. Na godz. 11.30 zapraszamy rodziny z małymi dziećmi. Po mszy św. indywidualne błogosławieństwo ks. Biskupa. Po południu odwiedziny chorych. O 19.00 – Spotkanie ks. Biskupa z  Grupą modlitewną „Nowe serce”, „Kręgiem biblijnym” i  Zespołem muzycznym i scholą .  Bardzo serdecznie zapraszamy.

2. W środę kolejna katecheza dla dorosłych o 18.00 na mszy św. O 19.00 Krąg biblijny.

3. W czwartek spotkanie Caritas po mszy św. wieczornej.

4. W sobotę spotkanie Straży Honorowej o 16.00.

5. Przypominamy, że Nabożeństwo Różańcowe jest o 17.15 w dni powszednie, a w niedzielę o 17.00. Zapraszamy wszystkich parafian do modlitwy.

6. Za wszelkie ofiary składane dziś z racji III niedzieli na  cele gospodarcze w parafii serdeczne Bóg zapłać!

7. Przyjmujemy na wypominki całoroczne, jednorazowe, na mszę św. w Dzień Zaduszny.

8. We wtorek wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

9. Zmarł o. dr Niward Stanisław Karsznia OCist, budowniczy i pierwszy proboszcz parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Krakowie-Szklane Domy. POGRZEB: Importa – poniedziałek 21 października o godz. 16.00; Msza Święta pogrzebowa – wtorek 22 października o godz. 11:00 (pochowanie Zmarłego na Cmentarzu Grabałowskim).

10. Na Hospicjum w ubiegłą niedzielę zebrano 2858,27 PLN i 22 euro. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

11. Czytajmy prasę katolicką.

12. Dziś Uwielbieni Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie po mszy św. z godz. 19.30.